Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cz 455 lux2 - proženje
#1
Imam zgoraj omenjeno puško v 22lr,vse v redu samo sprožilec mi je nekako pretrd,ali je kakšen vijak za nastaviti oziroma naredi sam, pa da ne bi kaj zajeb... , in pa če odviješ cev od kopita,obstaja možnost da se potem ne bi več tako ulegla v kopito?

LP, za odgovor se vnaprej zahvaljujem
Odgovori
#2
Ima. Izvoli link
Odgovori
#3
Raztavi, zrihti z vijakom vzmet sprožilca in sestavi nazaj. Lahko kupiš tudi lažjo vzmet in zamenjaš. Ostalo pimpanje sprožilca zaupaj puškarju. Reši tebi glavni problem.

Nekje imaš ziher napisano na kakšen moment se zateguje vijaka. Rukni naproženo, prazno s kopitom parkrat ob tla, da preveriš, da se ne sproži sama ob udarcu potem ko šlataš po sprožilcu.

Kopito je leseno, nima ne pillar beddinga, ne glass beddinga, ne bo se enako vsedla puška.

Lahko se igraš malo z različnimi momenti vijaka, zna vplivat na natančnost.
Odgovori
#4
(27-06-2021, 12:25)kar98 Napisal: Imam zgoraj omenjeno puško v 22lr,vse v redu samo sprožilec mi je nekako pretrd,ali je kakšen vijak za nastaviti oziroma naredi sam, pa da ne bi kaj zajeb... , in pa če odviješ cev od kopita,obstaja možnost da se potem ne bi več tako ulegla v kopito?

LP, za odgovor se vnaprej zahvaljujem
Jaz sem isti problem resil pri anclju zamenjava federcka in je proženje vrhunsko strošek 15 eur
Odgovori
#5
Jaz jo imam v 22 WMR. Sprožilec sem razstavil in spoliral, naštelal. Proženje je sedaj vrhunsko.
Odgovori
#6
Sicer na 452 lux, ampak sem zamenjal vzmet s tisto iz kemičnega svinčnika in je odlično.
LP
Odgovori
#7
Proženje je vrhunsko ko se zmontira "CZ 455 Fly Weight Trigger System". Ostalo je hoja po tankem ledu. Žal resnica je takšna, da ko pridem na tekmo se jim prožijo puške že v mal bolj grobem zapiranju zaklepa...
Odgovori
#8
Pozdravljeni,
Če bi rad obdržal originalno proženje ,brez velike predelave ,ti svetujem da se spolirajo naležno-drsne površine v visok sijaj ,da dobiš konstanto proženja 8 gramov (če jo 10 sprožiš in izmeriš je odstopanje ponavadi tudi do 100 gramov).
Potem se zamenja vzmet ,nekateri vzamejo kot je že omenjeno od kemičnega svinčnika,lahko pa jaz pogledam če bi jo imel.
Za piko na i,se spolira še igla ,da imaš konstantno in dobro vžiganje brez "hrustanja".

Vse skupaj nekje 3-4 ure dela,pa zadeva deluje v nulo.

LpT
Odgovori
#9
Koliko gramov pa vam držijo omenjena odlično do vrhunsko pripravljena proženja?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
Jaz sem na 455 lux. zamenjal sprožilec. Kupil sem Timney. Vrhunska zadeva ampak je strošek cca 200 eur.
Zamenjava je enostavna in lahko sam narediš.
Odgovori
#11
(29-06-2021, 11:18)s56em Napisal: Jaz sem na 455 lux. zamenjal sprožilec. Kupil sem Timney. Vrhunska zadeva ampak je strošek cca 200 eur.
Zamenjava je enostavna in lahko sam narediš.

Pozdravljen Milan
Kter Timney za 200eur??

LP
Janez
Odgovori
#12
(27-06-2021, 12:25)kar98 Napisal: Imam zgoraj omenjeno puško v 22lr,vse v redu samo sprožilec mi je nekako pretrd,ali je kakšen vijak za nastaviti oziroma naredi sam, pa da ne bi kaj zajeb... , in pa če odviješ cev od kopita,obstaja možnost da se potem ne bi več tako ulegla v kopito?

LP, za odgovor se vnaprej zahvaljujem

Cev se ne odvije od kopita ampak iz zaklepa Pray

(27-06-2021, 22:32)Taurus Napisal: Sicer na 452 lux, ampak sem zamenjal vzmet s tisto iz kemičnega svinčnika in je odlično.
LP

Sploh ko na hitro zapreš zaklep a ne... Pray
Odgovori
#13
(29-06-2021, 12:12)jabolko Napisal: Cev se ne odvije od kopita ampak iz zaklepa Pray

Pray Pray
To bo to, ja... Bow
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#14
(29-06-2021, 12:10)JohanJ Napisal:
(29-06-2021, 11:18)s56em Napisal: Jaz sem na 455 lux. zamenjal sprožilec. Kupil sem Timney. Vrhunska zadeva ampak je strošek cca 200 eur.
Zamenjava je enostavna in lahko sam narediš.

Pozdravljen Milan
Kter Timney za 200eur??

LP
Janez
Evo link
https://timneytriggers.com/cz-455-trigger/
Odgovori
#15
Citat:Sploh ko na hitro zapreš zaklep a ne...
Ja zapiral že na vse možne načine pa ni blo še nobenga problema nikdar.
Odgovori
#16
(29-06-2021, 08:56)357 Napisal: Koliko gramov pa vam držijo omenjena odlično do vrhunsko pripravljena proženja?

Po opravljenem posegu ,je proženje bolj konstantno,zelo lepo se sproži z jasnim "klikom" brez hrustanja.
Kolikor sem jih jaz delal varno je bilo brez težav nekje okoli 200 gramov,govoriva za originalno geometrijo proženja samo spolirane površine in zamenjana vzmet.
Če pa se spustim v ekstrem (kot to lahko preberete in  vidite tukaj,pod 13 prispevkom),si ga pa nastavite poljubno kot vam odgovarja.

https://www.strelec.si/forum/thread-2260...ma%C4%8Dih 

LpT
Odgovori
#17
Odlično!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)