Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastoji AR15
#1
V zadnjem času so se mi začeli pojavljati zastoji na AR15. Gre za sočasno kombinacijo fajfe in doublefeeda. Zastoji se pojavljajo pri vseh nabojnikih, tudi pri povsem novih. Lahko 3 na 30 strelov ali tudi eden na 100, ni pravila. Puško sem pregledal, razstavil in temeljito očistil - brez učinka. Vsi kritični deli  (ekstraktor, ejektor, glava zaklepa, plinski port in cevčica...) so videti ok. 

Puška je 7 let delovala bp, kakšnih 4k šusov postreljenih, zamenjal nisem nič, vse je še originalno.

Edino kar je drugače, sem prej streljal PPU, S&B zdaj pa GGG (za katerega sem opazil, da je 0,5 mm daljši od prej omenjenih in blizu max dolžine po CIP).

Je lahko strelivo? Ali bi se bilo smiselno lotiti obnove zaklepa (ekstraktror, ejektor, fedre, ...itd)?

LPLB
Odgovori
#2
(24-05-2021, 22:09)Ljutica Bogdan Napisal: ... Je lahko strelivo? ...

LPLB

... a je težko poskusiti še enkrat z PPU, S&B, ...?

... morda boš pa problem hitro rešil ...  Happy

lp upor500
Odgovori
#3
V kakšnem stanju so plinski obročki na zaklepu - gas rings? Test si poglej na linku. To je treba zamenjat na 3000- 5000 nabojev.

https://youtu.be/lZaVHs9AQtY
Odgovori
#4
Poizkusi zamenjati napenjalno ročico - harging handle. Jaz sem naročil na aliexpresu 3 različne. Prva, katero sem prejel sem testiral v soboto na Mlakah. Po cca. 60 strelih mi zaklep ni šel do konca. S seboj sem imel staro ročico, jo zamenjal in z istimi naboji streljal naprej. Vse skupaj je delovalo, kot da so naboji predolgi, po menjavi pa brez enega problema. Nisem pa še raziskav, v čem je fora.
Lp, Roman
Odgovori
#5
(24-05-2021, 22:13)upor500 Napisal:
(24-05-2021, 22:09)Ljutica Bogdan Napisal: ... Je lahko strelivo? ...

LPLB

... a je težko poskusiti še enkrat z PPU, S&B, ...?

... morda boš pa problem hitro rešil ...  Happy

lp upor500

Ni teško je pa brez veze...menjaj gas rings, prvo Wink
Odgovori
#6
Sem naročil! Hvala!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)