Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oprema za reloading (long range puška)
Ja, tudi mene malo rajca že dolgo.... Imam Reddingov trimer in je mašina res na čisto drugem nivoju, kot npr. Lee, čeprav sem v globalu z Leejem zadovoljen in za moje dozdajšnje potrebe je več kot dovolj dober. Ima svoje hibe (npr. Loadmaster je zelo bogi, kar se tiče netilkanja (prej ko se sprijazniš z ročnim netilkanjem, manj se jeziš) , drugače pa več kot dovolj dober za potrebe polnjenja za dinamiko; manjava kalibra je 5 min job; moj naredi 10k+ nabojev na sezono, pa je še čisto OK, APP vrhunska zadeva za masovno raznetilkavanje,....)
Odgovori
Šiljo, daj povej s katero puško boš streljal, potem pa bo bolj očitno ali upoštevati Klemnove nasvete ali ne. Če imaš konfekcijsko/serijsko orožje oz.nimaš tako vrhunskih specialk, kot jih ima Klemen, se bojim da tako vrhunska reloading oprema, ne bo imela vidnega efekta na tarči, zgolj v žepu.
Odgovori
(24-12-2020, 18:26)SteyrAUG Napisal: Za svoja ležišča in ležišča, ki jih bom izdelal naredim dimenzijsko pripadajoče "Seating" in "Bushing-Style FL" matrice.
Nobena serijska matrica se ne more primerjati z Seating matrico, ko z istim povrtalom vrežem ležišče...

za 'sajzing' matrico in ležišče lahko uporabiš isti 'finish' reamer, ali se mora matrica narediti z drugimi dimenzijami kot ležišče?
Odgovori
Thumbs Up 
(25-12-2020, 14:43)Kristian Napisal: Šiljo, daj povej s katero puško boš streljal, potem pa bo bolj očitno ali upoštevati Klemnove nasvete ali ne. Če imaš konfekcijsko/serijsko orožje oz.nimaš tako vrhunskih specialk, kot jih ima Klemen, se bojim da tako vrhunska reloading oprema, ne bo imela vidnega  efekta na tarči, zgolj v žepu.

Ja, streljal bom s konfekcijsko puško  Dumb Dumb  

V planu imam Bergaro B14 HMR (6,5 Creedmoor, 24 col) in njeno manjšo sestro B14R (22 LR)....

Ali res sploh rabim (želim) boljšo prešo ali ne, se bom fix odločil, ko bom naredil nekaj streliva na Leeju in videl, kaj dobim ven.... Je pa tudi res, da preša ti za zmeraj ostane..... 
Malo zbiram informacije in si krajšam čas v tujini  Wink

Definitivno pa si bom naredil Alealing mašino... imam rad take projekte da si nekaj sam narediš.... (moj zadnji je bil zunanji termostat za regulacijo lončka za kuhanje svinca). Sem našel motorčke na Aliexpress...
Odgovori
(25-12-2020, 15:25)Marks Napisal:
(24-12-2020, 18:26)SteyrAUG Napisal: Za svoja ležišča in ležišča, ki jih bom izdelal naredim dimenzijsko pripadajoče "Seating" in "Bushing-Style FL" matrice.
Nobena serijska matrica se ne more primerjati z Seating matrico, ko z istim povrtalom vrežem ležišče...

za 'sajzing' matrico in ležišče lahko uporabiš isti 'finish' reamer, ali se mora matrica narediti z drugimi dimenzijami kot ležišče?

Za Sizing matrico se NE UPORABI finisher reamer ampak se naredi to matrico z Resize, podmerskim reamerjem. S Finisher reamer ne bo ZANESLJIVO kalibriralo tulcev; nikoli.
Za svoje finisher-je dimenzioniram pripadajoce re-sizer reamerje, tako da bom lahko ponudil izdelavo ležišča in pripadajoče ustrezne Seating matrice in FL matrice.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)