Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prekategorizacija orozja
#1
pozdravljeni probam nekako priti v sportno strelstvo in me samo zanima kako in kaj 
v primeru nakupa recimo orozja h&k mr308 kategorije B7 bi se njo dalo prekategorizirat v B4 ki bi ga lahko nato imel lahko za lov , h&k dela nabojnike za 2 metka da lahko lovci v nemciji z taksnim lovijo. ali bi pri nas se to dalo izvesti?
to je samo teoreticno vprasanje o katerem debatiramo z prijatelji ce bi lahko to bilo uporabno za vec namenov kot samo sa sport.
lp
Odgovori
#2
Vse se da .
A ker je v pripravi novi zoro, ki bi lahko bil sprejet v kakem mesecu , po katerem bo vrjetno enkrat potrebno preklasificirat vse polatomate , je samo dvakrat delo
Zaenkrat bi se nakupom polavtomata B7 odrekel do novega Zoro ko bo bolj jasno kako in kaj sledi lastništvu teh kosov.
Odgovori
#3
Trenutno je HKMR308 B4, menda, ker je v osnovi razvita kot športni SA kos in ne obratno.
Odgovori
#4
(07-06-2021, 21:18)Ljutica Bogdan Napisal: Trenutno je HKMR308 B4, menda, ker je v osnovi razvita kot športni SA kos in ne obratno.

Ne zaradi tega ampak ker .308 AR10 in kloni razen špecianih zadev niso avtomatski tudi kadar so vojaški

''B7 polavtomatsko strelno orožje za civilno uporabo, ki je podobno avtomatskemu strelnemu orožju'' 
  
kategoriziranje glede na podobnosti seveda lahko hitro zaide iz tira saj je Ar10 podoben Ar15 pa prahistoričen ar10 iz leta 57' je bill full avto jurišna puška v .308
ampak v EU so pogosto zato dolgo upoštevali prag za B7 taktikul fičurje ,pistol grip , picatinny šine
Odgovori
#5
(07-06-2021, 15:46)mr.T Napisal: Vse se da .
A ker je v pripravi novi zoro, ki bi lahko bil sprejet v kakem mesecu , po katerem bo vrjetno enkrat potrebno preklasificirat vse polatomate , je samo dvakrat delo
Zaenkrat bi se nakupom polavtomata B7 odrekel do novega Zoro ko bo bolj jasno kako in kaj sledi lastništvu teh kosov.

ja trenutno se čakam pa najbrž bom se nekj časa, morm se malo našparat pa se pozanimat kako in kaj z uvozom pri H&K 
Upam da se bo pa v prihodnosti to kaj poštimalo .nism pa siguren kako z mr308 ki je na podlagi klon nemskega automata hk417
Razlicico za katero se zanimam je mr308 a3-28 to je malo slabša verzija HK G28z (razlika je samo v "steel" upperu g28z ,cevi ki naj bi izbolsala preciznost, nastavljivem gass blocku in rotex 2 skrivalcu plamena) 
cena(brez optike in dodatkov)  mr308a3-28 nekje okoli 3000eur,  g28z 5000eur
Odgovori
#6
(07-06-2021, 21:18)Ljutica Bogdan Napisal: Trenutno je HKMR308 B4, menda, ker je v osnovi razvita kot športni SA kos in ne obratno.

pri rebcu trenutno B7 kako je drugje pa nevem
Odgovori
#7
Vprasaj uvoznika, Perigon d.o.o
Odgovori
#8
(08-06-2021, 13:02)winters Napisal: ja trenutno se čakam pa najbrž bom se nekj časa, morm se malo našparat pa se pozanimat kako in kaj z uvozom pri H&K 
Upam da se bo pa v prihodnosti to kaj poštimalo .nism pa siguren kako z mr308 ki je na podlagi klon nemskega automata hk417
Razlicico za katero se zanimam je mr308 a3-28 to je malo slabša verzija HK G28z (razlika je samo v "steel" upperu g28z ,cevi ki naj bi izbolsala preciznost, nastavljivem gass blocku in rotex 2 skrivalcu plamena) 
cena(brez optike in dodatkov)  mr308a3-28 nekje okoli 3000eur,  g28z 5000eur


Tako malce za hec  vojaški G28 je izpeljan iz civilne MR308 ,ki je sama izpeljaka HK417, a na testih na DMR nemške vojske je DMR varianta HK417 pogorela in na koncu ga je v vlužbi nadomestila v  miltariziran MR308 -G28 , in iz njega so izpeljali ta civilni G28Z ,ki ustreza mil-spec specifikacijam G28 in z orignal optiko košta preko 10.000Eur

Osebno se mi zdijo čisto preterana cene za tak kos , kak DPMS ali Diamondback  v .308 bo služil čisto enako za precej manj denarja
Odgovori
#9
(08-06-2021, 13:41)winters Napisal:
(07-06-2021, 21:18)Ljutica Bogdan Napisal: Trenutno je HKMR308 B4, menda, ker je v osnovi razvita kot športni SA kos in ne obratno.

pri rebcu trenutno B7 kako je drugje pa nevem

Pri Rebcu predvsem ni na zalogi, tako da je debata v tem smislu brezveze. Pri Perigonu, ko so jih imeli, je bil B4.
Odgovori
#10
(08-06-2021, 14:41)mr.T Napisal:
(08-06-2021, 13:02)winters Napisal: ja trenutno se čakam pa najbrž bom se nekj časa, morm se malo našparat pa se pozanimat kako in kaj z uvozom pri H&K 
Upam da se bo pa v prihodnosti to kaj poštimalo .nism pa siguren kako z mr308 ki je na podlagi klon nemskega automata hk417
Razlicico za katero se zanimam je mr308 a3-28 to je malo slabša verzija HK G28z (razlika je samo v "steel" upperu g28z ,cevi ki naj bi izbolsala preciznost, nastavljivem gass blocku in rotex 2 skrivalcu plamena) 
cena(brez optike in dodatkov)  mr308a3-28 nekje okoli 3000eur,  g28z 5000eur


Tako malce za hec  vojaški G28 je izpeljan iz civilne MR308 ,ki je sama izpeljaka HK417, a na testih na DMR nemške vojske je DMR varianta HK417 pogorela in na koncu ga je v vlužbi nadomestila v  miltariziran MR308 -G28 , in iz njega so izpeljali ta civilni G28Z ,ki ustreza mil-spec specifikacijam G28 in z orignal optiko košta preko 10.000Eur

Osebno se mi zdijo čisto preterana cene za tak kos , kak DPMS ali Diamondback  v .308 bo služil čisto enako za precej manj denarja

hah jah kako gledas 
zamoje pojme mr308-g28 je gleda da kosta 3000eur nekako odlicna puska za vrednost kakega gor se vortexa pa pride cena 4500eur
g28z je pa za tiste ki bi radi imeli army level pusko za 1mile shot
Odgovori
#11
lej kupi kar zelis in ti je vsec. Itak je tvoj dnar.

Vendar pa se tle strinjam z mr.Tjem. Ta puska ni vredna dnarja, ker njen namen ni sportno streljanje, temvec vlacenje po blatu in s svojo 1.5moa natancnostjo nic ne impresionira.

Moras pa se vprasat: Bi rad bil sportni strelec zaradi tekmovanj in rezultatov ali zato ker ti jagrski OL ne dopusca B7? Ce drugo, pol cakaj da se Zoro skristalizira. Ce prvo pa najprej najdi tekme, pol pa pusko :)
Odgovori
#12
(09-06-2021, 06:48)gg Napisal: lej kupi kar zelis in ti je vsec. Itak je tvoj dnar.

Vendar pa se tle strinjam z mr.Tjem. Ta puska ni vredna dnarja, ker njen namen ni sportno streljanje, temvec vlacenje po blatu in s svojo 1.5moa natancnostjo nic ne impresionira.

Moras pa se vprasat: Bi rad bil sportni strelec zaradi tekmovanj in rezultatov ali zato ker ti jagrski OL ne dopusca B7? Ce drugo, pol cakaj da se Zoro skristalizira. Ce prvo pa najprej najdi tekme, pol pa pusko :)
glede cene se nekako strinjam samo vseeno se mi hk nekako bolj dopade pac nemec je nemec 
kar se pa tice natancnosti bomo se vidli ce jo kupim me pa zanima kje ste dobili ta podatek 1.5moa
glede kje jo bom pa rabil je tako da bi kombiniral ce bi se dalo. vem da švedi lahko da pusko na "lovsko licenso" in ko bi rad sl streljat sportno jo pa da na "sportno licenso"
res da pri njih za lov nesmes imeti nastavlivega kopita in vecjih nabojnikov smo oni vse to ze zamenjajo ce prav razumem
Odgovori
#13
(09-06-2021, 18:00)winters Napisal:
(09-06-2021, 06:48)gg Napisal: lej kupi kar zelis in ti je vsec. Itak je tvoj dnar.

Vendar pa se tle strinjam z mr.Tjem. Ta puska ni vredna dnarja, ker njen namen ni sportno streljanje, temvec vlacenje po blatu in s svojo 1.5moa natancnostjo nic ne impresionira.

Moras pa se vprasat: Bi rad bil sportni strelec zaradi tekmovanj in rezultatov ali zato ker ti jagrski OL ne dopusca B7? Ce drugo, pol cakaj da se Zoro skristalizira. Ce prvo pa najprej najdi tekme, pol pa pusko :)
glede cene se nekako strinjam samo vseeno se mi hk nekako bolj dopade pac nemec je nemec 
kar se pa tice natancnosti bomo se vidli ce jo kupim me pa zanima kje ste dobili ta podatek 1.5moa
glede kje jo bom pa rabil je tako da bi kombiniral ce bi se dalo. vem da švedi lahko da pusko na "lovsko licenso" in ko bi rad sl streljat sportno jo pa da na "sportno licenso"
res da pri njih za lov nesmes imeti nastavlivega kopita in vecjih nabojnikov smo oni vse to ze zamenjajo ce prav razumem

Na spletni strani HK imaš ta podatek…pa lahko ti s prve roke povem, da drži, če si dober strelec, sicer bo odločno več.
Odgovori
#14
Kakšen pa je postopek in cena prekategorizacije? Mam 22lr v b7 kategoriji kar bo, kot kaže, problem z novim ZOROM.
Odgovori
#15
(21-06-2021, 22:30)strumf666 Napisal: Kakšen pa je postopek in cena prekategorizacije? Mam 22lr v b7 kategoriji kar bo, kot kaže, problem z novim ZOROM.

Pa nehaj no...in počakaj na novi zakon in še malo pol... Dumb
Odgovori
#16
Brez skrbi, nimam namena predčasno nič spreminjat, bi pa rad vedel, kaj me čaka, če bo potrebno.
Odgovori
#17
(21-06-2021, 23:11)strumf666 Napisal: Brez skrbi, nimam namena predčasno nič spreminjat, bi pa rad vedel, kaj me čaka, če bo potrebno.

Ne ve nihče še točno... dokler ne bo v uradnem listu pa še pol bo ena velika zmešnjava vsega, veliko različnih mnenj, postopkov po UE 
isto kot je bilo sedaj. Pray
Odgovori
#18
Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?
Odgovori
#19
Nimam pojma res, pokliči na ue in zahtevaj odgovor ali pa bo mogoče kdo vedelin povedal Shifty
Odgovori
#20
(22-06-2021, 00:17)strumf666 Napisal: Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?

Brez panike ,iz prve roke ti lahko povem da sploh še ni zadeva v teku ,na UE zaenkrat nimajo ne podatka ne kakega obvestila za kako prekategorizacijo, meni je bilo rečeno da zaenkrat je še vse po starem in sem tudi se eno nabavno vlozil za B7  Papers
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)