Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
44 Remington mag. in Lovex S040
Ker Artek in Proarmis nimata na zalogi Vihtavuori N110, sem naročil približni ekvivalent (glede na tabelo),  Lovex S040.   
Zanima me, če ima kdo od vas konkretno izkušnjo s polnjenjem streliva v tej kombinaciji.  Krogle, ki jih imam, so LOS FP, Hornady XTP, Speer GD, vse v teži 240gr in Hornady XTP 300gr.  
Za težo 240gr je sicer podatek v Lovex tabeli, za 300gr ga pa ni.  
Revolver je Taurus 44 (en star model)  s 6-inčno cevjo.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
V H&Novi knjigi so samo neki pussyloadi okrog 300ms z D032 inD037.2, v Hornadyevi knjigi pa ni Lovexa. bom jutri pogledal še Speerovo knjigo, če je kaj notri
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Ali si že kdaj polnil z N 105.Jaz sem,pa deluje ok.
Odgovori
(24-11-2020, 18:49)Luger Napisal: Ali si že kdaj polnil z N 105.Jaz sem,pa deluje ok.

Sem tudi že, ampak ga raje šparam za tamočne polnitve v 357 magnum in 10mm auto.  Odsun je tudi manj neprijeten, če uporabim počasnejši smodnik. Bom za začetek poskusil z 18gr S040 in 300gr kroglo, pa hitrost meril zraven.
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Sicer v 44 Mag Lovexa S040 še nisem probal, sem pa testiral na 30 Carbine in sem dobil kake 100 fps manj od želene "tovarniško-vojaške" hitrosti na zgornji meji polnitve, s H110 pa sem brez težav dosegel hitrost. Mogoče se v večjem tulcu in revolverju drugače obnaša...
Odgovori
Jest za magnum polnitve (sicer ne 44mag) uporabljam D037.2 pa mi ni vsec ker ne izgoreva popolno.
Ostaja nekaj smodnika neizgoretega nekaj pa "oksidiranega" (rumene barve in po videzu kristaliziran).
Odgovori
(24-11-2020, 21:08)ales1a Napisal: Jest za magnum polnitve (sicer ne 44mag) uporabljam D037.2 pa mi ni vsec ker ne izgoreva popolno.
Ostaja nekaj smodnika neizgoretega nekaj pa "oksidiranega" (rumene barve in po videzu kristaliziran).
Pa uporabljaš navadne ali magnum netilke?  Je poleti izgorevanje boljše kot pozimi?
Odgovori
Magnum netilke.
Razlicnih firm - ni bilo razlike.

Ha ne vem. Glede letnih casov se nisem poglabljal.

Sem probal v 357 nabasat se vato, da zapolni prostor, pa sem po filingu konkretno presegel pritiske. Kroglo (pobakremo) je ze med lukno od cevi in bobnicem trgalo.
Je pa res, da je vsaj na hiter pogled to pripomoglo k boljsemu izgorevanju.
Odgovori
Zakaj ne uporabljaš D037.1 namesto D037.2?
Odgovori
Smodnik N110 je pri nas na zalogi.
https://www.artekcenter.com/smodnik-vihtavuori-n110/
ARTEK d.o.o.
Tel.: 03 734 60 78, GSM: 040 335 435, E: [email protected], Skype: artekdoo
w: artekcenter.com, Facebook, Twitter
Odgovori
(25-11-2020, 09:25)artek Napisal: Smodnik N110 je pri nas na zalogi.
https://www.artekcenter.com/smodnik-vihtavuori-n110/

Zdaj sem ugotovil, zakaj ga nisem našel - iskal sem ga med "pištolskimi" smodniki, ker ga uporabljam v revolverju   Doh
Vi ga pa imate med "puškovnimi", kar je sicer tudi pravilno.  Po mojem bi moral obstajat v obeh kategorijah, če je to možno.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)