Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pistola 9mm za precizno streljanje
#41
(14-06-2021, 13:38)elo Napisal:
(13-06-2021, 19:56)papamike Napisal: Z top pištolo bo strelec začetnik dobro kompenziral svoje napake. Na začetku bo imel boljše rezultate kot z tovarniško.
Z "začetniško" pištolo, ko bo osvojil osnovno tehniko bo mu ta "top" pištola dodala češnjo na smetano. Zavedal se bo svojih odklonov-napak, ki ji počne.

Če začneš z najboljšim, ni več potem kaj dodajat v smislu cukerčkov in olajšav. Tudi ceniti potem znaš in poznaš razliko med tovarniško in po meri delano pištolo. Tisti višek denarja se naj raje vloži v trening.
Ne drži!
Pištola tipa SigSauer P210 SuperTarget odpušča dosti manj napak kot recimo CZ 75 TS Orange.
In med tem ko ti "začetniška pištola" odpušča napake te kaj drugega sili v perfekcijo in odpravo lastnih napak.


(13-06-2021, 20:20)Patrikvtx Napisal: Tudi sam se nagibam k sig sauer 210 super target in proarmis protarget 3. Na forumih sem prebral, da je sigu kvaliteta padla. Pri protarget 3 pa imam pomisleke, da majhno podjetje po natancnosti ne more konkurirati sig sauerju. Kaj mislite?
Novega SSP210ST ne dobiš nikjer.
Kar pa se natančnosti izdelave tiče in kontrole v Proarmisu je zadeva na nivoju slavnih Sigov starejše letnice. Butično in z ljubeznijo!

(13-06-2021, 20:58)goldi Napisal: Protarget je pištola sistema 2011 in v kolikor nimaš velike roke raje pozabi.
Sam imam povprečno roko in mi Protarget prav lepo sede v roko.
Sam sicer pištolo držim z revolverskim prijemom, ampak nimam nobenih težav s tem, da bi za Protargeta moral imeti lopate namesto rok.

L.p.
Ni toliko težava pri samem držanju, kot pri ponavljajočih se enakih prijemih. Pištolo tipa CZ z športnim račajem veliko lažje vedno enako primeš kot pištolo tipa 2011 vsaj pri meni je tako.
Odgovori
#42
(14-06-2021, 11:40)Marks Napisal:
(13-06-2021, 19:56)papamike Napisal: Z "začetniško" pištolo, ko bo osvojil osnovno tehniko bo mu ta "top" pištola dodala češnjo na smetano. Zavedal se bo svojih odklonov-napak, ki ji počne.

kako se boš lahko s slabim orožjem zavedal svojih napak in jih tudi odpravljal? te logike še kar ne dojamem. Shrug

Nisem preciznjakar, pa vseeno sem z x-six dosegal na 25m dosti boljše rezultate kot z recimo glockom, da primerjam dve skrajnosti.
Se pravi zadetki spodaj rahlo levo tipično za glock desničarja in neverjetno boljši rezultati z x-six.
Zadetki z glockom spodaj levo so zaradi prehitrega/nekonstantnega/dinamično neučakanega potega. Tu sem se zavedal svoje napake. X-six mi je povedal: ok.

(Tvoj izraz slabo orožje je rahlo neposrečen, pa pustiva to ob strani.)
“Razvoj strelskega športa je za obrambo domovine zelo pomemben. Zato moramo strelstvo negovati, širiti in podpirati.
Vsak športnik bi moral razen športne discipline, s katero se sicer ukvarja, poznati še strelstvo, kakor bi ga moral poznati tudi vsak naš državljan.”
Odgovori
#43
osebno menim da je nasvet, da naj si folk kupi slabo orožje, najbolj zgrešen, sploh če človek išče precizen kos.

prvič bo folku dojadilo ko se bo matral z nekim krepelom dosegat rezultat in se primerjat s konkurenco. obupal bo in zapustil strelski svet, ker bo mislil da to ni za njega.

kot drugič če bo vstrajal, bo potrošil 2× časa in 2× denarja; najprej da naštudira neprecizno orožje in zapravi goro municije in časa za to dejanje, nato da to znova ponovi z natačnim kosom. skratka izguba časa in denarja za napačno pot in nasvet.

skratka, osebno menim da je treba kupiti najboljše orožje kot si ga lahko privoščiš, in ne da začneš z neko zadevo ki te bo samo frustrirala ker ne boš vedel ali je težava v kosu ali v tebi...
Odgovori
#44
@Marks
Podpišem!
Veliko nas je in še zmeraj začenja precizno strelstvo ne bom rekel s slabo ampak neustrezno pištolo za ta namen. In nihče me ne bo prepričal da je neka "službena" pištola kunkorenčna pištoli s kilskim proženje, 6"cevjo in dobrimi nastavljivimi merki. In res ni razloga, da ne bi začetnik začel s kosom, ki je namenjen preciznemu strelstvo, da le finance to dopuščajo.
Odgovori
#45
(14-06-2021, 17:51)papamike Napisal: Zadetki z glockom spodaj levo so zaradi prehitrega/nekonstantnega/dinamično neučakanega potega. Tu sem se zavedal svoje napake. X-six mi je povedal: ok.

kaj če je možno, da pri X-SIX ta napaka sploh ne obstaja (zaradi veliko boljše pištole) ali pa je čisto minimalna ?

v tem primeru strelec odpravlja napako, ki je pri pravem orožju za ta namen sploh ne bi potreboval odpravljati. čista potrata časa in denarja...
Odgovori
#46
(14-06-2021, 16:24)elo Napisal: Ja, res je...
Torej, Patrikvtx, če nas vse lastnike pelješ na eno pijačo (za vsakega lastnika eno, ne eno za vse) ti na našem klubskem strelišču organiziram preizkus Protarget 3, P210ST, X-six, CZ75TS, Taipan, pa še kaj mogoče...

Samo jedli in pili bi ;)
Imas kak mini gun za sprobat? Prinesem 2x Red bull ;)
Odgovori
#47
Z glockom se tudi da 95 poknit na 25 m...
Drugace pa nabavi od Proarmisa Protarget 6". Nimas kaj zgresit.

Poklici jih, dogovori se za test in to je to.
Odgovori
#48
Tudi sam bi danes kupil Proarmis protarget 6” in se strinjam s tistimi, ki pravijo, da je treba kupiti najboljsi kos, ki si ga lahko privoscis.

Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.
Odgovori
#49
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Tudi sam bi danes kupil Proarmis protarget 6” in se strinjam s tistimi, ki pravijo, da je treba kupiti najboljsi kos, ki si ga lahko privoscis.

Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

A si ga mogoče lahko pred nakupom preizkusil?
Odgovori
#50
(16-06-2021, 20:37)Boško13 Napisal:
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Tudi sam bi danes kupil Proarmis protarget 6” in se strinjam s tistimi, ki pravijo, da je treba kupiti najboljsi kos, ki si ga lahko privoscis.

Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

A si ga mogoče lahko pred nakupom preizkusil?

Ni ga kupil, ni ga preizkusil.
Pise, da bi ga kupil.

Najlazje je sprobat kak kos, ce ga ima kdo v strelskem drustvu... verjetno ne hodite sami na strelisce... pa kaksne kontakte verjetno tudi imate.
Zgolj namig.
Odgovori
#51
Točno. Nisem ga preizkušal, ker sem že imel 6colski kos.
Sem pa ob priliki "pošlatal" njihove pištole in zato sem napisal, da bi danes kupil protarget.
Da se razumemo: nisem jaz nobena referenca za ocenjevanje, povem le svojo izkušnjo.
Ima pa vsak drugačne preference do gripov (meni recimo sig six sploh ne odgovarja), zato je ključno, da se ne kupuje z očmi, ampak z roko.
Odgovori
#52
Sem spregledal "bi" ?.
Jaz Protargeta še nisem v živo videl ampak, če mi v roko sede kot Prodynamic (sem ga imel možnost v roko vzet na tekmi v Črnomlju), bi jo tudi jaz takoj imel. Ampak za enkrat upam, da bom za PRO75 nabral ?, je tudi vrhunska zadeva, vsaj glede na komentarje strelcev, ki jo imajo ?.
Odgovori
#53
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

D.Zarnik je na Čebelici 2020 s sposojeno Čebelco, CZ 70, katero je prvič držal v roki, odstrelil 93krogov.
Po tej logiki 95krogov s katerokoli lastno pištolo niti ni misija nemogoče...
Odgovori
#54
(18-06-2021, 06:40)elo Napisal:
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

D.Zarnik je na Čebelici 2020 s sposojeno Čebelco, CZ 70, katero je prvič držal v roki, odstrelil 93krogov.
Po tej logiki 95krogov s katerokoli lastno pištolo niti ni misija nemogoče...

To je pa vsaj po mojem še težje   Bow Bow
Spomnim se čebelic 30 let nazaj in če malo karikiram, bi prej zadel v črno, če bi jo vrgel v tarčo, kot pa s kroglo. 
Ko so potem prišle Berette, so zgledale kot ferrari  Dumb

(18-06-2021, 06:40)elo Napisal:
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

D.Zarnik je na Čebelici 2020 s sposojeno Čebelco, CZ 70, katero je prvič držal v roki, odstrelil 93krogov.
Po tej logiki 95krogov s katerokoli lastno pištolo niti ni misija nemogoče...

To je pa vsaj po mojem še težje   Bow Bow
Spomnim se čebelic 30 let nazaj in če malo karikiram, bi prej zadel v črno, če bi jo vrgel v tarčo, kot pa s kroglo. 
Ko so potem prišle Berette, so zgledale kot ferrari   Razz
Odgovori
#55
Enoročnih 85+/100 je pred 30+ leti na tekmah uspelo iztržiti povprečnim strelcem ( tudi meni  Smile ), tistim boljšim pa še dodatnih 5+ krogov za zmago oziroma stopničke.

(18-06-2021, 10:17)357 Napisal: Enoročnih 85+/100 je pred 30+ leti na tekmah uspelo iztržiti povprečnim strelcem ( tudi meni  Smile ), tistim boljšim pa še dodatnih 5+ krogov za zmago oziroma stopničke.

Seveda, omenjal sem rezultate s čebelco.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#56
Potem smo imeli pa mi čisto "razjahane" čebelce   Dumb
Odgovori
#57
Al pa niste bili tako dobri.  Wink
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#58
(18-06-2021, 06:40)elo Napisal:
(16-06-2021, 18:43)JRC Napisal: Bi pa rad spoznal strelca z glockom in 95 krogi.

D.Zarnik je na Čebelici 2020 s sposojeno Čebelco, CZ 70, katero je prvič držal v roki, odstrelil 93krogov.
Po tej logiki 95krogov s katerokoli lastno pištolo niti ni misija nemogoče...

Problem je ponovljivost rezultatov. Jaz sem s sposojeno CZ 75B 6.0 AKAH na tekmi odstrelil 98 krogov, zmagal, in nato takega rezultata nisem več ponovil ( sedaj samo 99 ali več Dumb ).
Odgovori
#59
Danes sem bil v Priarmisu, Protarget je vrhunska zadeva, vsaj na prvi filing. Škoda, da so glih zadnjo danes prodali. Drugače je pa tudi PRO75 narejena zelo dobro, ampak mislim, da bom še malo našparal in Protargeta naročil, itak bodo naslednje serije čez kake 4 mesece na voljo.
Odgovori
#60
Big Grin 
(18-06-2021, 20:01)Boško13 Napisal: Danes sem bil v Priarmisu, Protarget je vrhunska zadeva, vsaj na prvi filing. Škoda, da so glih zadnjo danes prodali. Drugače je pa tudi PRO75 narejena zelo dobro, ampak mislim, da bom še malo našparal in Protargeta naročil, itak bodo naslednje serije čez kake 4 mesece na voljo.

Boško splača se počakat, sam sem ga tudi čakal še takrat iz prve serije, pa mi deluje zelo dobro. Postrelil okoli 20.000 brez problema. Je pa tudi res, da pa pištola sama ne zadeva 10tk  Smile 

Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)