Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA šibrenica za lov
Question 
Dragi vsevedi!

Zanimajo me vaša mnenja, izkušnje in priporočila o PA šibrenici za lov na race, vrane, tudi fazane? S-clay Do nekje 1500 EUR.
- znamke, modeli?
- plinske/inercijske?
- dolžina cevi?
- kaj še?...

Hvala in Think
Odgovori
(10-03-2021, 09:31)Prfarc Napisal: Dragi vsevedi!

Zanimajo me vaša mnenja, izkušnje in priporočila o PA šibrenici za lov na race, vrane, tudi fazane? S-clay Do nekje 1500 EUR.
- znamke, modeli?
- plinske/inercijske?
- dolžina cevi?
- kaj še?...

Hvala in Think

Jaz sem pred kratkim delal raziskavo glede šibrenic, sicer za bolj za šport in veselje a vseeno...

Glede na budget bi se izognil raznim turkom in ti predlagam italjana. Beretta 1301.
O Beretti se sliši samo pohvale, sistem je plinski in baje izredno zanesljiv tudi z lažjimi polmitvami. Glede zanesljivosti jo primerjajo z Benellijem M4 a je Beretta precej lažja kar za lov verjetno šteje.
Cena pri Koptexu mislim da cca 1200 eur. Imajo razne verzije različnih dolžin in namembnosti tako da boš sigurno enostavno našel najboljšo zase.
Odgovori
Nisem vseved a vseeno toto poglej
https://lovskaoprema.si/izdelki/orozje/d...reda-b12i/
Zanesljiva pa vse dele in dodatke dobiš brez problema.
Odgovori
Hvala obema. Izgleda, da sem se spet nad neko eksotiko navdušil, da ne dobim obilice odgovorov.

Ja, tudi mene je pripeljalo do Berette, čeprav bolj proti modelu A400, malo zaradi lesa, malo zaradi dolžine cevi, ki izgleda, da je pri 1301 največ 24'. Kakor berem, je za moje namene bolj primerna vsaj od 26' naprej. 

Tudi Brede izgledajo zanimive. Mi pa res ni jasno, kako lahko firme naredijo lepo puško, potem pa nekam na zaklepišče dajo nek ogaben napis (tale Breda, ki si jo linkal, ali pa CZ 457 ROYAL z vrezanim napisom v kopito). V rokah sem imel inercijsko Verney Carron, a mi je delovala nekako igračkasto. Kaj pa amerikanci Winchester ali Mossberg (930, 940?)? Kaj pa pravite fantje, ki ste se glede tega javili Proarmisu?
Odgovori
Čisto za firbec me zanima, zakaj PA puško za pernato divjad?
Odgovori
https://www.ancelj.si/katalog/puske/sibr...3-field-20
Odgovori
Pomoje je predvsem problem, da nas je tu večina bolj taktično/praktično strelsko usmerjenih in potem predlagamo bolj temu primerne kose. Sam osebno lesenih pušk niti pogledam ne, če ni AK  Dumb

Lahko pa ubiješ 2 muhi na en mah in narediš kot sem jaz in nabaviš Benelli M3, 26col in se izogneš kasnejši želji/potrebi po pumpi. Malo presega budget sicer.

Imaš kakšen specifičen razlog za tako dolge cevi? načeloma raztros ni odvisen od dolžine cevi ampak od municije in čoka, ki ga uporabljaš. tako dolga cev verjetno nekaj malega vpliva na hitrost, je pa precej nerodna za prenašat. Meni je že 26 col noro dolga in nerodna.
Odgovori
Eni smo navajeni na PAP-e in tudi pri šibrenicah posežemo po takšni puški. Ni nujno neke logike zadaj. Jaz recimo ne maram lesenih kopit in ostalih delov v lesu in imam vse plastik, črno ali inox. Če bi streljal glinaste golobe pa bi verjetno moral požreti trap šibrenico, leseno kopito in še odšteti zajetno vsoto za takšno puško.

Sam imam tole, ki je bolj budget varianta vendar nimam nobenih pripomb glede puške. Vse deluje tako kot je treba, varovalka je stabilna in tudi vlačenje skozi grmovje in po tleh na puški ne pusti kakšnih večjih sledi.
https://slovarms.si/si/orozje/verney-car...astic.html
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
@jernejm
Imam starejšo nečokirano bokarico 12/70 in je za skupne love na fazane povsem OK. Vrane pa letijo v večjih skupinah in više, zato si obetam od čoka, 12/76, enega šusa več in hitrejšega polnjenja več uspeha. Nasprotno z ljudskimi šalami vrane po padcu ene od njih pogosto ne zletijo stran, ampak najprej še zaokrožijo v bližini. Na splošno se mi ne zdi, da je s polavomati za lov kar koli narobe.

@kraken
Ja, tudi to sem gledal. Si ponosen lastnik?

@lovro14
Haha, glede lesa imamo vsak svoj okus. Meni je bolj privlačen, nisem pa fudd, da bi vztrajal samo na tem. Tako da gledam tudi plastiko.
Saj veš, kako je z budgeti pri strelstvu, so zelo elastični.  Wink 
Dolžina cevi 26 se mi zdi, da je ravno kompromis med naštetimi faktorji. Poleg tega mi daljša tudi ne bi šla v omaro. Rolleyes Polavomati so res dolgi...

@fritz
Ja, vsak imam svoje razloge. Hvala za mnenje o V-C.
Odgovori
(14-03-2021, 16:24)Prfarc Napisal: @jernejm
Imam starejšo nečokirano bokarico 12/70 in je za skupne love na fazane povsem OK. Vrane pa letijo v večjih skupinah in više, zato si obetam od čoka, 12/76, enega šusa več in hitrejšega polnjenja več uspeha. Nasprotno z ljudskimi šalami vrane po padcu ene od njih pogosto ne zletijo stran, ampak najprej še zaokrožijo v bližini. Na splošno se mi ne zdi, da je s polavomati za lov kar koli narobe.

@kraken
Ja, tudi to sem gledal. Si ponosen lastnik?

@lovro14
Haha, glede lesa imamo vsak svoj okus. Meni je bolj privlačen, nisem pa fudd, da bi vztrajal samo na tem. Tako da gledam tudi plastiko.
Saj veš, kako je z budgeti pri strelstvu, so zelo elastični.  Wink 
Dolžina cevi 26 se mi zdi, da je ravno kompromis med naštetimi faktorji. Poleg tega mi daljša tudi ne bi šla v omaro. Rolleyes Polavomati so res dolgi...

@fritz
Ja, vsak imam svoje razloge. Hvala za mnenje o V-C.

Nimam, sm pa dvakrat z njo streljal glinaste golobe, glede na to da sm jo prvic drzal v rokah, mi je nekako lepo sedla. To so bile pac use moje izkusnje z njo, premalo da bi lahko povedal kaj vec
Odgovori
Edino na nekaj bi te opozoril:

Prvo preveri ali sibrenica zadosti lovskim pravilom: fizicna omejitev na 2+1 naboja. Poslusam, da so zadnje case inspektorji postali bolj pasji glede tega.
Drugo pa preveri ali ti lovisce kjer bos lovil, dovoli tak tip orozja.

Vse ostalo so nianse, ker pri lovu ne bos nikoli preobremenil orozja :)
Odgovori
Ja, večinoma imajo mogočo omejitev na 2+1, glede na to, da imajo Amerikanci tudi pogosto tako pravilo. Lovišče ni problem.
Odgovori
Imel 1301 za šport sedaj imam a400 obedve ok vendar ima benelli boljše kopito. Kolega kupil lani novo a400 sami problemi tako da tu di znane znamke so pod vprašajem, kar se kvalitete tiče. Vem, da je bilo v preteklosti kar nekaj problemov z benelli in beretta pap šibrenicami. Glede omejitve je pa tako da zraven Berette in benellija dobiš omejevalnike nabojnika.
Odgovori
Kaj pa npr. Baikal 153 ali 155 (če se ne motim). Ni sicer tko renomisana pa draga, ampak dela pa zanesljivo, kopito je lepo leseno,....
Odgovori
(17-03-2021, 22:59)frumn Napisal: Kaj pa npr. Baikal 153 ali 155 (če se ne motim). Ni sicer tko renomisana pa draga, ampak dela pa zanesljivo, kopito je lepo leseno,....

... poglej tudi med turškimi ponudniki (dobra kvaliteta, ugodne cene) ...

lp upor500
Odgovori
Lovska puška ni nobena PA
Odgovori
(18-03-2021, 11:32)ahec Napisal: Lovska puška ni nobena PA

Fudd detected. Dumb Hec, hec, ne se jeziti. Razumem tvoje stališče, tudi moji ostali dolgi kosi so leseni in repetirni ali prelomni. Po drugi strani pa se zadnjih cca 120+ let zgodovine ne strinja s tabo in lovske puške SO PA, tako gladke kot risane.

Če te skrbi etika, imajo vrane toliko prednosti pred nami, da z uporabo polavtomata le minimalno znižaš njihove VELIKE možnosti za preživetje in je prostora za lovsko etiko še več kot dovolj. 

@ermin, frumn, upor500
Če so že s Berreto problemi, kako je šele z ostalimi?  Shifty Od daleč vse izgledajo povsem OK in sprejemljive.
Odgovori
Moje osebno mnenje je, da za omenjeno perjad ne bi nikoli investiral omenjeno vsoto za PA. Baikal PA sem imel odlična brez zastoja vendar sem jo prodal ker je bila predolga in nerodna pa počasneje sem polnil kot dvocevno. Lovski kolega je bil službeno v Kanadi, kjer je bil povabljen na lov gosi in rac, presenečen je bil, ker so večinoma lovili ravno z ruskimi PA. Turške pa so čisto v redu.
Odgovori
(18-03-2021, 11:47)Prfarc Napisal: Če so že s Berreto problemi, kako je šele z ostalimi?  Shifty Od daleč vse izgledajo povsem OK in sprejemljive.

... sicer že stara novica (iz leta 2015) ampak:

https://siol.net/novice/svet/v-trzaskem-...usk-391544

... in glej ga zlomka, zasežene so bile Winchester SXP (pustimo ob strani dejstvo, da so okarakterizirane kot vojaške puške  Dumb ) ...

... bolj zanimivo je to, da izvirajo iz Turčije ... kjer jih delajo za koga?

... mimogrede: zaradi zakonodaje so v Turčiji najbolj prisotne ravno puške z gladko cevjo ... in verjemi, da so nekateri njihovi izdelki vsaj na istem (najverjetneje pa celo na višjem) kvalitetnem nivoju kot najbolj cenjeni zahodni ...

lp upor500

P.s.: ... tudi Ceska Zbrojovka je menda dala izdelati zadnje serije svojih šibrenic v Turčijo ... kupovali smo/ste jih pa kot original češke ...
Odgovori
CZ ze dolgo dela sibrenice v Turciji. Jaz imam eno tako iz cc 2013, pod kopisckom je made in Huglu :)
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)