Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.kolo 10.7
#41
Da super je bilo. Glavna nagrada seveda jabolko!!
Odgovori
#42
[Image: 216077439_2923588311186804_6825685382031...e=60EFD1A5]
Odgovori
#43
Marko B je demonstriral kako se streže zadevam , vse proge razen ene je opravil z vsemi možnimi točkami , pa so bile tarče do 260m daleč za kar je potrebno 12+mil elevacije praktično ekvivalent streljanju na 1000m z .308win in to pod časovnim pritiskom brez prob zadet v prvo ali drugo
Odgovori
#44
Ja lepo nas je scat peljal.
Odgovori
#45
Jap... Dobro nas je... Bravo, zmagovalec Apfel Cup-a. ;)

   

   
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#46
(11-07-2021, 00:15)mr.T Napisal: Marko B je demonstriral kako se streže zadevam , vse proge razen ene je opravil z vsemi možnimi točkami , pa so bile tarče do 260m daleč za kar je potrebno 12+mil elevacije  praktično ekvivalent streljanju na 1000m z .308win in to pod časovnim pritiskom brez prob zadet v prvo ali drugo

Mogoče meni kot popolnemu amaterju je poleg vsega fascinantno še to, da je zmagal s polavtomatom. Ker vedno berem, da če ni repetirka, kak Anschutz, ne kaj drugega, si hendikepiran že v štartu. 
Sicer mi je tudi tekmovanje zanimivo ampak saj ste že zadnjič v debati ugotovili, da je amaterjem, ki niso bili nikoli zraven težko priti na tekmovanje z MK in streljati na 100, 200m. Tako, da mogoče kak dan odprtih vrat v Cerknem ne bi bil slaba ideja.  Dumb
Odgovori
#47
Polavtomat baje je res handikep, vendar če imaš ostale dejavnike naštudirane, se očitno ne pozna toliko, da se ne bi dalo bit vedno v vrhu.
Mogoče smo pa samo vsi ostali tako slabi :P :/
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#48
Mislim ,da bo potrebno prešaltat iz mehkih hrušk na trda jabolka , pa tudi 'snatch and grab' tekmovalcev zgleda , da deluje kar ok saj je osip iz zdravstvenih razlogov relativno majhen, na to tekmo smo naprimer imeli samo ena vročina ,en obisk urgence in en obisk porodnišnice  .  Mrgreen


Odgovori
#49
(11-07-2021, 11:59)Symon Napisal: Sicer mi je tudi tekmovanje zanimivo ampak saj ste že zadnjič v debati ugotovili, da je amaterjem, ki niso bili nikoli zraven težko priti na tekmovanje z MK in streljati na 100, 200m. Tako, da mogoče kak dan odprtih vrat v Cerknem ne bi bil slaba ideja.  Dumb

se ne bi strinjal da je težko priti zraven; najtežje se je angažirat in se odločit da greš. sama tekma pa je 'tekma' kot tekma; prvo je zagotavljanje varnosti, drugo da odstreljaš tisto kar imaš za nalogo, tretje pa da ti je to vse skupaj v veselje.
če se ne boš obremenjeval da moraš vse opraviti, potem ti bo tekma v veselje in nikakor v breme ali težavna. 
glavno je da prideš na tekmo s tabelo padcev ki štimajo, in da se ne obremenjuješ z uvrstitvijo, ker se zavedaš da se pač učiš in gledaš kako se zadevam streže, kako tebi določene zadeve ustrezajo, kaj od opreme ti pomaga in kaj dela probleme. tudi mi se vedno kaj znova naučimo, pa čeprav smo bili že 10× na tekmi. ampak vsakič je nekaj novega kar ti predstavlja problem in naslednjič ga probaš odpraviti.
samo ne smeš se obremenjevati z uvrstitvijo, ker kot začetnik s stresom ne boš nič pridobil, samo z izkušnjami.

drugače pa ja, avtomat je deloma hendikepiran (sem imel 2 ali 3 nepojasnjene flajerje v eni progi) in zato vedno lobiram da bi bilo več prog z neomejeno število strelov in točk  Smile
Odgovori
#50
Tvoj polavtomat je naša nova nočna mora ><. Čestitam

Moj nasvet tistemu, ki pride prvič. Naštudiri položaje na barikadi in predvsem brez podpore s slingom, na tleh, kleče, sede in stoje. Morda vsaj tu pridobiš nekaj prednosti, če nekdo, ki je sicer odličen strelec, se tega ne poslužuje. Tudi opora med ritjo in klečečo nogo oz. pod pazduho, zna narest razliko pri stabilizaciji, sam sicer še nimam primerne torbe, bo treba zrihtat. Treba je biti pa zelo hiter pri temu, drugače te povozi čas.

Aja pa če nimaš terenca al Harleya (tu je bl inside joke) prosi enga da te zategne gor na strelišče ><
Odgovori
#51
V osnovi en večjih hendikepov pri strelcih je relativno rudimentarna balistika izvedena z  nominajnimi hitrostmi nabojev kot so navedeni na škatlah, tako da bomo enkrat morali naredit en trening kjer bi si strelci lahko po potrebi zmerili dejanske hitrosti izstrelkov , da so potem tabelce čim bolj natančne .

Do 100m so odstopanja pri teh kalkulacijah še dosti majhna , potem se z večjimi razdaljami napake povečujejo do te mere ko je tarčo težko zadeti .


[Image: 214771123_4344492708950167_2462678326723...e=60EFFE30]
Odgovori
#52
Mislim, da je najbolj važno da prideš, tudi če si brez vsega, seveda razen puške. Saj na koncu niso tako velika odstopanja v padcih, pač malo sprobaš in potem veš kje si. Vse skupaj moraš vzeti za čisto zabavo, zraven pa še malo potekmuješ, tako se pa tudi največ naučiš. Boš prišel 5x ti bo vse jasno kaj in kako in pa predvsem kaj rabiš od opreme in kaj sploh ne.
Ko to obvladaš greš lahko potem tudi na katerokoli snajper tekmo, seveda z primerno opremo.
Odgovori
#53
Ja, dejansko smo večinoma imeli podobne elevacije tudi na 260m, in ker so tarče večinoma velike okoli 1 mil, so tolerance v paraboli še dokaj znosne. Sploh letos, ko smo do sedaj na začetku nastreljevali na 50m, tako da si vedno vedel kje si začel. Prejšnja leta tega nismo počeli, in sem imel vedno probleme ko sem prišel na drugo strelišče; nula mi je bila vedno drugje.
Najbolje je morda imeti več tabel za različne hitrosti, pa potem vidiš na strelišču katera ti ustreza in se po tisti ravnaš. V soboto nisem vedel koliko imam hitrosti in padca, pa sem si izračunal za dve hitrosti, med katerima bi moral biti, pa sem vzel povprečje tega. Pa da sem si še bolj poenostavil zadevo, sem si te elevacije zaokroževal na 0,5 mil, zaradi lažjega merjenja po križu. In je funkcioniralo.
Ampak seveda je pogoj, da na začetku določiš točno nulo. Jst sem bil 0,6 mil previsoko, in če si ne bi tega nastavil pred tekmo, bi napako vlekel čez celo tekmo. Ker po mojem je največja napaka v tem, da napačno določiš nulo, ker potem iz padca napačno sklepaš da imaš ali počasnejšo ali hitrejšo municijo, kar pa napako samo še poveča.

Lahko komodt naslednjič prinesem labradar, edino ni vem če dela na MK, ker mi jih na zadnje ni zaznaval...
Odgovori
#54
Imamo priklopni mikrofon in recoil senzor za Labradar ,če je treba MK merit
Odgovori
#55
Ste imeli vsi hitrejše od 1050 fps naboje ? 12 mil ne bi smelo bit dovolj za 260m :/
~13 na 250
Odgovori
#56
(11-07-2021, 00:10)mr.T Napisal: [Image: 216077439_2923588311186804_6825685382031...e=60EFD1A5]

Ja 100% večja udeležba drži, sam še zmeraj le enomestno število tekmovalcev kljub obljubljenim 13jstim...
Očitno nabiranje tekmovalcev deluje le v filmčku.  
No nič ne de...Slo je posebna deželica, pa naj ima še posebno tekmico. Dumb
Odgovori
#57
(12-07-2021, 12:25)SU84 Napisal: Ste imeli vsi hitrejše od 1050 fps naboje ? 12 mil ne bi smelo bit dovolj za 260m :/
~13 na 250

meni hornady izračun kaže 11,4 MIL / 250m za 320m/s. tarča pa je dimenzije 1,1 MIL, se pravi 0,5 MIL si lahko off.
Odgovori
#58
Lapua calc., CCI SUB 0.12 koeficient, 40gr, 320m/s, 250m 12.8mil
Normalni pogoji 1000/50/30c

Booo bi reku da morm d.o.p.e prevert, ampak glede na variranja pri hitrosti teh novih cci batchov, je mprda bolje začet molit
Odgovori
#59
lapua ima za svojo municijo zapisan BC 0.172, kar jaz vzamem.
Odgovori
#60
BC za .22LR so precej nehvaležna zadeva ker programi delujejo ali z G7 ali G1 medtem ko je RA4 dejansko edini ustrezn design G1 pa close enough .

G1 ,ki jih podaja Applied balistics glede na njihove meritve so precej nižji od fabrških navedb ,pri določenih kroglah imajo tudi podatek za različne puške/cevi ki seveda z notranjo geometrijo vplivajo na BC

SK Rifle Match : G1 0.120    Voodo V2
SK LR Match : G1 0.128      CZ457
SK LR Match : G1 0.130      CZ455
RWS Target Rifle :G1 0.124  Rim X
Geco Match  :G1 0.113
CCI Target : G1 0.107 
Eley Tenex : G1 0.126
Eley Match : G1 0.128
Lapua Midas+ :G1 0.131 




[Image: Nimeton_d5d0dbcc-b99b-41c4-ba01-dabff9fb...1518774957]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)