Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Browning 6,8 Western cartrigde
#1
Zgleda hud naboj, mogoče neprijazen do cevi...
Mejebe napopat link...

https://www.gohunt.com/read/skills/brown...#gs.qbzvx7 

Lp
Odgovori
#2
kot kaže se išče večji učinek na cilju kot 6.5 za long-range lov. Torej bonus balistike 6.5 ob energijskem učinku magnuma, vse skupaj še vedno zapakirano v short action naboj.
Če hošeč potiskati težjo kroglo z višjo brzino to pride na račun višjega tlaka in krajše življenske dobe cevi.
Po moje (pozor, ni rečeno da je moje razmišljanje pravilno) je to malo specifika ZDA in njihovega long-range lova. Dvomim pa da bo imel tak uspeh v športnem streljanju kot 6.5CM, predvsem zato ker je trend manjših kalibrov v PRS, v F-Class pa je 7mm še vedno superioren.
Ena od prednosti CM je bila tudi v tem da je bil 6.5kaliber dovolj razširjen, vendar je imel nekakšen prostor med 6,5x47 za short range in 260Rem za LR. Ta prostor je CM odlično izkoristil in izrinil oba.
Pri 6.8Western pa se nekako bolj naslanjajo na .270Win... kakorkoli, čas bo pokazal svoje.
Odgovori
#3
Me malo čudi, da so merikanci šli delat tako močan naboj, z takim downsizingom tulca.
Lahko da se motim, ampak tulec bi bil lahko večji, zaradi manjše agresivnosti do cevi.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)