Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... o nočnem strelajnu in zastreljevanju
#1
Citat:https://www.slovenskenovice.si/kronika/d...-travniku/
Citat:V torek dopoldan so policisti na območju Policijske uprave Koper dobili prijavo, da je pri vasi Studeno nekdo ponoči ustrelil košuto in sicer v času omejitve lova.

Kadaver živali je pustil na travniku. Policisti nadaljujejo z zbiranjem informacij.

misliš zastrelil in mu je ušla? KEr drugače bi šla v hladilnik... ;)
Odgovori
#2
Studeno je zakon ...tam se dogaja  Dumb
Odgovori
#3
Možnosti kaj se je za res zgodilo je več, ampak če je streljal ponoči bi bil pravičen samo en ukrep. :)
Odgovori
#4
(27-03-2021, 10:38)romunov Napisal: Možnosti kaj se je za res zgodilo je več, ampak če je streljal ponoči bi bil pravičen samo en ukrep. :)

Zakaj pa nebi smel streljat ponoči Question
Odgovori
#5
Tine, policijska ura. Stric Janez is watching you... Reč
Odgovori
#6
Izvajanje lova je pri policijski uri izjema.
Odgovori
#7
Mogoče ga pa policija najde na kakšni golažijadi med zmagovalci !!
Odgovori
#8
Parkljasto divjad razen divjega prašiča je prepovedano streljati ponoči.
Odgovori
#9
RAZEN je ključen brez ostalega nakladanja. Torej je dovoljeno streljati ponoči.
Odgovori
#10
dvakrat falil. Prvič ker je ustrelil košuto, pa je mislil da je divjega prašiča. Drugič ker je mislil, da vidi (ponoči) ustreljeno kravo, pa je bila košuta.....
Odgovori
#11
Če vzameš v ozir vse informacije v tej niti, torej da je prišlo do streljanja in da je padla košuta, se lahko mojo izjavo razume skladno s prepovedjo streljanja. Seveda pa se lahko sprenevedamo in predpostavljamo, da o dogodku ne vemo ničesar. Kam tako tiščanje glave v pesek vodi pa prepuščam domišljiji bralca.
Odgovori
#12
Včeraj zvečer peljem psa na zadnji sprehod pred spanjem, ura cca: 21:30... Prihajama v srečanje z 4 mladostniki videl ker sem pač imel svetilko pa se z psom premaknem iz plo'nika na drugo stran ceste... Malo preden bi se srečali slišim 5 strelov ter tudi takoj žvižganje kugel po zraku...
V šoku ob srečanju mimoidočim le izustim... tole je bila pa 9 mm...
Cel dan so po okoliških vaseh obujali dolgoletno tradicijo z pokanjem na karbit kar močno podpiram. To, da je en "debil" izkoristil to sebi v prid in verjetno pod vplivom alkohola si dal malo veselja z streljanjem v zrak proti zelo dolgem polju brez hiš...
Nisem še kaj takega doživel, ruto sprehoda pa sem tudi skrajšal ter spremenil...
Odgovori
#13
(04-04-2021, 22:47)J.S.Archer Napisal: Včeraj zvečer peljem psa na zadnji sprehod pred spanjem, ura cca: 21:30... Prihajama v srečanje z 4 mladostniki videl ker sem pač imel svetilko pa se z psom premaknem iz plo'nika na drugo stran ceste... Malo preden bi se srečali slišim 5 strelov ter tudi takoj žvižganje kugel po zraku...
V šoku ob srečanju mimoidočim le izustim... tole je bila pa 9 mm...
Cel dan so po okoliških vaseh obujali dolgoletno tradicijo z pokanjem na karbit kar močno podpiram. To, da je en "debil" izkoristil to sebi v prid in verjetno pod vplivom alkohola si dal malo veselja z streljanjem v zrak proti zelo dolgem polju brez hiš...
Nisem še kaj takega doživel, ruto sprehoda pa sem tudi skrajšal ter spremenil...

Kugla žvižga oziroma spušča zanimive zvoke samo v dveh primerih

-v filmu
- če se odbije preusmeri let [kamenje]
Odgovori
#14
To je približno kot škripanje pnevmatik na pesku ?
Odgovori
#15
Ljudje ( glasbeniki ) z absolutnim posluhom zmorejo opredeliti vsak zvok v tonovski zapis ( C, D, E...). Zakaj se pa ne bi moglo opredeliti zvoka leteče krogle s kalibrom 9mm, 45ACP...?

P.s.: Smešek da ali ne?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
Intuitivno bi rekel, da bi moral najprej zaslišati žvižg, šele nato strel. Razen, če je res prišlo do odboja pa se krogla drastično upočasni?
Odgovori
#17
Archer, koledar navij ali pa mu baterijo zamenjaj, zaostaja ti za 5 dni. ?
'Podzvočne' žvižgajoče krogle, pa določitev kalibra, ... kaj pa točna teža? Oplaščene ali ne?

Johan, v ameriških filmih med cviljenjem gum izpod njih letijo tudi celi ognjemeti isker. "Sve to (ameriški butasti zašpehani) narod pozlati". ?

(05-04-2021, 10:57)slavcr Napisal: Archer, koledar navij ali pa mu baterijo zamenjaj, zaostaja ti za 5 dni. ?
'Podzvočne' žvižgajoče krogle, pa določitev kalibra, ... kaj pa točna teža? Oplaščene ali ne?

Johan, v ameriških filmih med cviljenjem gum izpod njih letijo tudi celi ognjemeti isker. "Sve to (ameriški butasti zašpehani) narod pozlati". ?

Nekaj ne dela prav. Na koncu nisem natipkal vprašajev ampak pripopal smeškote.
Odgovori
#18
Nisem trdil, da je zvok bil z zamikom. Moj sluh je 10/10.
Tudi, ko sem na 100m streljal u IMI - UZI me je še mlajša oseba opozorila na trenutek zadetka tarče, ki je bil slišen. Torej ja dejansko se ne dalo na 100m zaznati slušno zadetke tarče. Ob opisanem dogodku pa sem prav tako slišal po vsakem posameznem strelu pač zvok, ki ga spusča naboj v letu... Kako je to možno ne vem. Kje je bil strelec pozicijoniran ali je streljal v nasip želežniskih tirov ne vem. Moral pa je biti v radijusu znotraj 300m.
Odgovori
#19
To pa ja. Krogla šibkega naboja rabi za 100m približno četrtino sekunde, zvok nazaj pa slabo tretino, tako da 'platko' čisto razločno slišiš kake pol sekunde po strelu. Papir malo težje, če ni popoln mir.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)