Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varno rokovanje z orožjem
#1
Lp, imam eno vprašanje o katerem sma debatirala z kolegom vendar mu nisem znal odgovoriti, upam da kdo od vas lahko pomaga.

Če on opravi tečaj varnega rokovanja z orožjem, in seveda izpit, ali lahko hodi na strelišče z pištolo od njegovega očeta?

v naprej hvala za odgovore
Odgovori
#2
Ne, uradno naj bi še vedno imel zraven tudi inštruktorja
Odgovori
#3
hvala
Odgovori
#4
Niti ni dovoljeno prenašati orožja brez orožne listine.
Odgovori
#5
Od doma do strelisca mu ga peljem jaz :D tam pa on strelja, ampak če rabi v vsakem primeru instruktorja je itaq vseeno ker pol je rokovanje z orozjem nesmiseln strosek (nima namena kupit orozja, oziroma pridovit oroznega lista/dovoljenja za posest)
Odgovori
#6
(10-06-2021, 18:56)Immortals Napisal: Od doma do strelisca mu ga peljem jaz :D tam pa on strelja, ampak če rabi v vsakem primeru instruktorja je itaq vseeno ker pol je rokovanje z orozjem nesmiseln strosek (nima namena kupit orozja, oziroma pridovit oroznega lista/dovoljenja za posest)

zakonsko ne more on streljat tudi če mu ti pelješ...inštruktor nima tuki nič zraven Pray
Odgovori
#7
Za take je nabolj praktično , na strelišču najet orožje in inštruktorja in legalno pokat , fotrovo pištolo pa kar naj pri miru pusti
Odgovori
#8
Ja sej zato se je vprašalo, če bi lahko z tem občasno hodil na strelišče, legalno in brez dodatnih tveganj, bi se verjetno lotil, tako pa pač nebo kaj :)

Hvala za odgovore

P.s. se vam ne zdi nesmiselno da nekdo ki ime izpit mora pravtako plačevati instruktorja da lahko strelja na streliscu? Razumem da si nemore lastiti in kupovati orozja, ampak da ga (po pravilih) nesme uporabljati na streliscu je pa za moje pojme zgreseno.
Odgovori
#9
Ni nesmiselno.
Eno je teorija in izpit (par strelov v tarco), drugo pa potrebna kilometrina, da se res varno obnasas.
Poleg tega pa je za orozno listino potreben se poseben del izpita, z orozjem, ki si ga kupil.
Odgovori
#10
Ja ampak vsi zacnemo isto, tecaj, izpit (zdravniski, klub, ki nimata nobene veze z znanjem rokovanja), in ze dobimo nabavno in je to to. Tisto rokovanje z lastnim orozjem pa sami veste kako je, nobene znanosti ali cesar podobnega... pa je orozje doma v omari, z nic vec znanja kot nekdo ki ga niti na streljiscu nesme uporabit pa ima narejen enak izpit.
Odgovori
#11
Kaj pravi 3. odstavek 56. čl. Zoro?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Saj noben ne trdi da lahko strelja, je bilo razloženo da nesme, pravim pa da je nesmiselno
Odgovori
#13
(10-06-2021, 20:24)Immortals Napisal: Saj noben ne trdi da lahko strelja, je bilo razloženo da nesme, pravim pa da je nesmiselno

Osebno polno stvari ustrelim... telefon, tv, ura, občasno prav kaj nemogočega peljem z izstreljenimi kroglami na sprehod čez celo strelišče...
predlagam da ustreliš zakon o orožju, in to na črno z očetovo pištolo, zna bit da bo pol bolje boš videl. Pray

PS. Za sabo zmeraj pospravim Shifty
Odgovori
#14
Nevem kaj bi rad povedal z tvojim postom, se samo delaš pomembnega brez potrebe?

In pa z očetovo pištolo nemorem streljati ker je nima, sem dejansko spraševal za kolega, ampak zgleda ti veš več kot jaz, mi lahko poveš kje jo moj oče skriva da malo pogledam kaj za ena je?
Odgovori
#15
@ immortals
Saj ni tako hudo... Počakajmo nov Zoro, ki bo dovoljeval uporabo orožja osebi, ki ne bo imela nobene orožne listine, brez omenjenega izpita, le lastnika

Objavilo preden sem napisal do konca. Mislil sem na obvezno prisotnost lastnika.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
Če jaz prav razumem 45. člen se lahko za souporabo istega orožja izda več orožnih listin.
Torej kot jaz razumem v kolikor imaš vse pogoje (tečaj, zdravniški, policijska preverba, specialni del,...) lahko s soglasjem lastnika UE izda orožno listino za souporabo.
Verjetno je to lažje v kolikor že imaš kakšen kos iste kategorije in orožno listino.

"45. člen
Souporaba orožja

(neuradno prečiščeno besedilo)


Na podlagi pisnega soglasja lastnika se lahko za isto orožje izda orožni list največ trem posameznikom."


Predlagam da pokličeš na kaksno strelišče (Boško od JBI) ali UE in preveriš direktno.
Odgovori
#17
Narobe si razumel vprašanje, ki ga je postavil OP.
On, oziroma njegov prijatelj, je opravil samo tečaj in izpit za varno rokovanje z orožjem.
In bi želel streljati z očetovo pištolo, kar seveda ne gre, saj on sploh nima OL.
Odgovori
#18
(11-06-2021, 12:25)JRC Napisal: Narobe si razumel vprašanje, ki ga je postavil OP.
On, oziroma njegov prijatelj, je opravil samo tečaj in izpit za varno rokovanje z orožjem.
In bi želel streljati z očetovo pištolo, kar seveda ne gre, saj on sploh nima OL.

Ne, prav sem razumel vprašanje. Glede na to, da ste mu ostali že odgovorili sem samo nadaljeval in predlagal možno rešitev.
Če ima njegov kolega narejen tečaj in izpit je že na pol poti do pridobitve OL in po mojem mnenju je škoda da v tem primeru ne gre ''do konca''  Dumb
Odgovori
#19
Saj je napisal, da nima namena pridobiti orožnega lista.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)