Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prekategorizacija orozja
#21
(22-06-2021, 00:17)strumf666 Napisal: Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?

Predvsem brez panike.
Ko bo zakon veljaven, boš na UE prekategoriziral. Med sprejetimi amandmaji je tudi določilo, da bo prekategorizacija brezplačna.
Poleg tega gredo v kategorijo A samo papovke s centralnim vžigom.

Sedanja zmeda B4/B7 je pa posledica različnih pogledov, ki jih imajo uvozniki.
Ko sem se pred leti (v času, ko je nastajala EU direktiva) pogovarjal s Firearms United, so zagovarjali naslednji pristop:
1. ali ustreza kriterijem za B1? Ne.
2. ali ustreza kriterijem za B2? Ne
3.....
4. ali ustreza kriterijem za B4? Da. Torej gre za kos kategorije B4.

Nemška logika  Papers
Odgovori
#22
(22-06-2021, 00:17)strumf666 Napisal: Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?

Kot rečeno bo obvezna prekategorizacija sledila po par letih prehodnega obdobja in ni vrjetno ,da boš lahlo izbiral ,pod kaj spada. Torej bi zdaj nekaj hotel 'napačno' kategorizirat ker ti  narobe kategorizirano orožje lahko uporabljaš , potem pa jok in stok čez 2-5let to ne bi več držalo vode .

Mutibarjenje z kategorijami je pripeljajo do trenutne situacije kjer kategorizacija B4 ali B7 ne pomeni prav nič ker je toliko napačnih ustvarjenih z podobnim namenom, kot ga omenjaš sam.
Odgovori
#23
Ok, hvala za pojasnila.
Odgovori
#24
Kako bo pa z roniji in podobnimi zadevami?
Odgovori
#25
Saj roniji se ne vpisejo v OL, ne vem kaj skaces “pred rudo” po nepotrebnem?
Odgovori
#26
(01-07-2021, 14:38)JRC Napisal: Saj roniji se ne vpisejo v OL, ne vem kaj skaces “pred rudo” po nepotrebnem?

Eni bi si še petarde vpisali v OL, radi vodili dnevnik 'porabe' v sekundah natancno... naj grejo raje šah igrat.
Odgovori
#27
Ali polavtomatska pištola Glock 23 s 13 strelnim nabojnikom ostane v isti kategoriji? Namreč v zakonu piše, da se prekategorizira v kolikor "se lahko" napolni z več kot 21 strelnim okvirjem - tak okvir za Glocka pa se morda da dokupiti?
Odgovori
#28
Iz B1 gre v B5b, ali v A7a, če bi želel uporabljati 20+ nabojnike. V zakonu ni opredeljeno “v kolikor lahko”, temveč izbereš željeno kategorijo in posledično lahko uporabljaš oz. poseduješ nabojnike pripadajoče kapacitete.
Odgovori
#29
Jaz bom seveda obdržal original 13 strelne nabojnike, torej prekategorizacija ni potrebna?
Odgovori
#30
To, da si bodo referenti tolmačili zakon, da že sama možnost, da orožje sprejme 10+/20+ nabojnik pomeni, da gre neki kos v A se bo nedvomno dogajalo. Ko sem prekategoriziral svoje kose je referentka zatrjevala natanko to, pa sem jo prijazno podučil, nakar je preverila pri nadrejenih in mi je javila, da sem imel prav. Kar pogumno, pa bo.

Vse polavtomatske pištole gredo v drugo kategorijo, tako da je prekategorizacija potrebna. Enako polavtomatske puške, šibrovke (bokarice), pa verjetno še kaj. Za te kategorije vem, ker jih imam sam.
Odgovori
#31
Do kdaj pa je potrebno urediti prekategorizacijo
Odgovori
#32
(07-09-2021, 19:14)40cal Napisal: Ali polavtomatska pištola Glock 23 s 13 strelnim nabojnikom ostane v isti kategoriji? Namreč v zakonu piše, da se prekategorizira v kolikor "se lahko" napolni z več kot 21 strelnim okvirjem - tak okvir za Glocka pa se morda da dokupiti?

Gre v B5b torej  ne ostane  beri  Papers zakon razvrstitev in kategorizacija orožja takoj na prvih straneh  saj ni težko

LP
Janez
Odgovori
#33
Tnx sem našel, pod B1 je zdaj repetirno kratkocevno orožje, moral bom prekategorizirat, do kdaj pa imam čas
Odgovori
#34
(07-09-2021, 19:38)40cal Napisal: Tnx sem našel, pod B1 je zdaj repetirno kratkocevno orožje, moral bom prekategorizirat, do kdaj pa imam čas

5 let, če prav razumem zakon
Odgovori
#35
(07-09-2021, 19:54)40cal Napisal:
(07-09-2021, 19:38)40cal Napisal: Tnx sem našel, pod B1 je zdaj repetirno kratkocevno orožje, moral bom prekategorizirat, do kdaj pa imam čas

5 let, če prav razumem zakon

V primeru, da hočeš zadevo odsvojiti-prodati ali , da hočeš na tekmo izven R.Slovenije potem  takoj drugače pa najkasneje do 15.Avgust 2026 Papers

LP
Janez
Odgovori
#36
Za tekme (in treninge) v Sloveniji pa ni potrebno prekategorizirati takoj, oz. pred prvim prenašanjem?
Odgovori
#37
Ne, ni. Do prekategorizacije (5 let) lahko še vedno uporabljaš večje nabojnike (da lahko na ta način recimo pridobiš pogoje skladno z 17.a členom). Ravno včeraj smo imeli razpravo z MNZ, in so potrdili da skladno z zadnjim odstavkom 27. člena ZOro-1C lahko do prekategorizacije uporabljaš večje nabojnike, v kolikor je bilo orožje vpisano v lsitino pred uveljavitvijo zakona. Sicer pa sama prekategorizacije ni problem, saj jasno piše v 44. členu prehodnih določb novega zakona (naša interpretacije tega je bila potrjena tudi s strani uradnikov na MNZ), da se orožje vpiše v kategorije A tudi če lastnik ne izpoljuje pogojev iz 17.a člena, v kolikor je bilo v listino vpisano pred uveljavitvijo zakona. Torej greš na UE, vpišeš v A, pa te nima kaj skrbet. Za novo kupljeno orožje pa bo za vpis v A potrebno izpolnjevati pogoje.
Razlika je seveda sledeča, A ti vpišejo v DP, za OL obstajajo enaki pogoji, torej 17.a člen (članstvo, udejstvovanje in podobno), tako da je potrebno pred kategorizacijo it na kako tekmo - kjer, ponovno, lahko uporabljaš večje nabojnike.
Bodo pa imeli v septembru izobraževanje za referente ne UE, da jim razložijo kako in kaj, ker eni res ne znajo brati zakonov, oziroma bi si jih razlagli po svoje, ker so prestrašeni kot ne vem kaj.
Upam, da nisem preveč zmedeno napisal, čim več relevantnih informacij bi rad podal s čim manj zmede in pisanja.

Lp, B
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#38
jaz bom počakal nekaj let pa se pol spraulu urejat zadeve ... če hitiš, se lahko spotakneš in padeš ... lepo počasi ;)
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#39
(08-09-2021, 10:12)maus Napisal: jaz bom počakal nekaj let pa se pol spraulu urejat zadeve ... če hitiš, se lahko spotakneš in padeš ... lepo počasi ;)
Če ne hodis na tekme v tujino in ne prodajaš kosa, potem imaš 5let casa... drugace si pa ze zdaj v prekrsku.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#40
ne hodim na tekme v tujino niti ne prodajam ... torej nisem še v prekršku
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)