Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbira puske za vecje razdalje
#21
al pa... si kupiš... npr
https://www.strelec.si/forum/thread-26878.html
in https://www.strelec.si/forum/thread-26474.html
Kupiš še naklonsko montažo... in čez 14 dni pokaš :D
Ko nabereš za VK ror, pa sam optiko premontiraš :D

no še nek bipod, pa zadnji žakelj si kupiš prej, 100€ max
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#22
Vsekakor ne šparat pri nakupu  optike. Puške boš menjaval, če ti bo "stvar sedla", kvalitetna optika pa ostaja in tudi po mnogih letih relativno dobro ohranja vrednost.
Lp
Jani
Odgovori
#23
Še moj prispevek, ker trenutno tudi sam nabavljam par stvari. Bergaro v 6.5 ljudje pohvalijo in združljivost z dodatnimi deli od Rem 700 je velik plus. Tukaj nimaš dosti razmišljat in težko boš ceneje streljal, razen če kupiš kako rabljeno 308. ;) Teh je kar nekaj, ker strelci ugotavljajo, da je 6.5 precej boljši in menjajo.
Tikko precej hvalijo, jaz imam T3x Varmint v 308 in je res super. A je trenutno čakanja cca 9 mesecev za 6.5 creedmoor modele, ker jih ni na zalogi ali pa na poti.
Kakorkoli sedaj razmišljaš, puško boš verjetno menjal, optika ti bo pa ostala in na koncu bo od nje odvisno, koliko boš zadovoljen. Razmisli dobro o optiki, malo poglej na netu, pa boš hitro videl, da obstajajo tudi ugodne opcije (recimo Primary Arms, Athlon ipd.), ki pa so vseeno dovolj dobre, da boš zadovoljen dokler ne boš želel narediti naslednjega koraka.
V kolikor res ne misliš polniti, je mogoče smiselno razmislit, pa vzet 308, ker je precej tovarniškega streliva na voljo po relativno normalnih cenah. 308 bo ugoden začetek, potem pa, če te bo res zanimalo, lahko menjaš tako puško, kot pričneš s polnjenjem svojega streliva. Ne boš veliko zamudil, pa postopoma se boš spustil v ta hobi.
Odgovori
#24
Optika ni nič manj potrošna roba kot puška tako ,da ne vem od kje te ideje ,da puške menjaš kot stare gate optiko pa dedujejo vnuki  S-sniper
Odgovori
#25
(04-03-2021, 00:29)mr.T Napisal: Optika ni nič manj potrošna roba kot puška tako ,da ne vem od kje te ideje ,da puške menjaš kot stare gate optiko pa dedujejo vnuki  S-sniper
Mogoče malo nerodno napisano
Govorim za primer, ko imaš neko osnovno puško, ki je dvakrat cenejša, pa ima 30x krajši garancijski rok od optike. Prej se zgodi, da boš menjal to, kot pa daljnogled. Ali pa dokupoval, nas je mogoče več takih, ne vem.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#26
lahko pa vzameš mojo ugodno puško Savage 12, trenutno v 223rem kalibru, ampak jo lahko potem z novo cevjo (LW ima za ta namen že predpripravljene ugodne cevi) spremeniš v bilokaterega v 308 družini. edino kopito je bolj tako-tako in trenutno je enostrelka.
Odgovori
#27
(04-03-2021, 00:01)MDemsar Napisal: Še moj prispevek, ker trenutno tudi sam nabavljam par stvari. Bergaro v 6.5 ljudje pohvalijo in združljivost z dodatnimi deli od Rem 700 je velik plus. Tukaj nimaš dosti razmišljat in težko boš ceneje streljal, razen če kupiš kako rabljeno 308. ;) Teh je kar nekaj, ker strelci ugotavljajo, da je 6.5 precej boljši in menjajo.
Tikko precej hvalijo, jaz imam T3x Varmint v 308 in je res super. A je trenutno čakanja cca 9 mesecev za 6.5 creedmoor modele, ker jih ni na zalogi ali pa na poti.
Kakorkoli sedaj razmišljaš, puško boš verjetno menjal, optika ti bo pa ostala in na koncu bo od nje odvisno, koliko boš zadovoljen. Razmisli dobro o optiki, malo poglej na netu, pa boš hitro videl, da obstajajo tudi ugodne opcije (recimo Primary Arms, Athlon ipd.), ki pa so vseeno dovolj dobre, da boš zadovoljen dokler ne boš želel narediti naslednjega koraka.
V kolikor res ne misliš polniti, je mogoče smiselno razmislit, pa vzet 308, ker je precej tovarniškega streliva na voljo po relativno normalnih cenah. 308 bo ugoden začetek, potem pa, če te bo res zanimalo, lahko menjaš tako puško, kot pričneš s polnjenjem svojega streliva. Ne boš veliko zamudil, pa postopoma se boš spustil v ta hobi.

V  Fuliber bo T3X Varmint Tikka v kal. creeddmoor na voljo marca. Vse novo orožje lahko naročite pri meni ker sem italijanski trgovec in imam hiter dostop do novega orožja ....
FULIBER
Via Nazionale 28
34151 Trst- OPČINE

www.fuliber.it
info@fuliber.it

whatsapp: +39 351 7003826
Odgovori
#28
Če je s tistim Viperjem vse TIP TOP, če tracking štima, drži nulo itd., ne gledat cenejših optik in vzemi raje nekaj takega druge roke.
Razlika v kvaliteti stekla je še vedno prisotna glede na razliko v ceni. Ima pa Strike Eagle večjo tubo in morda je tudi nedobavljiv, preveri.
Odgovori
#29
in kako si se odločil zaenkrat?
Odgovori
#30
(09-03-2021, 11:54)Marks Napisal: in kako si se odločil zaenkrat?

Zivjo. 

Po nekaj se ne prebranih ZSjih na to temo in parih pogovorih stagniram. Cakam priloznost, da bom lahko najprej probal nekaj konkretnega na streliscu, da dobim obcutek o razdalji itd itd in potem bom sel naprej. Edini napredek ki sem ga do sedaj dosegel je dvig budgeta hahah no saj... Kaj drugega po pravici povedano nisem pricakoval :) 

Kaliber pa: .308

Se javim, ko grem next level :(
Odgovori
#31
Ok to je bulšit. Kak občutek o razdalji boš dobil na strelišču? Kako zgleda luknja? Kaj konkretnega boš probal? A boš hodil od strelca do strelca in fehtal če lahko ustreliš enkrat s puško ki si jo ne moreš privoščit v kalibru ki ga ne boš imel? Če misliš kupit, kupi. Samo na tem forumu je toliko kvalitetnih informacij, da če youtuba in tujih strani niti povohaš ne, boš zvedel nekajkrat več kot je potrebno za začet.

Če te bo povleklo noter si ga itak najebal do smrti. Če te ne bo, pa pušiš par stotakov ko prodaš. Al pa pustiš v omari tako, za miren spanec.
Odgovori
#32
(09-03-2021, 14:39)jernejm Napisal: Ok to je bulšit. Kak občutek o razdalji boš dobil na strelišču? Kako zgleda luknja? Kaj konkretnega boš probal? A boš hodil od strelca do strelca in fehtal če lahko ustreliš enkrat s puško ki si jo ne moreš privoščit v kalibru ki ga ne boš imel? Če misliš kupit, kupi. Samo na tem forumu je toliko kvalitetnih informacij, da če youtuba in tujih strani niti povohaš ne, boš zvedel nekajkrat več kot je potrebno za začet.

Če te bo povleklo noter si ga itak najebal do smrti. Če te ne bo, pa pušiš par stotakov ko prodaš. Al pa pustiš v omari tako, za miren spanec.

Sem moral kar zajet sapo od tako neadrtalskega komentarja. Sploh ne bom odgovarjal na tvoj post ker je krepko pod mojim nivojem. 

 


Hvala vsem ostalim za do sedaj podane komentarje. 

Lp
Odgovori
#33
Japi, malo zadihaj in se enkrat preberi kaj ti je napisal jernej. Mogoce ti ni vsec, ima pa čisto prav...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#34
Zakaj pa nebi sprobal preden se odloci za nakup. Za pistole vsi pravite pocukaj koga in ti bo dal par susov. A puske je treba kar na slepo kupit? Koliko pomeni da se vsedes za pusko in pogledas skozi optiko?naredil je edino stvar ki ima smisla preden se odloci za cca. 5000+ stroskov.lpm
Odgovori
#35
Spremljam cene orozja " nekatirih modelov". In so od leta 2009 do zdaj zrasli povprecno za okoli 1000eur ali vec. Nevem odkod vam racunica da zdaj kupis nekaj poceni in potem prodas kar je cista pusiona. Ce kupis premium in ce cez 5 let prodas si na zgubi mogoce kaksnega stotaka.
Pomoje ali streljas ali pa ne. Isto kot bi vozil relly ampak z ficotom pa ce bo slo bom kupil xxx cene pa jebi ga. Itak pa nebo slo ker nebos niti malo konkurencen.
Nekoc sem streljal za slo.reprezentanco in ce ni orodja si vedno nekje v spodnjem delu.
Pa sploh ves v katero smer bi sel....disciplina itd itd.
Spremljajte cen tikke tac, stayr.....koliko je povprecno v 1letu zraste cena....
Odgovori
#36
Ampak s pištolo že na 15m vidiš razliko kaj ti paše in kaj dobro nese.
Z dobro puško na 100m (kolikor je domet večine strelišč) ne moreš ravno oceniti orodja ker bolj kot ne vse nese v eno luknjo. V kolikor ti karkoli ne paše lahko vedno zamenjaš; grip, kopito, spremeniš "length of pull",...
Pač razen cevi in zaklepa lahko vse ostalo urediš po lastnih željah.
Potem res ni važno vse stestirati in pač vzameš neko preverjeno varianto glede na budget (Tikka, Bergara, Sabatti,...) in spremeniš karkoli misliš da bo prineslo boljše rezultate.
Odgovori
#37
In ko vse spremenis dokupis zamenjas nafriziras si na ceni......
Odgovori
#38
(09-03-2021, 18:23)Shooter Napisal: In ko vse spremenis dokupis zamenjas nafriziras si na ceni......

Če se tako vržeš v to, da prideš do faze ko nadgradiš pravzaprav vse na puški, potem to samo pomeni, da si resno v tem hobiju. Potem tudi cena ki s tem pride ni previsoka očitno.
Je v omenjenem cenovnem rangu res neka bajna razlika v kvaliteti in recimo temu ergonomiji pušk? Verjetno da ne.
Odgovori
#39
Glede probavanje orožja to sploh ni izvedljivo v praksi, ne vem na katerem strelišču bi izvajal ta avtostop v pričakovanju ,da se ti željene puške pojavijo pa dejansko ti tist strel ali dva ne bo povedal ničesar samo navduševal se boš nad praznim nič ker si probal nekaj.

Kupiš kar ti je všeč in nekaj priporočil glede tega imaš
.
Glede 308win pa tako, ok če boš pokal več ali manj fabrško strelivo ali v kategoriji, ki se omejuje na ta kaliber , na vsaki malce večji razdalji bo pa rastlo razočaranje zaradi hendikepa kalibra.

Fabrško strelivo se dobi seveda tudi v ostalih kalibrih a je ponudba precej manj pestra.Pri bolj tekmovalnih kalibrih je lahko celo omejena na strelivo enega samega proizvajalca.
Odgovori
#40
(09-03-2021, 18:37)lovro14 Napisal:
(09-03-2021, 18:23)Shooter Napisal: In ko vse spremenis dokupis zamenjas nafriziras si na ceni......

Če se tako vržeš v to, da prideš do faze ko nadgradiš pravzaprav vse na puški, potem to samo pomeni, da si resno v tem hobiju...

po mojih izkušnjah to predvsem pomeni, da se držiš za glavo zaradi zapravljenega denarja in še vedno slabe puške zaradi začetniškega neznanja  Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)