Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pistola 9mm za precizno streljanje
Z top pištolo bo strelec začetnik dobro kompenziral svoje napake. Na začetku bo imel boljše rezultate kot z tovarniško.
Z "začetniško" pištolo, ko bo osvojil osnovno tehniko bo mu ta "top" pištola dodala češnjo na smetano. Zavedal se bo svojih odklonov-napak, ki ji počne.

Če začneš z najboljšim, ni več potem kaj dodajat v smislu cukerčkov in olajšav. Tudi ceniti potem znaš in poznaš razliko med tovarniško in po meri delano pištolo. Tisti višek denarja se naj raje vloži v trening.

Meni osebno so mojstri ljudje, ki so precizni in natančni z tovarniško plastiko in po meri delanim kosom. Tisto prvo vidiš redkeje.
Odgovori
(13-06-2021, 19:56)papamike Napisal: Z top pištolo bo strelec začetnik dobro kompenziral svoje napake. Na začetku bo imel boljše rezultate kot z tovarniško.
Z "začetniško" pištolo, ko bo osvojil osnovno tehniko bo mu ta "top" pištola dodala češnjo na smetano. Zavedal se bo svojih odklonov-napak, ki ji počne.

Če začneš z najboljšim, ni več potem kaj dodajat v smislu cukerčkov in olajšav. Tudi ceniti potem znaš in poznaš razliko med tovarniško in po meri delano pištolo. Tisti višek denarja se naj raje vloži v trening.

Meni osebno so mojstri ljudje, ki so precizni in natančni z tovarniško plastiko in po meri delanim kosom. Tisto prvo vidiš redkeje.

Vse je res kar si napisal. Z risanico sem odlicen strelec in se spoznam na prednosti kvalitetnega orozja. Imam tudi glocka s katerim sem streljal enih 10 x...... mogoce vse skupaj 100 nabojev. Naredim cca. 80 krogov na 25 m. Izkuseni strelci so mi zatrdili, da je domet glocka zelo omejen. Rad bi streljal vsaj 95 krogov in zato potrebujem match pistolo. Sem pa kar nekajkrat ze kupil poceni/ugoden izdelek kar pa je na koncu praviloma zanic izdelek. Torej, zanima me res kvalitetna zadeva. Res sem zacetnik s pistolo, nikakor pa ne zacetnik v strelstvu. Tudi sam se nagibam k sig sauer 210 super target in proarmis protarget 3. Na forumih sem prebral, da je sigu kvaliteta padla. Pri protarget 3 pa imam pomisleke, da majhno podjetje po natancnosti ne more konkurirati sig sauerju. Kaj mislite?
Odgovori
Vse priporočene pištole s strani sodelujočih v tej temi, z ustreznim strelivom, so natančnejše od njihovih lastnikov. Če kdo, bo napako naredil lastnik in ne pištola. Upam, da je to jasno kot beli dan.
Odgovori
Streljal  sem s SigX six prejšnjo sezono AA, odlično, letos nabavil protargeta in je odlično ++ ;), tko da  X6 nevem, če se ga da dobiti novega, dvomim! 
Protarget, pa je tako, če se kaj zatakne imaš ekipo Proarmisa, ki takoj urgira.
Verjetno če lepo prosiš, se bi dalo tudi sprobat ;)
Odgovori
Protarget je pištola sistema 2011 in v kolikor nimaš velike roke raje pozabi. V kolikor želiš tak sistem si raje omisli kak vrhunski izdelek sistema 1911. Na super target boš moral menjati merke, ker so zanič. Priporočam Aristocrata ali pa BoMarov merek. Še vedno pa ti ostane CZ sport ll s SA proženjem in Aristocrat merkom, ki jo naročiš pri firmi Oschatz v Nemčiji. Pa še informacija za vrhunski kos sistema 1911. Puškar Jurgen Flass iz Nemčije, ki je zastopnik za SVI je tudi pravi naslov. Tudi sam menim da je vedno bolje kupit boljši kos v kolikor finance niso težava. Pa morda še to. V kolikor se boš naveličal strelstva boš sport ll najlažje in z najmanj izgube prodal.
http://www.svi-flass.de/
Odgovori
(13-06-2021, 20:20)Patrikvtx Napisal: Pri protarget 3 pa imam pomisleke, da majhno podjetje po natancnosti ne more konkurirati sig sauerju. Kaj mislite?

Dejva pogledat... na eni strani imaš v Proarmis ekipi vrhunskega strelca in vrhunskega mojstra puškarja. Pištole so narejene natančno in upasane, nato pa preverjene. V kolikor imaš kakšno težavo, je servis na dosegu. Ni zanemarljivo, da denar ostane v našem okolju.
Na drugi strani imaš korporacijo, kjer je treba narest serijski izdelek v čim krajšem času. Upasovanje? Ja, kar pozabi, stvari se zlagajo na proizvodni liniji. KValiteta zadnjih generacij Sig Sauer pištol niti pod razno ne dosega starejših, recimo tam iz cca 10-15 let nazaj. Če imaš težave, ti v najboljšem primeru pištolo popravi slovenski pooblaščen serviser, ali pa jo pošljejo nazaj v fabriko. 

Proženje na P210 Super Target je 1.600g kar je za celih 600g trše od tega kar je dovoljeno pri nas. To je občutna razlika. Serijski merki so kot bi zajcu gledal čez ušesa. Sem ga imel (enega od prvih dveh v SLO), bil iskreno razočaran nad njim in ga po dobrem letu, dveh prodal. V zanimivost, ko sem se odločal kaj obdržati sem z SuperTarget in z X-Six z vsakim ustrelil po 300 strelov in gledal povprečje zadetkov. Rezultat je bil občutno v prid X-Six.
Odgovori
(13-06-2021, 20:58)goldi Napisal: Protarget je pištola sistema 2011 in v kolikor nimaš velike roke raje pozabi. V kolikor želiš tak sistem si raje omisli kak vrhunski izdelek sistema 1911. Na super target boš moral menjati merke, ker so zanič. Priporočam Aristocrata ali pa BoMarov merek. Še vedno pa ti ostane CZ sport ll s SA proženjem in Aristocrat merkom, ki jo naročiš pri firmi Oschatz v Nemčiji. Pa še informacija za vrhunski kos sistema 1911. Puškar Jurgen Flass iz Nemčije, ki je zastopnik za SVI je tudi pravi naslov. Tudi sam menim da je vedno bolje kupit boljši kos v kolikor finance niso težava. Pa morda še to. V kolikor se boš naveličal strelstva boš sport ll najlažje in z najmanj izgube prodal.

Je tale cz tudi ok? https://www.strelska-oprema.si/trgovina/...ow-orange/
Odgovori
(13-06-2021, 21:32)Patrikvtx Napisal:
(13-06-2021, 20:58)goldi Napisal: Protarget je pištola sistema 2011 in v kolikor nimaš velike roke raje pozabi. V kolikor želiš tak sistem si raje omisli kak vrhunski izdelek sistema 1911. Na super target boš moral menjati merke, ker so zanič. Priporočam Aristocrata ali pa BoMarov merek. Še vedno pa ti ostane CZ sport ll s SA proženjem in Aristocrat merkom, ki jo naročiš pri firmi Oschatz v Nemčiji. Pa še informacija za vrhunski kos sistema 1911. Puškar Jurgen Flass iz Nemčije, ki je zastopnik za SVI je tudi pravi naslov. Tudi sam menim da je vedno bolje kupit boljši kos v kolikor finance niso težava. Pa morda še to. V kolikor se boš naveličal strelstva boš sport ll najlažje in z najmanj izgube prodal.

Je tale cz tudi ok? https://www.strelska-oprema.si/trgovina/...ow-orange/
Ni za precizno sem ze videl.
Odgovori
@ Patrikvtx
Razlika med streljanjem z vpeto puško ( "plejbek" način ) in pištolo, je zelooo velika. Pri pištoli je, poleg vseh težav, treba lovit še ravnotežje...
Tudi z match pištolo bo treba trenirat do 95/100, sposobne pa so 100/100. Omenjena rezultata pa se marsikomu na tekmah ne izideta in za to niso krive pištole. Večina tekmovalcev je na koncu tekme pred tablo z rezultati in le nekateri so veseli. 
Kupi, kar se ti dopade in kar denarnica prenese.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(14-06-2021, 08:04)357 Napisal: @ Patrikvtx
Razlika med streljanjem z vpeto puško ( "plejbek" način ) in pištolo, je zelooo velika. Pri pištoli je, poleg vseh težav, treba lovit še ravnotežje...
Tudi z match pištolo bo treba trenirat do 95/100, sposobne pa so 100/100. Omenjena rezultata pa se marsikomu na tekmah ne izideta in za to niso krive pištole. Večina tekmovalcev je na koncu tekme pred tablo z rezultati in le nekateri so veseli. 
Kupi, kar se ti dopade in kar denarnica prenese.

S pusko vecinoma stoje tako, da imam obcutek za ravnotezje. Pa tudi z compound lokom streljam 590 krogov plus. Sedaj pa bi se malo s pistolo, ker sem se navelical ostalih...
Odgovori
Rezultat s puško?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(13-06-2021, 19:56)papamike Napisal: Z "začetniško" pištolo, ko bo osvojil osnovno tehniko bo mu ta "top" pištola dodala češnjo na smetano. Zavedal se bo svojih odklonov-napak, ki ji počne.

kako se boš lahko s slabim orožjem zavedal svojih napak in jih tudi odpravljal? te logike še kar ne dojamem. Shrug
Odgovori
Tudi sam sem še kar v dilemi kaj kupiti za precizno in sem zadnje mesece spremljal kaj se da kupiti in kaj testirati.
Preizkusil sem CZ Sport II, Taipan, Pardini, Tanfoglio Gold Match in Tanfoglio Gold Match Extreme (zadnje štiri vse na en, hvala vsem, ki so mi to omogočili).
Odkrito povedano so vse pištole odlične ampak vsaka je malo svoja in je res najbolje, da pred nakupom preizkusiš pištolo.
Sem pa dobil zelo pozitivne informacije o Proarmisu, dva strelca sta kupila sicer PRO75 in oba sta zelo zadovoljna s pištolo tako, da v kratkem se oglasim v Proarmisu, da jo pogledam in preizkusim (če bo možno).
Če bi imel večji budget :-) (mejo sem postavil pri 2.000 €) bi pa definitivno pogledal tudi Protarget gen 3., glede na informacije, ki sem jih dobil od tistih, ki jo imajo in so streljali z njo so več kot odlične in bi rekel, da so v Proarmisu vredni zaupanja. Ne delam jim nobene reklame, osebno še nisem bil pri njih (razen pogovora po telefonu in preko mailov) ampak od strelcev, ki imajo ali so streljali z njihovimi pištolami so pozitivni.

Pa srečno pri nakupu :-)
Odgovori
(13-06-2021, 19:56)papamike Napisal: Z top pištolo bo strelec začetnik dobro kompenziral svoje napake. Na začetku bo imel boljše rezultate kot z tovarniško.

Ne drži!
Pištola tipa SigSauer P210 SuperTarget odpušča dosti manj napak kot recimo CZ 75 TS Orange.
In med tem ko ti "začetniška pištola" odpušča napake te kaj drugega sili v perfekcijo in odpravo lastnih napak.

(13-06-2021, 20:20)Patrikvtx Napisal: Tudi sam se nagibam k sig sauer 210 super target in proarmis protarget 3. Na forumih sem prebral, da je sigu kvaliteta padla. Pri protarget 3 pa imam pomisleke, da majhno podjetje po natancnosti ne more konkurirati sig sauerju. Kaj mislite?
Novega SSP210ST ne dobiš nikjer.
Kar pa se natančnosti izdelave tiče in kontrole v Proarmisu je zadeva na nivoju slavnih Sigov starejše letnice. Butično in z ljubeznijo!

(13-06-2021, 20:58)goldi Napisal: Protarget je pištola sistema 2011 in v kolikor nimaš velike roke raje pozabi.
Sam imam povprečno roko in mi Protarget prav lepo sede v roko.
Sam sicer pištolo držim z revolverskim prijemom, ampak nimam nobenih težav s tem, da bi za Protargeta moral imeti lopate namesto rok.

L.p.
Odgovori
Tudi sam po letih streljanja s pištolo ( CZ 75, Rex,..) nabavil malo " boljšo" pištolo za precizno, za kako tekmo.
Ob izkušnjah, sprobavanju vseh različnih pištol ( priznam, strupenega Siga, ki ga ima Rebec za cca 3.000 +) nisem imel na strelišču v roki...sem se mirno odločil za CZ sport II....
Zadovoljen, nisem ravno še strelec redno 95 + krogov, se še vrtim okoli rednihn 90+...je pa z dobro pištolo uźitek streljati.
Puška-pištola-lok=različni svetovi....
Odgovori
Pa smo spet tam. Nekdo zopet išče potrditev svoje izbire, mi pa začnemo drug drugemu dokazovati da je mojih šest col daljših od tvojih.
Evo, tule je kratek spisek kosov, ki so jih v zadnjih desetih letih naši bralci predlagali novemu entuziastu med nami:
Sig Sauer P-210 Super Target, Sig Sauer 226 x6, Proarmis Protarget, CZ 75 v 6-colski izvedbi (Sport 2, Taipan, Proarmis, Oschatz, Akah), butične 1911 (Les Baer, Bul?, Holden, HCG, Kimber).
Pa ne spet začenjat da sem izpustil to in ono...vem, da sem.
Če bi bil jaz Patrik bi napisal podoben seznam in na forumu zaprosil lastnike teh kosov za en "field day" z omnejenim kosom. Ker jih radi kažemo drug drugemu se bi tako hitro našla rešitev zanj, mi pa bi ostali v boljših odnosih.
In še provokativc: a smo vsaj soglasni okoli kalibra? .50 AE dela večjo luknjo in mimogrede "pokrije še kakšen dodaten krog...
Saj bi napisal 20 mm a kaj ko ne smemo tekmovati s pravo "moško" municijo.
Odgovori
(14-06-2021, 10:52)357 Napisal: Rezultat s puško?

Na 100 metrov se moram ze kar potruditi, da zgresim 10 z naslonom. Stoje pa za hobi streljam na 100 m cca 70
Odgovori
Ja, res je...
Torej, Patrikvtx, če nas vse lastnike pelješ na eno pijačo (za vsakega lastnika eno, ne eno za vse) ti na našem klubskem strelišču organiziram preizkus Protarget 3, P210ST, X-six, CZ75TS, Taipan, pa še kaj mogoče...
Odgovori
Jaz bi probal še BUL Target 6, če ima jo kdo.
Odgovori
(14-06-2021, 16:13)Patrikvtx Napisal:
(14-06-2021, 10:52)357 Napisal: Rezultat s puško?

Na 100 metrov se moram ze kar potruditi, da zgresim 10 z naslonom. Stoje pa za hobi streljam na 100 m cca 70

Hvala za odgovor. Veš, prevečkrat na konkretno vprašanje ne dobim odgovora.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)