Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelivo po novem
#1
Danes na strelišču pragersko želim malo potrenirat in me vprašajo kakšno strelivo uporabljam, seveda pokažem 9x19 seller Bellot FMJ 8g  klasika kupljena pri nas do sedaj vedno veljavno in so me zavrnili, da po novem ne smemo na nobenem strelišču več streljat z tovrstnim strelivom...kje je haklc ga nisem razumel. Ima kdo kakšno meni razumljivo pojasnilo?

P.S kao od tega tedna dalje....


Lp
Odgovori
#2
verjetno so mislili da lahko streljaš samo s strelivom, ki si ga kupil pri njih. Imajo odlično namensko strelivo 9x19 FMJ 8g proizvajalca S&B, narejeno po specifikacijah ravno za to strelišče. Seveda je malo dražje ampak kvaliteta se plača ;)
Odgovori
#3
Ma pomoje so malo zamesali tiste evropske direktive o prepovedi svinca. Za pistole je v pripravi. Za srotarce (primarna dejavnost pragerskega) pa je ze aktivna.
Odgovori
#4
(11-07-2021, 07:20)Kristian Napisal: verjetno so mislili da lahko streljaš samo s strelivom, ki si ga kupil pri njih. Imajo odlično namensko strelivo 9x19 FMJ 8g proizvajalca S&B, narejeno po specifikacijah ravno za to strelišče. Seveda je malo dražje ampak kvaliteta se plača ;)

Hehe ko bi le. Ne je reku da pač nebo več mogoče s tem in ni omenil, da bi lahko kupil tam strelivo kakršnokoli. Nisem zasledil, da bi v novem zakonu bilo strelivo omenjeno, je v pripravi kao brez svinca ampak to še ni in upam da nebo ker potem  kaj bomo?

(11-07-2021, 08:03)gg Napisal: Ma pomoje so malo zamesali tiste evropske direktive o prepovedi svinca. Za pistole je v pripravi. Za srotarce (primarna dejavnost pragerskega) pa je ze aktivna.

Tudi mogoče ampak odgovorni skrbnik strelišča bi pa že moral vedeti če že mi laiki nismo sledili trapastim "novim" zakonom...
Odgovori
#5
Prjatu,

zaenkrat še ni nobene nove regulative glede prepovedi svinčenega streliva. Dokler ni novega predpisa, veljajo stari. Ampak glede na to da je strelišče privat, si lahko izmisli tudi da moraš imeti med streljanjem v rit zataknjeno zeleno pero, in če se ti s tem ne strinjaš, pač ne boš streljal na tem strelišču. JBG, njegovo strelišče, njegova pravila.
Odgovori
#6
(11-07-2021, 10:14)Kristian Napisal: Prjatu,

zaenkrat še ni nobene nove regulative glede prepovedi svinčenega streliva. Dokler ni novega predpisa, veljajo stari. Ampak glede na to da je strelišče privat, si lahko izmisli tudi da moraš imeti med streljanjem v rit zataknjeno zeleno pero, in če se ti s tem ne strinjaš, pač ne boš streljal na tem strelišču. JBG, njegovo strelišče, njegova pravila.

Res je, se strinjam, pa tudi "pištolarji" žal nikoli niso bili kaj preveč zaželjeni na Pragerskem
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#7
(11-07-2021, 10:34)Zlatgol Napisal:
(11-07-2021, 10:14)Kristian Napisal: Prjatu,

zaenkrat še ni nobene nove regulative glede prepovedi svinčenega streliva. Dokler ni novega predpisa, veljajo stari. Ampak glede na to da je strelišče privat, si lahko izmisli tudi da moraš imeti med streljanjem v rit zataknjeno zeleno pero, in če se ti s tem ne strinjaš, pač ne boš streljal na tem strelišču. JBG, njegovo strelišče, njegova pravila.

Res je, se strinjam, pa tudi "pištolarji" žal nikoli niso bili kaj preveč zaželjeni na Pragerskem

Strelišče Pregarsko ni narejeno ne opremljeno za VK orožja.
MK , zračka za 25 in 50m je OK ,VK pogojno samo na delno dokončanih 100m progah.še toliko manj ko/če se bo pokalo samo solide.
Odgovori
#8
(11-07-2021, 11:10)mr.T Napisal:
(11-07-2021, 10:34)Zlatgol Napisal:
(11-07-2021, 10:14)Kristian Napisal: Prjatu,

zaenkrat še ni nobene nove regulative glede prepovedi svinčenega streliva. Dokler ni novega predpisa, veljajo stari. Ampak glede na to da je strelišče privat, si lahko izmisli tudi da moraš imeti med streljanjem v rit zataknjeno zeleno pero, in če se ti s tem ne strinjaš, pač ne boš streljal na tem strelišču. JBG, njegovo strelišče, njegova pravila.

Res je, se strinjam, pa tudi "pištolarji" žal nikoli niso bili kaj preveč zaželjeni na Pragerskem

Strelišče Pregarsko ni narejeno ne opremljeno za VK orožja.
MK , zračka za 25 in 50m je OK ,VK pogojno samo na delno dokončanih 100m progah.še toliko manj ko/če se bo pokalo samo solide.
Z vsem se strinjam, tudi s tem da če bo želel bomo streljali z zelenim perom v riti...res je. Ampak mi je tip tam kateremu plačaš za uporabo strelišča dejal da je odslej na vseh streliščih tako in da bom to strelivo pač moral porabiti kakorkoli drugače ...kao na črno nekje ker nikjer negre več streljat s tem. pa ne zajebavam se nevem ali naj ga pokličem še enkrat al kako?
Al pač tam samo nismo zaželjeni? No?
Odgovori
#9
Še enkrat si preberi, kar je Kristijan napisal - dokler ni novih predpisov, veljajo stari.
In (zaenkrat) se ni nic spremenjenega.
Ce pa imajo na privst streliscu svoja pravila, pa jih tudi ne mores prisiliti drugace.
Odgovori
#10
Hja nevem. Upravljalec oz.tip tam je reku da na vseh strelišcih od tega tedna dalje...bom napisal prijazen mail lastniku strelišca pa da vidimo kje je haklc. Javim če seveda odgovori.
Odgovori
#11
prepovedano je uporavljat svinčene šibre v mokriščih, na športnih streliščih pa bodo to poizkusili v naslednjih korakih. Časovnica je da se to omeji do nekje 2023.
Odgovori
#12
Včeraj z svincem ni bilo problema 

[Image: 215242535_2603428333287376_5384891140743...e=60EFEB27]
[Image: 215449984_2603428386620704_5289880072863...e=60EFAA64]
Odgovori
#13
Sem jim napisal mail da mi vsaj razložijo kako pa kaj pa pač po slovensko na ignor...tako da zgleda tam pač nebomo več streljali.

Mogoče kdo lahko predlaga kje blizu celja se da takole popoldan popokat kak paket pa naluknjat kako tarčo al pa včasih tud mim tarče? ( jbg tudi puško moram nekak nastrelit pa ni kje)

Lp z.
[Image: 215242535_2603428333287376_5384891140743...e=60EFEB27]
[Image: 215449984_2603428386620704_5289880072863...e=60EFAA64]
Odgovori
#14
Sem govoril z njimi in je problem z FMJ strelivom, ki se na streliščih naj ne bi več smelo uporabljati.
Odgovori
#15
Ali za to obstaja kakšen člen v zakonu?
Odgovori
#16
(16-07-2021, 18:24)John Napisal: Ali za to obstaja kakšen člen v zakonu?
Seveda ne.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#17
(16-07-2021, 17:41)Fjodor Napisal: Sem govoril z njimi in je problem z FMJ strelivom, ki se na streliščih naj ne bi več smelo uporabljati.

In odkod jim to? Po kakšnih pravilih ali "novih" zakonih. Kje to piše?
Odgovori
#18
Resnično , kako folk pride do OL a se to zdaj že po spletni prodaji kupi !?

Nimaš kaj bit 'laik' ki ne sledi trapastim novim ali starim zakonom!!!!

To pribljižno tako kot vozit avtomobil brez poznavanje cestno prometnih predpisov.
Odgovori
#19
(16-07-2021, 19:05)mr.T Napisal: Resnično , kako folk pride do OL a se to zdaj že po spletni prodaji kupi !?

Nimaš kaj bit 'laik' ki ne sledi trapastim novim ali starim zakonom!!!!

To pribljižno tako kot vozit avtomobil brez poznavanje cestno prometnih predpisov.

Ti bom pa takole povedal, eni imamo pač poznanstva v politiki..jebi ga. Seveda sem tole napisal s sarkazmom, ker še vedno nevem kje piše da se FMJ strelivo nesme uporabljati na naših streliščih. Kj je to čudnega, da sem pa napisal da sem laik sem pa zato da se razni "generali" nebi počutili ogrožene...

In res še vedno nevem kje piše da se FJM nesme uporabljati pa bom pozval tega dotičnega "generala" (mister T), da mi pojasni razloži....

(16-07-2021, 19:05)mr.T Napisal: Resnično , kako folk pride do OL a se to zdaj že po spletni prodaji kupi !?

Nimaš kaj bit 'laik' ki ne sledi trapastim novim ali starim zakonom!!!!

To pribljižno tako kot vozit avtomobil brez poznavanje cestno prometnih predpisov.

In če že zakon je bil sprejet danes in sorry nisem zasledil glede FJM streliva....Kaj zdaj? Dvoboj?  (heeeecaaaam seeee) haloooo
Odgovori
#20
V zakonu to nikjer ne piše , če bi pisalo bi pisalo v prodrejenih pravilnikih a tudi tam ne piše nič na to temo ,tako da se strelišču zahvalih za sodelovanje in greš dalje.

Do objave novega v uradnem listu velja trenutno zoro.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)