Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika)
(16-02-2021, 13:39)rokec1995 Napisal: Ker se mi doma valja nekaj sr netilk sem pomislil jih uporabit namest sp... jo kdo kaj probaval ?

veliko ljudi. 
na internetih tudi pravijo da je CCI 550 SP Mag = CCI 400 SR.
Odgovori
hmm, si mi dal mislit. Bom probal isto polnitev s CCI SP pa da vidimo razliko.Je pa tudi res da ne bo tako nizkih temperatur v naslednjih dneh...
Odgovori
(16-02-2021, 14:35)SteyrAUG Napisal:
(16-02-2021, 11:39)RS45 Napisal:
(16-02-2021, 10:53)SteyrAUG Napisal:
(16-02-2021, 07:34)Kristian Napisal: a zdej si pa najdu mene jebat ?
Cilj obiska niso bili čim hitrejši streli ampak meritve in par drugih elementov. In ja, finger freeze je bil dobeseden :)

Tvoj problem je Fiocchi netilka in ne N320...

Se nikakor ne strinjam.
Imas pravico, da se ne strinjas.
Toda zadeve sem pretestiral podolgem in počez... za svoje evidence.
Fiocchi SP se poleti obnasa OK, pozimi pa nikakor ne.
Pri konstantnosti hitrosti v odvisnosti od temperature se je najbolje obnesla klasicna Murom SP (najcenejša na trgu takrat) in Winchester SP in SPM.

Sem postrelil kar nekaj nabojev kombinacije Cheditte S in Fiocchi SP (100.000+), nikoli še nisem menjal loada med zimo in poletjem, razlika je zanemarljiva...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
Tudi jaz sem imel izjemne težave v nihanju fakorja in pogoste zastoje z Fiocchi SP (govorim vsak deseti strel ali še manj). Z Murom KVB-9/S nikoli. Testirano z vrsto pokalic, recimo tudi Glock 17 gen. 4 popolnoma tovarniško brez predelav in problemi - pa požre vse.
Probal vse druge robne pogoje, da jih izločim, globina zrna (OAL), doziranje smodnika - konsistenca in različni načini vsipavanja - tudi ročno z merilno čašico, poliranje drsnih površin na preši in toleranc pa brez uspeha.
Odgovori
Ja nič bo treba dat v skrinjo par šusov pa probat čez krono :)
Odgovori
Moja polnitev s kroglo LOS 147 GR FMJ RN je 3.60 gr N320, netilka S&B SP, OAL 29.50. Streljal sem s pištolo s cevjo 5.4” v nedeljo pred 2 dnevi, bilo je pod 0 stopinj, vse je delovalo brezhibno. Pred tem so bili naboji vsaj pol ure na mrazu (na mizi). Faktor sem meril nazadnje decembra pri 2 stopinjah + in je bil 130.

Netilke Fiocchi SP sem opustil, ker sem imel z njimi raztros hitrosti. Najboljše so se izkazale Murom KVB-9S, razlog, da uporabljam S&B je izključno v tem, da so mehkejše in jih je lažje vstavljati v naboje (tulce), kot pa Murom.

Vzrok nihanja hitrosti zagotovo ni N320 oz. je, kot je bilo že napisano, najverjetneje netilka Fiocchi.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)