Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri tok za Tanfoglio Stock I?
#1
Lep pozdrav vsem.

Podajam se v IPSC vode. Rad bi kupil hitropotezni tok za Tanfoglio Stock I. Po pregledu ipscstore.com sem izbor zožil na:

  1. Guga Ribas Universal Holster
  2. CR Speed Ultra Holster
  3. CR Speed WSM II Holster for Tanfoglio
  4. Ghost the One EVO Holster
  5. Ghost the One Holster
Ker o tokih nimam najmanjšega pojma, se obračam na vas. Katerega od teh tokov bi izbrali zase in zakaj? Kakšne so bistvene razlike, dobre in slabe strani? Bega me razlika v cenah. 5. je namreč znižan na pol cene 4., pa mi izgledata primerljiva. Zakaj je 2. tako drag?

V izboru sem izločil toke, ki nimajo tistega "cuca" na koncu, v katerega se usede cev. Vendarle pa so tokovi brez njega pogosto po ceni primerljivi s takšnimi, ki ga imajo. "Cuc" ja ali ne?

Če priporočate kak tok, ki ni med naštetimi, kar na plano s predlogi.

Poleg tega bi rad razčistil še nekaj. Razen 1. in 3. je pri vseh tokih treba izbrati model pištole. Predvidevam, da teh tokov ni mogoče prilagoditi drugim modelom (npr. Shadow 1)? Prav razumem?

Še posebej me zanima, kaj mislite o Guga Ribas univerzalnem toku. Je to kak "jack of all trades, master of none" ali dejansko lahko kvalitetno služi nošenju vsake pištole? Da se razumemo, ta trenutek mi je na prvem mestu primernost za Stock I. Če pa je ustrezen tok zanjo hkrati univerzalen in ga bom lahko uporabil za kak drug kos, je to lahko bistven dejavnik pri moji odločitvi.

Lep večer vsem.
Odgovori
#2
Odločitev je sicer tvoja, ti pa samo povem da ne rabiš tega...
neki v tem stilu izberi. Predvsem se nosi varneje
hiter boš isto Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
(08-04-2021, 09:10)jabolko Napisal: Odločitev je sicer tvoja, ti pa samo povem da ne rabiš tega...
neki v tem stilu izberi. Predvsem se nosi varneje
hiter boš isto Shifty

Se strinjam. Sam mam istega - samo šraufa kupi druga in varovalnega matice, kr zna ravno pred tekmo kak ven padit.

Sčasoma pa boš videl sam ali se splača hitropoteznega kupit, če boš meu z njim res toliko prednosti al pa mogoče za kak drug kos.
Odgovori
#4
Torej je pomislek proti hitropoteznemu toku z vidika varnosti?

Obema hvala za nasvet. Ogledal si bom še takšne toke. Če se pojavi kako novo vprašanje, pišem.
Odgovori
#5
(09-04-2021, 10:20)Sherman Napisal: Torej je pomislek proti hitropoteznemu toku z vidika varnosti?

Obema hvala za nasvet. Ogledal si bom še takšne toke. Če se pojavi kako novo vprašanje, pišem.

Predvsem...iz hitropoteznega pištola pade ker lahko, iz tega kar sem ti predlagal ne ker ne more.
Pa ne mislit da ni res...videl prevečkrat.
Drži tudi da hitropotezni ni nič hitrejši, samo ime ima tako.
Leta 2016 evropsko prvenstvo Madžarska, tovarniška kategorija zmagal Američan z črnim tokom 
za neki drobiža.
Bil zraven in sem ga imel priliko opazovat celo tekmo, ker je ravno tako naneslo.
Šteje strelčevo znanje ostalo malo...ampak to sem povedal že neštetokrat. Shifty
Odgovori
#6
Pa še nekaj, če boš vzel ghosta (stinger, thunder... Ali druge podobne modele - ne hitropotezne) ne vzet elite verzije, ki je znotraj prevlečena z nekim usnjem/semišem. Resda bi naj pištolo obvarovala pred "praskami", mora bit pa poteg, sploh če nimaš ekstremno trdega pasu popolnoma naravnost navzgor, sicer, če potegneš mal postrani, ta notranja obloga zaštopa pištolo - kar pa v ipsc pomeni..  Not
Odgovori
#7
Veš, da imam prav ta moment odprte 4 zavihke, kjer primerjam točno te toke (Thunder in Thunder Elite)? Točno to bi bilo moje naslednje vprašanje, kako se obnese "oblazinjenje". Hvala za nasvet.

Mi lahko edino še poveš, kakšna je razlika med Ghost Thunder in Ghost Thunder 3G? V bistvu izbiram samo še med njima.
Odgovori
#8
Mislim da v stilu pripetja na pas. 3g ma mnde tist snemljiv rdeč priključek. Priporočam klasičnega na šraufe pa še spodaj na tisto okroglo plastiko, ko se ti na bok nasloni. 

Drugače imam pa sam elite verzijo (žal). In dokler nisem imel cesarjevega novega ultra trdega pasu in dokler ni bil poteg natreniran u nulo, so ble težave zarad tistega filca, zaj pa je recimo OK. 
(26-02-2019, 12:19)pacman87 Napisal: https://www.thefirearmblog.com/blog/2016...ra-kaboom/ hmm.....

Pa še en, sicer off topic, ampak vseeno: https://www.reddit.com/r/guns/comments/3...ured_ammo/
Odgovori
#9
Guga Ribas ima stikalo, s katerim zakleneš tok v času, ko nisi na progi. V zaklenjenem položaju ne more pasti pištola iz toka, tudi če ga obrneš na glavo. Lahko pa ti pade, če ne zaklepaš ali pozabiš zakleniti.
Odgovori
#10
(09-04-2021, 12:01)jabolko Napisal:
(09-04-2021, 10:20)Sherman Napisal: Torej je pomislek proti hitropoteznemu toku z vidika varnosti?

Obema hvala za nasvet. Ogledal si bom še takšne toke. Če se pojavi kako novo vprašanje, pišem.

Predvsem...iz hitropoteznega pištola pade ker lahko, iz tega kar sem ti predlagal ne ker ne more.
Pa ne mislit da ni res...videl prevečkrat.
Drži tudi da hitropotezni ni nič hitrejši, samo ime ima tako.
Leta 2016 evropsko prvenstvo Madžarska, tovarniška kategorija zmagal Američan z črnim tokom 
za neki drobiža.
Bil zraven in sem ga imel priliko opazovat celo tekmo, ker je ravno tako naneslo.
Šteje strelčevo znanje ostalo malo...ampak to sem povedal že neštetokrat. Shifty

Ta isti američan v svojih knjigah navaja, da si s takim tokom desetinko počasnejši  Cool Sam ga uporablja na mednarodnih tekmah zato, ker ga je najbrž navajen, ker v USPA hitropotezni tok za produkcijo ni dovoljen. Za nas povprečne strelce mislim, da ni razlike v potegu, šalčka je super, ker je "trotl ziher". Mene osebno samo je..., ker butam palec, ko vlečem pištolo ven, zato se mi zdi pomebno pri šalčki, koliko štrli od pištole na levi strani.
Odgovori
#11
Odlično Maks da poveš...tega ne vem, razlog tiči v tem da ne berem knjig
tuje niti ne morem ker jezika ne razumem...

PS. berem edino... ALANFORDA.
To mi zadošča. Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)