Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbira puske za vecje razdalje
#61
Sem kaj zamudu ?
Odgovori
#62
(11-03-2021, 10:00)Ronzi83 Napisal: Sem kaj zamudu ?

Zamudil si izgubo rdeče niti te teme  Dumb Dumb Dumb
Odgovori
#63
Nič ni izgubil, Ronzija sem imel v mislih ko sem opisoval profil hipotetične osebe po imenu Jože. Zato Ronzi strelja in nima težav ne s termini ne z opremo.
Odgovori
#64
(11-03-2021, 11:11)Kristian Napisal: Nič ni izgubil, Ronzija sem imel v mislih ko sem opisoval profil hipotetične osebe po imenu Jože. Zato Ronzi strelja in nima težav ne s termini ne z opremo.

No, pa imamo partizansko ime za Ronzija... Jože bo. Dumb
administrator / Strelec.si
Odgovori
#65
A Sivka ni v redu partizansko ime?? Meni je bolj všeč kot Jože.......?
Odgovori
#66
(10-03-2021, 08:30)zan89 Napisal: Ni slab paket, sploh za zacetek. Tudi cena je dobra, a pri nas najbrz 50% vec.

Ne vem kakšna je cena pri nas. Komplet je vsaj meni TOP kar se opreme tiče, niso nikjer šparali, niti pri modelu bipoda. Večina kar sem bral jih kritizira pa ravno zaradi cene. Za ta denar v ZDA dobiš podobno robo s MPA BA šasijo (pri nas tega itak ne dobiš, morda še en kos v VB za 1300 folder za r700, katerega ne vejo če ti ga lahko sploh pošljejo po Brexitu :) )
Odgovori
#67
imho, na VB kar pozabite za nekaj časa... ravno 'uvažam' puško in cena uvoza te ubije.

morda bo čez nekaj časa kaj boljše, ampak trenutno je izgleda pač tako...
Odgovori
#68
Stavek iz filma kako je poceo rat na mom otoku. Gde smo stali ? Tamo gde ti jebes stepanovica. Lpm
Odgovori
#69
Vrjetno bodo z časom nehaj merit kdo ima bolj blond voditelja in se bo tudi trgovina z VB normalizirala a po drugi strani nikoli ne veš , Britanci imajo več stoletno tradicijo omejevanja posesti orožja in vedno kaj novega pogruntajo kar bi še prepovedal EU komisija pa ni daleč zadaj.
Odgovori
#70
Po mojem mnenju EU ne bo vec dolgo obstajala, s tem bo tudi konec vseh nesmiselnih nebuloz.
Odgovori
#71
(12-03-2021, 08:20)zan89 Napisal: Po mojem mnenju EU ne bo vec dolgo obstajala, s tem bo tudi konec vseh nesmiselnih nebuloz.

glede na to kako uspešno upravljamo sami svoj del države, tudi v tvojem primeru ni za pričakovati manj nebuloz...
Odgovori
#72
(12-03-2021, 08:20)zan89 Napisal: Po mojem mnenju EU ne bo vec dolgo obstajala, s tem bo tudi konec vseh nesmiselnih nebuloz.

Po tvojem mnenju, me zelo zanima koliko je ta tvoj DOLGO merljiv časovno
lahko navedeš letnico mesec ko bo konec EU.  Pray
Odgovori
#73
Potem bo pa Janez spet z Antejem, Fikretom, Jovanom, Alijem, Krstom in Petrom v isti državi. Bomo narediti konak naprej v razvoju in demokraciji.
Odgovori
#74
Pozdravljen,
če ti bo koristilo, ti lahko opišem, kako sem pred leti pričel s streljanjem na dolge razdalje.
Pozanimal sem se, kako to gre. Obiskal sem nekaj tekem in spoznal kar nekaj strelcev. Na mojo srečo sem spoznal tudi enega boljših strelcev v Slo. Ima kar nekaj omar polnih "orodja" za luknjanje mušev.
Od njega sem kupil rabljeno puško in pritikline. Sledil sem njegovim nasvetom pri nakupih spremljajoče opreme. Kar je najbolj pomembno, mi je dal tudi recepture in navodila za nakup pravih krohel, ki jih je že stestiral in zmagoval. Povabil me je v njegov laboratorij in me izučil trikov za kvalitetno polnjenje.
Na koncu, ali bolje na začetku, kaliber in orožje nista najbolj pomembna. Najpomembneje je imeti dobrega mentorja, ki te bo izučil, popravljal napake in predal iskušnje. V par letih boš pridobil to, za kar ne bi bilo dovolj deset let samoučenja.
Želim ti veliko užitkov in zadoščenj.
Odgovori
#75
Da bi se izognil možnemu razočaranju, začetnik streljanja na dolge razdalje se mora zavedati, da katera koli dobra puška z dobrim streljivom lahko ustrelji grupo 5. srelov v 3 cm na 100 m. To pomeni: 9 cm na 300 m, 36 cm na 500 m in 72 cm na 600 m. Ta zadnji ne zgleda več tako dober rezultat, a ne? Je pa isti kot prvi. Skrčit grupo iz 3 cm na 1 cm in nato na 4 mm, kar pomeni 15 cn na 600 m je pa umetnost, ki se doseže z mnogo leti izkušenj in mnogimi 100 eur investicij.
Odgovori
#76
(12-03-2021, 16:41)Oh Lev Napisal: Da bi se izognil možnemu razočaranju, začetnik streljanja na dolge razdalje se mora zavedati, da katera koli dobra puška z dobrim streljivom lahko ustrelji grupo 5. srelov v 3 cm na 100 m. To pomeni: 9 cm na 300 m, 36 cm na 500 m in 72 cm na 600 m. Ta zadnji ne zgleda več tako dober rezultat, a ne? Je pa isti kot prvi. Skrčit grupo iz 3 cm na 1 cm in nato na 4 mm, kar pomeni 15 cn na 600 m je pa umetnost, ki se doseže z mnogo leti izkušenj in mnogimi 100 eur investicij.

15 cm je Klemen naredu grupo na jurja metrov...
Kaj je pol to če je umetnost 15 cm na 600 metrov. Question
Odgovori
#77
Ma ti se hecaš al si vkalkuliral noter že ostale “napake” ?

Lev mislm in matematika ... moa/mrad =>
Odgovori
#78
(12-03-2021, 14:14)jabolko Napisal:
(12-03-2021, 08:20)zan89 Napisal: Po mojem mnenju EU ne bo vec dolgo obstajala, s tem bo tudi konec vseh nesmiselnih nebuloz.

Po tvojem mnenju, me zelo zanima koliko je ta tvoj DOLGO merljiv časovno
lahko navedeš letnico mesec ko bo konec EU.  Pray

1.1.2027
Odgovori
#79
Do takrat tudi tekem ne bo. Nesmisel je nabavljati v tem času, ker bo ležalo v omarah in rjavelo.
Varčevat do 2027 in potem nabaviti dobro stvar. Če ni tekem, se lahko greš samo teoretičnega najboljšega strelca. Corona bo dokler je Evropa - 2027? Nostradamus je že to vse pedelal!
Odgovori
#80
Pa vmes je še 1. 1. 2025 konec sveta.

Pa vmes je še 31. 12. 2025 konec sveta.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)