Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... o prenašanju in sprožanju roke
Sem na hitro prej napisal.... Ni ustavil policiji, praktično pobegnil, nato udaril itd.. Vse mi je jasno, en kup težkih prekrškov, samo glede "dovoljenja za prenašanje" me zanima... Lp

Citat:Kakšno dovoljenje potrebuješ za prenašanje....???? Je že res, da je imel vztavljen poln nabojnik....
https://novice.svet24.si/clanek/novice/c...to-pistolo
Odgovori
Citat:je sprožil svojo roko in udaril policista

Rofl Rofl Rofl Rofl Wall Wall
Odgovori
(16-12-2020, 19:56)mlakyboy Napisal: je sprožil svojo roko in udaril policista.

Ja, to je res dramatično napisano  Rofl
Odgovori
(16-12-2020, 19:49)danijel Napisal: Sem na hitro prej napisal.... Ni ustavil policiji, praktično pobegnil, nato udaril itd.. Vse mi je jasno, en kup težkih prekrškov, samo glede "dovoljenja za prenašanje" me zanima... Lp

Tole tudi meni ni jasno:
[font="Source Sans Pro", sans-serif]»Osumljeni« poseduje orožno listino za posest navedenega orožja, nima pa dovoljenja za prenašanja orožja, zato so mu ga zasegli.[/font]

[font="Source Sans Pro", sans-serif]da je pa sprožil roko, je pa tudi malo tako- tako... lahko, da je imel krč in je potem mišica spustila [/font]
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(16-12-2020, 19:56)mlakyboy Napisal: [font="Source Sans Pro", sans-serif]je sprožil svojo roko in udaril policista.[/font]

To mi bolj deluje kot "gugl translejt"  Dumb
Odgovori
To ni bilo prenašanje ampak nošenje, ki je dovoljeno le na strelišču, razen posvečenim, z OL za varnost. Lol
Odgovori
Malo branja..... 
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/8-cl...nos-orozja
Odgovori
(16-12-2020, 23:58)danijel Napisal: Malo branja..... 
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/8-cl...nos-orozja

Pa saj je vse jasno. Kaj bomo sedaj odkrivali toplo vodo. Vse lepo piše. Jaz sem poznal modela, ki ni niti varnega rokovanja opravil( veteran 91) sedaj pa ima orožni list za varnost ter nošenje. A ne bi mu dal plastične pištole v roke. Kaj čmo nekaterim pač uspe nekaterim pa nam ne.?
Odgovori
(16-12-2020, 22:07)460XVR Napisal: To ni bilo prenašanje ampak nošenje, ki je dovoljeno le na strelišču, razen posvečenim, z OL za varnost. Lol

Mislim, da enim še ni vse jasno.....
Imam vikend, oddaljen cca 3 km, sem  se odločil, da grem po pešpoti čez gozd, za 5 dni na oddih, v nahrbtniku nosim razen ostalega, pištolo v originalni  embalaži,ki je moja lastnina, posedujem dovoljenje za posest, prazna cev in nabojnik, škatlo patronov pa v žepu trenirke(ja, vem da patronov naj nebi imel) .... ZAME je to PRENASANJE orožja.... Če se motim, me naj kdo popravi.... lp
Odgovori
(17-12-2020, 08:29)danijel Napisal: Mislim, da enim še ni vse jasno.....
Imam vikend, oddaljen cca 3 km, sem  se odločil, da grem po pešpoti čez gozd, za 5 dni na oddih, v nahrbtniku nosim razen ostalega, pištolo v originalni  embalaži,ki je moja lastnina, posedujem dovoljenje za posest, prazna cev in nabojnik, škatlo patronov pa v žepu trenirke(ja, vem da patronov naj nebi imel) .... ZAME je to PRENASANJE orožja.... Če se motim, me naj kdo popravi.... lp

Imaš prav. Če ni tako, so nas na tečajih vse naplahtali, kar pa dvomim. Če bi imel pa patrone v nabojniku in nabojnik v pištoli je pa to že nošenje. Dokler naboji niso v orožju je prenašanje, saj je zakon jasen. Omenjen osebek je imel napolnjen nabojnik v orožju, česar ne bi smel. Zakon k sreči ne določa, da mora biti orožje v originalni embalaži, kar je čisto praktično. Ne bom nosil orjaške plastične škatle z napisom Glock, ali pa napol razpadlega kartona  Dumb od CZ, če imam lahko puško v futroli, ali pištolo v priročni torbici za pištole (oziroma dam kovček v nahrbtnik/športno torbo).
Odgovori
Symon, hvala za odgovor, se strinjam,sem popolnoma enakega mišljenja. ... Potem le nisem celih 11 let kršil zakon...???
Odgovori
Cisto tako me zanima zakaj nosis pistolo v original kovcku, nabojnik v drugem zepu, naboje pa v tretjem zepu?
Rad nosis tezo okrog?
PS: Patroni so lahko v nabojniku.
Odgovori
Uff, sem predvideval, da bo šla debata v drugo smer, pa vseeno.... Sem napisal, da je pistola v originalni embalaži (plastični kovček CZ),ker pač nimam drugega, v cevi NI metka, ter PRAZEN  nabojnik V pištoli.....
Odgovori
Me zanima na podlagi česa so ga miličniki ogovorili in želeli ustaviti. Jim je v MS ful bolj dolgčas kot npr. v Ljubljani?
Odgovori
(17-12-2020, 09:57)danijel Napisal: Symon, hvala za odgovor, se strinjam,sem popolnoma enakega mišljenja. ... Potem le nisem celih 11 let kršil zakon...???

Kolikor jaz razumem že 11 let kršiš zakon.
Nam je bilo na tečaju razloženo, da moraš imeti razlog ko prenašaš orožje. Se pravi na relaciji od doma do strelišča, puškarja, UE,...
Če imaš na vikendu strelišče pa vse OK.

Jaz tako razumem, lahko se pa tud motim ... :)
Odgovori
(17-12-2020, 14:30)Lakyluk Napisal:
(17-12-2020, 09:57)danijel Napisal: Symon, hvala za odgovor, se strinjam,sem popolnoma enakega mišljenja. ... Potem le nisem celih 11 let kršil zakon...???

Nam je bilo na tečaju razloženo, da moraš imeti razlog ko prenašaš orožje. Se pravi na relaciji od doma do strelišča, puškarja, UE,...

Se motiš ja, na vikendu se pač počuti bolj varno z pištolo, ki jo tam lahko nosi polno z nabojem v cevi, če se mu tako zdi ok... 
To je tudi razlog, navsezadnje zakon to omogoča, do tja jo pa prenašaš se razume Shifty
Odgovori
Na vikendu boš med počitkom gever tud zglancal. Konec koncev je tvoja zakonska dolžnost, da orožje vzdržuješ.
Odgovori
Prenašaš tudi lahko v beli plastični vrečki ...notri pa naboji v plastični vrečki, pištola v drugo plastični vrečki in nabojniki v tretji plastični vrečki ... čist preprosto ... potuješ proti strelišču.. ceu dan potuješ, ker nikjer ne piše v kolkem času moraš priti na strelišče ... čisto po zakonu in legalno  Whistle
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(17-12-2020, 14:30)Lakyluk Napisal:

?
Odgovori
Pred časom smo že obdelovali temo o nošenju in prenašanju....

https://www.strelec.si/forum/thread-1635...ro%C5%BEja
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)