Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Souporaba,potrdilo,razmere,POMOČ
#1
Pozdravljeni,

minulo zimo sem opravil izpit iz rokovanja z orožjem in marca tudi zdravniški pregled. Za orožni list potrebujem še potrdilo s tekme. Orožni list potrebujem zaradi souporabe in ne nakupa orožja. Za slednjega vem, da bi lahko že dobil nabavno dovoljenje.

Udeležil sem se letošnje tekme "Čebelica", a sem kasneje izvedel, da potrebujem potrdilo od Streleske zveze Slovenije in se omenjena tekma ne upošteva.

Prosim za pomoč in predloge kaj lahko storim. Glede na situacijo in razmere se bojim, da do marca ne bom uspel iti na tekmo in pridobiti potrebno dovoljenje. Zdrvniški, če sem pravilno seznanjen, velja samo 1 leto?
Odgovori
#2
Če nisi v klubu kateri ima klubsko orožje, bo precej težko do OL. Predlagam da si narediš posestni list in bo zdravniško veljalo tudi ob prehodu na OL.

Lahko da se motim..
Odgovori
#3
Posestni list ima pravna oseba ali društvo, posameznik ima Dovoljenje za posest orožja. To ni ista orožna listina. Dajte si to že enkrat zapomnit in nehajte mešati ta dva različna dokumenta, ker s tem kljub dobremu namenu delate zmedo.
Odgovori
#4
Najboljse da kupis nekaj poceni in naredis eno orozno listino tisto ki lahko tako ti zdravniski nebo treba opravljati ponovno
Odgovori
#5
Do oroznega lista bos tesko prisel, ker enostavno ni tekem. Cebelica, kot si ugotovil, ne velja.
Kupi si poceni kos, vpisi ga v ‘dovoljenje za posest orozja’ iz katerega lahko kasneje prepises na orozni list.
Meni je pri prepisu iz DP v OL sel gledat kdaj sem naredil zdravniskega...
Odgovori
#6
(28-11-2020, 15:14)MarkB Napisal: Do oroznega lista bos tesko prisel, ker enostavno ni tekem. Cebelica, kot si ugotovil, ne velja.
Kupi si poceni kos, vpisi ga v ‘dovoljenje za posest orozja’ iz katerega lahko kasneje prepises na orozni list.
Meni je pri prepisu iz DP v OL sel gledat kdaj sem naredil zdravniskega...

Marko, šel je gledat, če si imel spričevalo za posest ali nošenje in posest
LP
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#7
(28-11-2020, 13:05)bob78 Napisal: Posestni list ima pravna oseba ali društvo, posameznik ima Dovoljenje za posest orožja. To ni ista orožna listina. Dajte si to že enkrat zapomnit in nehajte mešati ta dva različna dokumenta, ker s tem kljub dobremu namenu delate zmedo.

Sicer drži...pravilno je pa takole


Priponke Male slike
   
Odgovori
#8
(28-11-2020, 15:14)MarkB Napisal: Do oroznega lista bos tesko prisel, ker enostavno ni tekem. Cebelica, kot si ugotovil, ne velja.
Kupi si poceni kos, vpisi ga v ‘dovoljenje za posest orozja’ iz katerega lahko kasneje prepises na orozni list.
Meni je pri prepisu iz DP v OL sel gledat kdaj sem naredil zdravniskega...

Če se bodo upoštevala samo potrdila strelske zveze Slovenije, pol bo to ena velika težava postala se mi zdi  Pray
Odgovori
#9
(28-11-2020, 21:37)jabolko Napisal:
(28-11-2020, 15:14)MarkB Napisal: Do oroznega lista bos tesko prisel, ker enostavno ni tekem. Cebelica, kot si ugotovil, ne velja.
Kupi si poceni kos, vpisi ga v ‘dovoljenje za posest orozja’ iz katerega lahko kasneje prepises na orozni list.
Meni je pri prepisu iz DP v OL sel gledat kdaj sem naredil zdravniskega...

Če se bodo upoštevala samo potrdila strelske zveze Slovenije, pol bo to ena velika težava postala se mi zdi  Pray

Na naši UE moraš prinesti striktno potrdilo SZS!!! da tekmuješ v eni od disciplin. Sama potrdila iz tekem ne veljajo. Ponekod pa bi še Čebelica veljala ??‍♂️
Odgovori
#10
Pobje, doker se ne spremeni zakon o orožju, velja obstoječi. V tem je definirano da velja potrdilo strelske panožne zveze, ne SZS in ne Zveze levorokih enookcev. Če dopuščate da vas UE vozi po svoje, je to pač vaš problem, o katerem smo na tem forumu že ničkolikokrat bentili. ŠE več, z dopuščanjem takih praks, normalizirate odklonsko ravnanje uradnikov na UE.
Odgovori
#11
Tako ja Kristian naj se pobi postavijo za svoje pravice če ne znajo sami
 naj nekdo pride z njimi na UE pa tud če stane neki dnara. Think
Odgovori
#12
Torej kaj je v praksi dovolj za izdajo OL?
Odgovori
#13
Morda je bilo omenjeno tudi, da velja potrdilo strelske panožne zveze. Ne vem, nisem (še) takšen poznavalec. Vem pa da je bilo rečeno za Čebelico, da s tem potrdilom orožnega lista ne bom dobil.

Kakšno potrdilo torej potrebujem in kako naj ga v tem času, do marca, pridobim?
Odgovori
#14
(29-11-2020, 00:30)str3l3c Napisal: Morda je bilo omenjeno tudi, da velja potrdilo strelske panožne zveze. Ne vem, nisem (še) takšen poznavalec. Vem pa da je bilo rečeno za Čebelico, da s tem potrdilom orožnega lista ne bom dobil.

Kakšno potrdilo torej potrebujem in kako naj ga v tem času, do marca, pridobim?

... tole bo sedaj zelo težko ... zima je čas mirovanja (ni strelskih tekem), potem so tukaj še ukrepi ...

... kot ti je bilo že predlagano ... nabavi kakšen cenejši kos* in ga piši na dovoljenje za posest ... pridobivanje orožnega lista boš pa reševal takrat, ko bodo razmere ugodnejše ...

* - tudi kasneje ti bo vedno "prišel prav" kakšna pištola/revolver v kalibru 22LR ... in rabljene dobiš za res malo €...

lp upor500
Odgovori
#15
Če "Čebelica" ni bila izvedena pod okriljem nobene od uradnih panožnih strelskih zvez, potem potrdilo ne more veljati. Ne zato, ker jaz tako pravim ampak zato, ker to nekje piše in to so ti "omenili" tudi na na UE.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)