Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prekategorizacija orozja
(22-06-2021, 00:17)strumf666 Napisal: Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?

Predvsem brez panike.
Ko bo zakon veljaven, boš na UE prekategoriziral. Med sprejetimi amandmaji je tudi določilo, da bo prekategorizacija brezplačna.
Poleg tega gredo v kategorijo A samo papovke s centralnim vžigom.

Sedanja zmeda B4/B7 je pa posledica različnih pogledov, ki jih imajo uvozniki.
Ko sem se pred leti (v času, ko je nastajala EU direktiva) pogovarjal s Firearms United, so zagovarjali naslednji pristop:
1. ali ustreza kriterijem za B1? Ne.
2. ali ustreza kriterijem za B2? Ne
3.....
4. ali ustreza kriterijem za B4? Da. Torej gre za kos kategorije B4.

Nemška logika  Papers
Odgovori
(22-06-2021, 00:17)strumf666 Napisal: Zmede je očitno že sedaj dosti, saj se identični kosi prodajajo kot b4 in b7. Ni pa to ravno odgovor na vprašanje.
Zanima me, če bi hotel sedaj prekategorizirat puško, kdo to sploh dela, koliko stane in kakšni so pogoji?

Kot rečeno bo obvezna prekategorizacija sledila po par letih prehodnega obdobja in ni vrjetno ,da boš lahlo izbiral ,pod kaj spada. Torej bi zdaj nekaj hotel 'napačno' kategorizirat ker ti  narobe kategorizirano orožje lahko uporabljaš , potem pa jok in stok čez 2-5let to ne bi več držalo vode .

Mutibarjenje z kategorijami je pripeljajo do trenutne situacije kjer kategorizacija B4 ali B7 ne pomeni prav nič ker je toliko napačnih ustvarjenih z podobnim namenom, kot ga omenjaš sam.
Odgovori
Ok, hvala za pojasnila.
Odgovori
Kako bo pa z roniji in podobnimi zadevami?
Odgovori
Saj roniji se ne vpisejo v OL, ne vem kaj skaces “pred rudo” po nepotrebnem?
Odgovori
(01-07-2021, 14:38)JRC Napisal: Saj roniji se ne vpisejo v OL, ne vem kaj skaces “pred rudo” po nepotrebnem?

Eni bi si še petarde vpisali v OL, radi vodili dnevnik 'porabe' v sekundah natancno... naj grejo raje šah igrat.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)