Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pridobitev oroznega lista
#1
Pozdravljeni,


sem nov na forumu, že nekaj časa se navdušujem nad orožjem. Zdej pa me dejansko zanima v teh časih kako bi prišel do dovoljenja, kakšen je postopek na internetu je morje informacij. 
Kot sem dojel prva stvar je zdravniški pa potem kako gre dalje? Orožje bi imel, da grem lahko v prostem času na strelišče in streljam.

Zraven bi vprašal ali si mogoče že kdo lasti  rex zero 1 standard pištolo slovenskega proizvajalca( oz slovenci so kupili licenco itd..) Kolikor sem gledal recenzije je zelo pohvaljena.


Hvala ter lep pozdrav.

A.
Odgovori
#2
https://www.strelec.si/dokumenti/formula...e-listine/
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
Hvala za odgovor. Kje naj začnem kaj z zdravniškim? A moram potem na UE oddat kaksen obrazec? Lp
Odgovori
#4
Najprej naredi tecaj za varno rokovanje z orozjem...tam bos zvedu cisto vse
Odgovori
#5
Takoj se prijavi na tečaj za ravnanje z orožjem in na zdravniški pregled, ker za oboje rabiš rezerviran termin.
Ko imaš oboje, lahko daš vlogo za orožno listino. Za šport se boš moral včlaniti še v klub oziroma društvo. To ti omogoča pridobitev dovoljenja z posest. Za orožni list pa rabiš potrdilo o udeležbi na tekmovanjih, to bo najbrž malo težje.
Odgovori
#6
Glede na stanje v zdravstvu si rezerviri najprej zdravstveni. Poglej kraj prideš morda na vrsto in preveri kdaj/če bodo tečaji.
Odgovori
#7
Super hvala vsem za odgovore. Tudi ce je kdo predkratkim sel cez podobno situacijo se lahko javi.

Naslednji termin je 20.2.2021

Je mogoce kdo bil pri njih na tečaju?

https://www.lynx-pro.com/sl/izdelek/varn...z-orozjem/


lp
Odgovori
#8
(25-01-2021, 15:27)Alen232 Napisal: Super hvala vsem za odgovore. Tudi ce je kdo predkratkim sel cez podobno situacijo se lahko javi.

Naslednji termin je 20.2.2021

Je mogoce kdo bil pri njih na tečaju?

https://www.lynx-pro.com/sl/izdelek/varn...z-orozjem/


lp

Vprašanje je, če kje izvajajo tečaje v tem času.
Zdravniški pregled lahko delaš .. velja ti eno leto.

https://www.jbi.si/tecaj-in-izpit-varno-...ozjem.html
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#9
Najprej naredi tecaj in IZPIT varnega rokovanja (PS: ne naredijo vsi izpira iz prve, druge, treje...), za zdravniskega imas se cas, veljavnost zdravniskega je eno leto - kot ti je napisal Maus.
Pozanimaj se kako je z izvajanjem tecajev v teh cudnih casih.
Vclani se v SD, ki ti je najblizje oz naceloma lahko katerokoli.
Odgovori
#10
nevem če kdo opravlja zdele sploh te tečaje in izpite. Vem za eno skupino že od Novembra čakaja na izpit ker zaradi COVID iz MNZ ne pridejo.
Moons out, goons out!
Odgovori
#11
Ja, saj to. Da ne bo delal clovek najprej zdravniskega, ki je v bistvu dalec od prve stvari... izpit pa drugo leto marca. Bo spet moral k dohtaru.
Odgovori
#12
Se strinjam z vsemi vami, ampak tudi na zdravniškega bo čakal vsaj kakšen mesec ali dva (če ne več), saj ne nujne stvari sploh ne opravljajo ...
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#13
Prvo bo potrebno narediti tečaj in izpit, mogoče komu smešno ampak ko sem jaz delal sta bila 2, ki ze en drugič en tretjič nista niti pisnega naredla, da bi do ustnega prišla... če bi onadva prej zdravniškega delala bi denar stran vrgla, vem si je težko predstavljat ampak tak je bilo...
Odgovori
#14
že res ... kdo pa pravi, da bo zdravniškega naredil ... in bo denar in čas za učenje testa, vrgel stran  Razz

lahko pa vse to izpolni, pa kakšnega drugega pogoja ne izpolni ... vse govorimo hipotetično, kajne  Whistle
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#15
tud to je res ja lol
Odgovori
#16
Najprej tečaj, če pa slučajno zdravniškega ne narediš, lahko vsaj "tamočno" zračno kupiš ;)
Odgovori
#17
Na prvo vprašanje si dobil kar nekaj odgovorov,glede rexa pa ti lahko povem,da je soliden kos made in SLO postrelil kar nekaj tisoč nabojev pa do sedaj nobenih problemov. Kupil sem jo izključno zato ker je naša in bil pozotivno presrnečen. Rex vsekakor ostane v moji zbirki.
Odgovori
#18
(25-01-2021, 15:27)Alen232 Napisal: Super hvala vsem za odgovore. Tudi ce je kdo predkratkim sel cez podobno situacijo se lahko javi.

Naslednji termin je 20.2.2021

Je mogoce kdo bil pri njih na tečaju?

https://www.lynx-pro.com/sl/izdelek/varn...z-orozjem/


lp
Nas je kar precej delalo pri njih in lahko pohvalim njihovo strokovnost in fleksibilnost.
Odgovori
#19
Alen, brez zamere, ampak dokaj narobe si zastavil.
Prehitro razmisljas o pistoli.
Kot so ti povedali, najprej naredi tecaj in izpit za vsrno rokovanje z orozjem.
Potem se malo ozri po drustvih...kaj te zanima, oz. kaj bi streljal?
Dinamicno ali precizno?
Od tega naj bo odvisen tvoj nakup...ne pa, da se kar vpicis v to-pa-to, ker...ker si prebral, ker si videl, ....ker ima prijatelj ali sorodnik, ali zato, ker je narejeno v Sloveniji.

S tem, da ti kar odkrito povem, da tvoj ogledan kos ni primeren ne za dinamicno, ne za precizno.
Ja, seveda se da tudi z rex zero 1 narediti soliden rezultat...ampak to ne velja za zacetnika.
Kot zacetnik se bos pa mucil s tezo prozenja; pa morda ti bo grip neustrezen in se 101 problem....

Zato pridobi orozno listino, poisci si klub, kjer gojijo ustrezne strelske panoge, potem pa poskusi cimvec kako ti sedejo v roke, marsikje se da dogovoriti za preizkus pred nakupom itd.
Te bo vse pocakalo (v trgovini), ne bo zmanjkalo, ti pa bos morda prihranil, ce se ne bos prenaglil.
Sicer bo pac en kos vec nabiral prah, saj ne bos edini ?
Itak je pistola se najmanjsi strosek v primerjavi z vsemi ostalimi “postavkami”...

Pa srecno!
Odgovori
#20
Prvi nakup je ponavadi itak zgresen nakup. Ker se dostikrat ljudje najprej zapicijo v en kos in zarafi tega gredo sploh delati vsa jajca, nato ga kupijo in seveda ugotovijo, da je kos sicer super ampak ne za to kar bi ti pravzaprav rad. Ponavadi se moras najprej v nekaj zaljubit, da naredis izpite pol pa itak ko jo imas doma ugotovis da je sam lepa, lezi na hrbtu, trda kot hlod, in caka da bos kaj naredil.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)