Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening v drugi regiji
#41
Ko je športni objekt, gostilna, otroško igrišče,..zaprto, je pač zaprto za vse.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#42
(18-04-2021, 16:50)357 Napisal: Ko je športni objekt, gostilna, otroško igrišče,..zaprto, je pač zaprto za vse.

Ja, tako so mislili tudi na Ministrstvu, in so nekaj dni razlagali, da so pili samo vodo.
Nato je čez par dni sledilo pojasnilo druge Institucije, da zaprta (gostilna) ni zaprta za vse. Mrgreen
Odgovori
#43
(18-04-2021, 16:50)357 Napisal: Ko je športni objekt, gostilna, otroško igrišče,..zaprto, je pač zaprto za vse.

...
4. Uporaba športnih objektov
Za izvajanje športno gibalne dejavnosti oziroma športnih programov, ki jih odlok dovoljuje, se lahko uporabljajo vsi športni objekti in površine za šport v naravi, kot jih določa Zakon o športu: športni centri, odprti in zaprti športni objekti, vadbeni prostori, vadbene površine ter površine za šport v naravi ter šolski športni objekti.
...

3. Izvajanje športno rekreativne dejavnosti

Dovoljena je samostojna ali vodena individualna športno rekreativna dejavnost ter vodena brezkontaktna športna vadba v vadbenih skupinah do 10 vadečih. Strokovni delavec v športu se ne šteje v številčno omejitev. Izvajanje športno rekreativne vadbe je dovoljeno na zunanjih površinah oziroma na prostem ter v zaprtih športnih objektih.

Pri izvajanju športno rekreativne vadbe v skupinah je potrebno vzdrževanje vsaj 2 metra medosebne razdalje. Med člani skupnega gospodinjstva med vadbo ni potrebno vzdrževati vsaj 2 metra razdalje.

Športno rekreativna vadba je dovoljena v vseh pojavnih oblikah in za vse starostne skupine.

Brezkontaktna športna vadba je takšna športna aktivnost pri kateri med izvajanjem športne vadbe ne pride do dotika oziroma fizičnega stika med vadečimi.

Individualna športna vadba je takšna športna vadba pri kateri posameznik vadi sam ali pod vodstvom strokovnega delavca v športu.

Minimalno predpisano razdaljo med vadečimi je potrebno razumeti tako, da je to razdaljo možno vzdrževati ves čas izvajanja vadbe. Zaradi dinamičnosti izvajanja športne vadbe predlagamo, da organizatorji oz. izvajalci športnih programov zasledujejo predlagano omejitev 20 m2 vadbene površine na posameznika.
...
Vir: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars...ekreacije/
Odgovori
#44
ja super, 8 ur na dan sem lahko v službi s 40 drugimi, vzdržujemo razdaljo 2m, razkužujemo roke in nosimo maske. Ko pa popoldan hočem na strelišče se oglasijo dušebrižniki da to pa res ne... da je to prepovedano in da sam sred gmajne katastrofalno ogrožam nevemkogaže. Ma jebite se vsi po spisku, vsaj trikrat...
Odgovori
#45
(18-04-2021, 20:21)Kristian Napisal: ... Ma jebite se vsi po spisku, vsaj trikrat...
Lepo je videti, ko je vsem prisotnim zaželjeno mnogo zdravja  Lol
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#46
Kak se mora doma odločevalcem smejati... Zavrtijo kolo sreče aka ukrepov kar pride ven objavijo in potem se narod sam med sabo že kontrolira, za vsak slučaj pa še dodatno bolj samoomejuje... Narod celo sam išče in si razlaga ukrepe na način, da bi bili čim bolj omejeni... In tega ne pozabi drugim razložit, da bi bili še oni omejeni... Omejitev na terenu razen maske v trgovini in zaprtih prostorih ni... Najboljse je ko eni v gostilne po take away hodijo in potem mrzlo doma jejo drugi se jim pa skoz okne iza polne mize s poslovne večerje smejijo...
Odgovori
#47
Mislim, da je na (odprtem) strelišču vadba relativno varna. Tiste vodene vadbe do 10 ljudi so za vse tele boot campe, joge in podobne vragolije v zaprtih prostorih. Jaz tedensko plezam v plezalnem centru, pa se mi zdi, da je vse skupaj dost varno. Glede na kvadraturo je omejeno število mest, med varovanjem nosimo maske, prostori pa se izdatno zračijo.

Na strelišču pa z malo pameti lahko vzdržuješ dobro razdaljo, ko se pa z nekom pogovarjaš daš pa gor masko, da ga ne popljuvaš po vseh rorih. Odločitev, če bo bogaboječ državljan raje doma čakal na bridki konec epidemije, pa je na plečih posameznika. Meni je samo žal, da je teh bogaboječnežev okoli mene na izvoz in pol mamo kar mamo.
Odgovori
#48
(18-04-2021, 20:21)Kristian Napisal: ja super, 8 ur na dan sem lahko v službi s 40 drugimi, vzdržujemo razdaljo 2m, razkužujemo roke in nosimo maske. Ko pa popoldan hočem na strelišče se oglasijo dušebrižniki da to pa res ne... da je to prepovedano in da sam sred gmajne katastrofalno ogrožam nevemkogaže. Ma jebite se vsi po spisku, vsaj trikrat...

Tocno to.
Mislim itak je vse okol tega smrtonosnega virusa skregano z neko logiko in nima nobenega smisla.

Podobno kot z otroci v solah... niso smeli v solo, popoldan so se pa lahko v kakem shopping centru dobili. Verjetno je se milijon takih in drugacnih nebuloz.
Ljudje hodijo po godu z maskami... WTF.

Malo zdrave pameti v glavo pa bo vsem lazje.
Odgovori
#49
(19-04-2021, 08:50)MarkB Napisal: Tocno to.
Mislim itak je vse okol tega smrtonosnega virusa skregano z neko logiko in nima nobenega smisla.

Podobno kot z otroci v solah... niso smeli v solo, popoldan so se pa lahko v kakem shopping centru dobili. Verjetno je se milijon takih in drugacnih nebuloz.
Ljudje hodijo po godu z maskami... WTF.

pa dajte si že enkrat dokončno dopovedat, da pravila v sloveniji niso zato da bi bila logična: Miha Mazzini: Državljanska izkušnja našega boja proti virusu - siol.net
Odgovori
#50
(19-04-2021, 09:09)Marks Napisal:
(19-04-2021, 08:50)MarkB Napisal: Tocno to.
Mislim itak je vse okol tega smrtonosnega virusa skregano z neko logiko in nima nobenega smisla.

Podobno kot z otroci v solah... niso smeli v solo, popoldan so se pa lahko v kakem shopping centru dobili. Verjetno je se milijon takih in drugacnih nebuloz.
Ljudje hodijo po godu z maskami... WTF.

pa dajte si že enkrat dokončno dopovedat, da pravila v sloveniji niso zato da bi bila logična: Miha Mazzini: Državljanska izkušnja našega boja proti virusu - siol.net

Ja, Mazzini dobro povzame zeitgeist današnjega obdobja. Jaz sicer nisem fan njegovih prispevkov, prav vsem pa priporočam branje "državljanske izkušnje". Da lahko konsolidiramo misli na istem imenovalcu in gremo, tako upam, naprej od tega, da poskušamo sami povzemati trenutno norost...

Kakorkoli že, jaz se v soboto super užival v treningu v drugi regiji. Priporočam!
Odgovori
#51
Vse vas bom prijavil!!!

Je še kaksen, ki je užival v drugi regiji?
Haha
Odgovori
#52
(19-04-2021, 07:22)dani_79 Napisal: ....Zavrtijo kolo sreče aka ukrepov kar pride ven objavijo...

Šele sedaj sem uspel dojeti celotno "logiko" ukrepov. Dumb
Odgovori
#53
Ta se ni sekiral za omejitve prehoda med regijami. Razz
https://www.24ur.com/novice/crna-kronika...filmu.html
Odgovori
#54
Še malo pa bo tale tema zgodovina in bomo imeli drugo kost za glodat ..
Odgovori
#55
Tole je malo tu much na free že, lahko bi vsaj test zahtevali za na strelišče!
Odgovori
#56
(22-04-2021, 08:21)dani_79 Napisal: Tole je malo tu much na free že, lahko bi vsaj test zahtevali za na strelišče!

Ja, na vsaka 2 dni. Za ziher. 
Nikoli ne ves kdaj ti satelit na glavo pade.  S-clay
Odgovori
#57
Lej tak pač je... če streljaš z 22lr in 9mm je dost hiter test, če pa z 338 pa mora bit pcr, nisem si jaz to zmislil... tud kak policaj se bo zdaj tu hitro oglasil in povedal da zakone je treba spoštovati! Mogoče celo kdo pove da njihova občina zahteva pcr tudi za 22lr, lej zadeve niso smešne več, gre za zdravje ljudi in za otroke!!
Odgovori
#58
(22-04-2021, 11:09)dani_79 Napisal: Lej tak pač je... če streljaš z 22lr in 9mm je dost hiter test, če pa z 338 pa mora bit pcr, nisem si jaz to zmislil... tud kak policaj se bo zdaj tu hitro oglasil in povedal da zakone je treba spoštovati! Mogoče celo kdo pove da njihova občina zahteva pcr tudi za 22lr, lej zadeve niso smešne več, gre za zdravje ljudi in za otroke!!

Ja pa pri Glocku in CZ je tudi razlika Whistle
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori
#59
Lej test se splača že imet da lahko greš po treningu na pizzo! Brez testa bo moral en zunaj sedet ostali pa lahko odznotri kelnarce zajebavajo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)