Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 1911 22l.r.
Pozdravljeni ,
Za športno streljanje kupujem pištolo Colt 1911 22l.r ,izbiram med Walther (model ? ) in Sig Sauer pištolo . Razlogi za in proti .Prosim za pomoč ? 

Lp.
Odgovori
Če te prime, da bi si kupil enega od teh klonov 1911 počakaš da napad mine?.
Imam SIG/SGS verzijo in se ne predstavljam, da je druga slabša.
Šalo na stran; morda so bila res pričakovanja prevelika ampak v resnici je kvaliteta teh pištol na nivoju airsoft replik. Baje je Walther/Umarex malo boljša izbira kar se tiče materijala, ima pa čisto samosvoje interne komponente. Meni je bila bistvena prednost možnost menjave prožilnega mehanizma z aftermarket komponentami za 1911 serijo pištol.
Odgovori
(31-03-2021, 15:58)Kaplar Napisal: Pozdravljeni ,
Za športno streljanje kupujem pištolo Colt 1911 22l.r ,izbiram med Walther (model ? ) in Sig Sauer pištolo . Razlogi za in proti .Prosim za pomoč ? 

Lp.

bil pred enako dilemo, izbral Walther, material zaklepa in fiksna cev
Odgovori
Jaz sem pred parimi leti kupil Browningov pomanjšani 1911, zelo zadovoljen za plinkanje in čisto nič izbirčen na strelivo. Edina slaba stvar je, da merki niso ravno najboljši.
Odgovori
(31-03-2021, 19:17)rmarin Napisal: Če te prime, da bi si kupil enega od teh klonov 1911 počakaš da napad mine?.
Imam SIG/SGS verzijo in se ne predstavljam, da je druga slabša.
Šalo na stran; morda so bila res pričakovanja prevelika ampak v resnici je kvaliteta teh pištol na nivoju airsoft replik. Baje je Walther/Umarex malo boljša izbira kar se tiče materijala, ima pa čisto samosvoje interne komponente. Meni je bila bistvena prednost možnost menjave prožilnega mehanizma z aftermarket komponentami za 1911 serijo pištol.

Hvala za mnenje ! Za orožje in kaliber 22 l.r. se odločam predvsem zaradi cene orožja kot nabojev  . Walther sem gledal nekaj modelov ??? Kaj pa drugi proizvajalci kal.22l.r.? Imaš kakšen predlog ? 

Lepe praznike
Odgovori
Jaz imam Ruger MK IV in sem zadovoljen ...

Poslano z mojega Redmi 7A z uporabo Tapatalk
Odgovori
Gsg/Sig 1911 za 300 eu dejansko sploh ni slaba zadeva. Dela brez težav. Po parih jurjih se sicer poznajo sledi uporabe na določenih delih, ampak je zadeva zgolj kozmetična. Zdej gledam Taurusa tx22, mnde je huda zadeva. Rugerji so pa itak topšit, je pa zadeva specifična zaradi svoje oblike-niso vsem lepi.
Odgovori
(02-04-2021, 12:23)509 Napisal: Jaz imam Ruger MK IV in sem zadovoljen ...

Kaj meniš glede Smith & Wesson M&P22 Compact .22LR ? Rebec ga ponuja ?

lp.
Odgovori
(02-04-2021, 13:49)Kaplar Napisal: Jaz imam Ruger MK IV in sem zadovoljen ...

Kaj meniš glede Smith & Wesson M&P22 Compact .22LR ? Rebec ga ponuja ?

lp.

Žal s SW nimam nobenih izkušenj....

Odgovori
(02-04-2021, 13:35)el_diablo Napisal: Gsg/Sig 1911 za 300 eu dejansko sploh ni slaba zadeva. Dela brez težav. Po parih jurjih se sicer poznajo sledi uporabe na določenih delih, ampak je zadeva zgolj kozmetična.  Zdej gledam  Taurusa tx22, mnde je huda zadeva. Rugerji so pa itak topšit, je pa zadeva specifična zaradi svoje oblike-niso vsem lepi.

Mi zaupaš katero strelivo uporabljaš ? Kje je najbolj ugoden nakup 22l.r. za športno streljanje  ? 

lp.
Odgovori
Če nisi super navdušen nad 1911 modelom svetujem nakup rabljenega Rugerja ali pa kakšnega rabljenega tekmovalnega kosa v 22 lr. Municijo vzameš katerokoli HV v manjši količini in jo preizkusiš (večina polavtomatov za ciklanje rabi HV streljivo, ne pa vsi). Nato pokaš z cenovno primerno in delujočo znamko. Ko bodo padale desetke pa do Rajmonda po Eley in podobno. 22lr ne more uničiti kvalitetnega kosa, to lahko stori le neuk lastnik.
Odgovori
Če dodam svoja dva centa k temu, kar je napisal RMarin - moje izkušnje so zelo podobne. Pri klonih 1911 tipa Umarex, Walther, GSG v .22LR znajo biti problemi, izdelava in materiali so ceni primerni, proženje je slabo in vsaj meni ni bilo kako veliko zadovoljstvo streljati s takimi kosi. Mogoče se res splača razmisliti o varianti višjega cenovnega razreda ali pa celo rabljeni pištoli.

Rugerji so popularni, čeprav ne poceni. Z Mk II sem imel dobre izkušnje, vendar je ergonomija zelo posebna in ne odgovarja vsakemu. Pri Mk IV me je zmotilo trdo proženje. To se da izboljšati (npr. Volquartsen kit), a pomeni dodatne stroške. Moram tudi reči, da sem nedolgo nazaj streljal z izposojenim Mk IV, ki je imel vgrajeno Volquartsen modifikacijo, pa se mi je zdel sprožilec še vedno precej trd.

Ena možnost je še Hämmerli X-esse. Od lanskega leta je na voljo tudi izvedba SF, ki ima celotno zaklepišče in ohišje rezkano iz jekla. Kupil pred nekaj tedni, zaenkrat imam skozi 750 nabojev. Premalo za res objektivno oceno, a zaenkrat prebavlja vso standardno .22LR municijo, proženje je solidno in če se (kot vse prej kot vrhunski strelec) potrudim, zmorem rezultat v rangu 95-97 krogov. Tako da za malo ambicioznejšega, tudi če ne ravno tekmovalnega strelca ni slab nakup.

Seveda pa se najde še marsikaj kvalitetnega na trgu, npr. S & W Victory, Browning Buckmark ...
Odgovori
Jaz sem kupil high standard mod.107.
Papirji so me tiste dni prišli dražje kot pištola.
Pištola 70€ papirji 120€. Dela vrhunsko.
Edino kar me boli je dodatni magazin....cca.50+€ v Nemčiji.

Toplo priporočam...
Odgovori
Ruger ima tudi model 22/45 - ki ma kot ročaja pa tudi "komande" narejene po 1911. Izkušenj z njim nimam, le z MKII Target - le ta pa enostavno - dela. Požira vse, razen 22short.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)