Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistemi za blažitev odsuna
#1
Zanima me, kako se obnesejo razni sistemi za blažitev odsuna- bufferji, ala večstopenjske vzmeti z vmesnimi vodili, oz. protiutežmi( kot npr. DPM sytems, idr.).
Ali vsaj zmanjšajo obremenitev na orožje- daljša živjlenska doba?
Za BHP se mi zdi cena nekako sprejemljiva, za Glocka pa niti ne.
Odgovori
#2
Veš kako je z avtom...redno vzdrževanje s strani tistih ki vedo kaj delajo ter pametna vožnja uporabnika lastnika,
pomeni veliko prevoženih kilometrov...

Veš kako je z orožjem...[nadaljuj z branjem zgoraj] Pray
Odgovori
#3
Imel dpm za Walther ppq eno in vse skupaj je bilo eno veliko razočaranje. Stran vržen denar vsaj kar se DPM ja tiče.
Odgovori
#4
Jaz sem mel DPM povratno vzmet na Glocku 3.gen in z močnejšo vzmetjo, če sem se res potrudil sem komajda opazil razliko. In po 5000 strelih se je vzmet "udelala" in ni blo več sploh nobene razlike tako da sem dal nazaj tovarniško. Novejši Glocki majo pa že itak serisko dvojno povratno vzmet tako da je verjetno še večja zguba časa in denarja.
Odgovori
#5
Sem gledal na YT...
Eni hvalijo, vredno vsakega centa, verjetno dokler je novo... za izkušene strelce dinamike, ki imajo veliko pod palcem?
Predstavljeno je super, pa tudi nekaj (progresivne) logike je pri tem.

Možno da ima DPM sistem na različnih kosih orožja tudi različen učinek...
Slabost pa vidim predvsem v več sestavnih delih.
Bolj razumno 10 novih fedrov kot 1 takle sistem, vsaj z ekonomičnega vidike in trajnosti.
Ampak cena sistema za BHP, (3 trdote vzmeti) je 29 eur., 1x višja, kot set navadnih fedrov (3 vzmeti zaklepa + 3 vzmeti kladivca).

Moram malo prespat, pa hvala za komentarje.
Če to nabavim, bom sigurno poročal o delovanju, oz. nedelovanju.
Odgovori
#6
Sem testiral v več različnih pištolah pa mi ni bilo všeč.
1. Če hitro repetiraš, se lahko zgodi, da preslabo, ker na koncu poti zaklepa začutiš silo dodatne vzmeti.
2. Pri samem streljanju, ko že pričakuješ konec odsuna, sem dobil pri vsakem strelu občutek, kot bi me nekdo dodatno potisnil v roko. Zame osebno zelo čuden občutek.
Mislim, da se da s pravo konfiguracijo vzmeti dosežt boljše rezultate s klasično vzmetjo.
Odgovori
#7
(13-04-2021, 11:32)NooB Napisal: Sem testiral v več različnih pištolah pa mi ni bilo všeč.
1. Če hitro repetiraš, se lahko zgodi, da preslabo, ker na koncu poti zaklepa začutiš silo dodatne vzmeti.
2. Pri samem streljanju, ko že pričakuješ konec odsuna, sem dobil pri vsakem strelu občutek, kot bi me nekdo dodatno potisnil v roko. Zame osebno zelo čuden občutek.
Mislim, da se da s pravo konfiguracijo vzmeti dosežt boljše rezultate s klasično vzmetjo.

Kaj pa Glock, ki ima že tovarniško nekako takšno vzmet. Ali jo je potemtakem bolje zamenjati za klasično.
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#8
(13-04-2021, 14:23)nono Napisal:
(13-04-2021, 11:32)NooB Napisal: Sem testiral v več različnih pištolah pa mi ni bilo všeč.
1. Če hitro repetiraš, se lahko zgodi, da preslabo, ker na koncu poti zaklepa začutiš silo dodatne vzmeti.
2. Pri samem streljanju, ko že pričakuješ konec odsuna, sem dobil pri vsakem strelu občutek, kot bi me nekdo dodatno potisnil v roko. Zame osebno zelo čuden občutek.
Mislim, da se da s pravo konfiguracijo vzmeti dosežt boljše rezultate s klasično vzmetjo.

Kaj pa Glock, ki ima že tovarniško nekako takšno vzmet. Ali jo je potemtakem bolje zamenjati za klasično.

Ne vem, ker nisem nikoli probal.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)