Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabavno dovoljenje kaliber?
#1
Pozdravljeni!

na upravni enoti sm zaprosil za nabavno za 6,5 grendel vendar terga kalibra ne najde referent v bazi ima kdo izkušnje kaj narediti?
Odgovori
#2
V bazo morajo vnesti nov kaliber. Pred časom so zame in za Matota morali vnesti 260 Rem, brez težav.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
To nardi referent ali se moram na mnz obrnt?
Odgovori
#4
Mogoče naj referent preveri še pod NATO oznako: 6.5x39mm
Odgovori
#5
Nimam pojma kdo naredi, vsekakor pa je referentova naloga da to uredi, tebi ni treba ničesar.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#6
6.5x39 tdi ni v bazi

ok Hvala
Odgovori
#7
Morda še eno razmišljanje glede kalibrov: evropski zapis decimalke je z vejico (npr. 7,62x39), ameriški pa s piko (npr. 6.5 Creedmoor). Morda računalnik zato ne prepozna v bazi?

6,5 Grendel je dejansko 6.5 Grendel (s piko). Lahko da je referentka z nabavnega prepisala (vtipkala) vejico, pa ji zato ni našlo?
Odgovori
#8
(31-03-2021, 08:57)erwintiger Napisal: .... vendar terga kalibra ne najde referent v bazi...

Kdor ne išče, ne najde!  Wink
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Nov kaliber vnesejo, če je potrebno zaradi tvoje nabave. Če jim daš še ustrezne informacije (npr. izpisi o kalibru iz interneta ali pošlješ link temu uradniku), boš zadevo pospešil. Pri meni je šlo brez težav pred leti, ko je  vnašala kaliber 9mm Largo (9x23mm) za eno staro špansko pištolo.  Če je kaliber že v C.I.P.  registru, pa itak ne bi smelo bit težav z vnosom v njihov register.

Mi je pa čudno, da v Sloveniji ni še nihče nabavljal tega kalibra 6.5 mm Grendel. Če bi ga, bi že bil v tem registru. Sporoči, kako je ratalo z nabavnim in nabavo. Tudi jaz razmišljam o nabavi tega kalibra zaradi nizkega odsuna, dobrega BC 6,5mm krogel in dobrega "sectional density" za 6.5mm krogle.

P.S.: Kakšen bi bil ustrezen slovenski izraz za "sectional density" ? - pa da še normalno zveni - ta iz GT mi ni všeč.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#10
Presečna gostota?

Poslano z mojega Redmi 7A z uporabo Tapatalk
Odgovori
#11
Moja hova v 7,62x39 ima na magacinu tale napis...Sem že hotu nabavit cev za 6,5 Grendel glede na to da je to naboj tud za kilometer+...
Ampak se mi je taka kot je tako prikupila, odkar sem za 39 pogruntal kombinacijo reloading streliva 
da bi v kolikor bi Rebec uvozil isti model v Grendel kalibru Question  raje kupu še eno...

PS. Sam noče, mogoče se premisli pa še PPU dela omenjene naboje. Tappingfoot


Priponke Male slike
   
Odgovori
#12
@erwintiger:
A lahko napišeš, kateri kos nabavljaš v tem kalibru in pri katerem trgovcu?  
Na hitro sem pregledal ponudbo pri meni znanih trgovcih v Sloveniji, pa nisem našel nič v kalibru 6.5 Grendel.

@jabolko:
Prepričaj Rebca, da uvozi 2 Mini Howe v tem kalibru, jaz sem tudi interesent   Razz
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
howa pri rojalu. ampak se bomo načakali, ker iz UK nič ne pošiljajo...
Odgovori
#14
JA pr rojalu sm naroču HOWO pa zgleda da bo res trajalo.
Odgovori
#15
(01-04-2021, 21:32)erwintiger Napisal: JA pr rojalu sm naroču HOWO pa zgleda da bo res trajalo.

Vlogo za nabavno podaj na UE šele potem, ko bo trgovec dobil kos na zalogo, da ne boš 2x plačeval upravne takse  za nabavno....   Doh

UK je po brexitu postala zelo oddaljena država, takorekoč tretji svet, če ne celo četrti. Trenutno dobim iz Kitajske torbo za puško v 3 tednih,  škornje iz UK pa v 5 tednih.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#16
meni so na UE rekli, da v korona časih komodt gre na potečeno nabavno. zato nisem zaprosil za novega in bo export šel po starem-potečenem; ker ga že imajo v sistemu od začetka.

*v sistemu v angliji za izdelavo puške in export.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)