Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPSC Standard - minor vs. major
#1
Ali je v IPSC standard sploh smiselno streljat minor-9x19, glede na to da najboljši večinoma streljajo major-.40s&w? 

9x19 je cenejši, ma manjši odsun, moraš se pa držat alf in si s tem vsaj teoriji počasnejši. 

Je torej smiselno streljat v standardu z minorjem ali je potrebno met vsaj menjalno cev v .40s&w za tekme, na treningih pa trenirat z močnejšo 9ko?

Bom vesel vaših mnenj in izkušenj  Wink
Odgovori
#2
(03-05-2021, 19:15)m.s. Napisal: Ali je v IPSC standard sploh smiselno streljat minor-9x19, glede na to da najboljši večinoma streljajo major-.40s&w? 

9x19 je cenejši, ma manjši odsun, moraš se pa držat alf in si s tem vsaj teoriji počasnejši. 

Je torej smiselno streljat v standardu z minorjem ali je potrebno met vsaj menjalno cev v .40s&w za tekme, na treningih pa trenirat z močnejšo 9ko?

Bom vesel vaših mnenj in izkušenj  Wink

https://www.instagram.com/tv/CNDLgh1Fw0K...yo4srwy8l8

Tukaj je debata na to temo. 

Glede na to, da je na vrhu že zelooo dolgo in je postrelil več kot mi vsi skupaj, mislim, da se ga splača poslušat...?
Odgovori
#3
Je pa res da slabše kot streljaš, bolj se ti splača. Pri top strelcih, ki uspejo biti hitri in hkrati doseči 90% (ali več) točk, je pa že težje določiti...
Odgovori
#4
Tole od Erica sm pa zgrešu. Bom poslušal  Thumbup
Odgovori
#5
(03-05-2021, 19:15)m.s. Napisal: Ali je v IPSC standard sploh smiselno streljat minor-9x19, glede na to da najboljši večinoma streljajo major-.40s&w? 

9x19 je cenejši, ma manjši odsun, moraš se pa držat alf in si s tem vsaj teoriji počasnejši. 

Je torej smiselno streljat v standardu z minorjem ali je potrebno met vsaj menjalno cev v .40s&w za tekme, na treningih pa trenirat z močnejšo 9ko?

Bom vesel vaših mnenj in izkušenj  Wink

 Zelo enostaven odgovor...

 Če si med najboljšimi potem NI smiselno.

Ker pa tam nikoli ne boš, je še kako smiselno streljat minor oziroma 9x19..,
krogle so občutno cenejše, da ne govorim o tulcih... 40sw boš moral kupit in za povrhu jih na tekmi ne smeš pobrati.

Moraš imet menjalno cev 9x19 ne obratno, pa okvirje...ampak na to opcijo POZABI nikakor ne deluje optimalno.
Razen v pištoli strike, kjer pa lahko imaš menjalno cev 40sw in okvirje zaradi njene zasnove. 

PS. mimogrede, minor je lahko tudi 40 sw...ampak kot sem reku  " POZABI NA VSE SKUPAJ." 9x19 zadošča.
Odgovori
#6
Eni iscejo dlako v jajcu.
Treniraj, streljal A in to je to.
Najboljse da kdo pride s kako 150 mm zadevo... da bo kar pol tarce zaoplnilo.
PS: Z 9x19 si tudi lahko major.
Odgovori
#7
V standard skupini NE Not   z 9x19 si minor. S-2guns
Odgovori
#8
Z 9x19 boš major lahko sam v open  Wink
Odgovori
#9
Povprečnemu strelcu, ki se mu gre za rezultat bo major sigurno več doprinesel. Ker ga bo točkovanje ven vleklo. Za minor moraš biti hudo precizen, kar je na lažjih domačih tekmah bolj dosegljivo kot težjih mednarodnih. Sem se tudi sam igral z mislijo, da bi treniral z bolj nafilano devetko nekje 9mm 124gr krogla nafilana na 145 faktor da enako energije kot .40 180gr krogla s faktorjem 175. Kako se pa potem v praksi obnaša pištola z eno ali drugo pa je vprašanje, na katerega si nisem odgovoril. Sem prej opustil to idejo, ker bi imel preveč dela z manjavo kalibrov na preši in ostalih dejavnikov.
Če se kdaj lotim standarda se ga bom lotil z 9 minor zaradi dosegljivosti komponent in manjše obremenitve rok.
Sem tudi jaz računal, te razlike minor vs. major zase na naših tekmah, streljal sem z 9mm in preračunaval za .40. Zaključek je bil da na dober dan bi imel z major točkovanjem nekje 4-5% višji rezultat, na slab dan pa tudi do 8%. To, da je z 9mm lažje streljat sem zanemaril, ker je treba upoštevat, da tudi menjav je več, ker sem streljal PD. Zdaj je to računanje sila enostavno s practiscorom, si lahko vsak sam zelo hitro preračuna.
Odgovori
#10
Maks ni bližnjic pa delaj kar hočeš...če hočeš uspet, biti kolikor toliko na nivoju
potem šteje delo trening odrekanje kot pri vsakem športu. 
Koliko je to smiselno za IPSC, kjer bodo vsi stroški na tebi
naj pa vsak sam odloči. Shifty
Odgovori
#11
(05-05-2021, 10:23)jabolko Napisal: Maks ni bližnjic pa delaj kar hočeš...če hočeš uspet, biti kolikor toliko na nivoju
potem šteje delo trening odrekanje kot pri vsakem športu. 
Koliko je to smiselno za IPSC, kjer bodo vsi stroški na tebi
naj pa vsak sam odloči. Shifty

Saj ne govorimo o tem, zato je komentar malo off topic... Govorimo o primerjavi 9mm vs .40 s&w na enakem nivoju znanja. Ker poznam veliko strelcev, ki nimajo logistične možnosti ali časovne, da trenirajo več. Lahko pa streljajo 9mm ali .40 s&w, ker jim iz finančnega vidika ne naredi razlike. Tudi nimajo želje po nekem globalnem uspehu, ampak samo dobrem rezultatu na lokalni sceni ali kaki level 3 tekmi. Tistim je namenjana ta debata, za vse ostale je 9mm edina logična izbira. 
Lep primer je USPSA kjer vsi streljajo klasik major, zato ker so pozicije na 8 šusov in potem se prednost 10 nabojev v 9mm minor izniči. Tudi naš mojster bo ustrelil njihovo državno z major, ker bi zaradi težavnosti tekme preveč izgubil z minor točkovanjem. Mislim, da to pove dosti.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)