Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7,62x25 orožje
#1
Pozdravljeni,

Za vse poznavalce iz tega foruma imam eno vpršašanje. Zanima me, če je obstajalo ali obstaja še kako drugo orožje v kalibru 7,62x25 razen pištole TT Tokarev in PPS-43? Ali se v "modernem" času sploh izdeluje kako orožje v tem kalibru?

Hvala za pojasnila
Odgovori
#2
https://www.rebec.eu/product/norinco-np7...5-tokarev/
Odgovori
#3
(16-07-2021, 10:04)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Za vse poznavalce iz tega foruma imam eno vpršašanje. Zanima me, če je obstajalo ali obstaja še kako drugo orožje v kalibru 7,62x25 razen pištole TT Tokarev in PPS-43? Ali se v "modernem" času sploh izdeluje kako orožje v tem kalibru?

Hvala za pojasnila

LUVO  Čehi delajo AR puško v tem naboju ima Proarmis...

Edino ne vidim nekega smisla to kupit...naboj ne dosega faktorja 150 za tekmo puška.
PCC je pa najmanši dovoljen devetka.

In še neki naboj ne prebije 3mm pločevine isto kot ne devetka [original naboj] poglej si prispevek na kanalu dum dum
tako da res ne vem kaj ti bo...no razumem, da pač imaš je pa ok razlog.  Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#4
V tem kalibru je bilo izdelanega veliko orožja, recimo češkoslovaška pištola CZ 52. Na vzhodu so po vojni še precej dolgo proizvajali različne tipe brzostrelk, od Jugoslavije do Češkoslovaške (npr. SA 25/vz. 48) in Kitajske, kjer se vsaj tip 79 še vedno uporablja v manjšem obsegu. Pa še kakšen bolj eksotičen model bi se kod našel.

Naboj 7,62x25 je bil dolgo standard v vzhodnih armadah, je pa res, da so ga v zadnjih desetletjih v glavnem opustili. O plusih in minusih bi se dalo razpravljati. V vojaškem konktekstu je vsekakor zanimiva prebojnost, ker za razliko od drugih tipičnih pištolskih kalibrov klasična oplaščena krogla predre večino mehkih jopičev iz kevlarja ali podobnih materialov. Ampak za današnjega športnega strelca to ni ravno relevantno in tudi če vse ostalo odmislimo, že zaradi višje cene streliva kaliber 7,62 ni posebej zanimiv.
Odgovori
#5
Čehi prodajajo to:

http://www.zelenysport.cz/en/rifles/ppsh...auto-rifle
http://www.zelenysport.cz/en/rifles/pps4...auto-rifle
http://www.zelenysport.cz/en/rifles/sa26-semiauto-rifle
http://www.zelenysport.cz/en/rifles/work...to-rifle-2
Odgovori
#6
Izdeluje se tudi STRIBOG od GrandPowerja v tem kalibru.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#7
Je v SLO kdo zastopnik za Zeleny Sport, oz prodaja njihove zadeve?
Odgovori
#8
(16-07-2021, 10:27)jabolko Napisal:
(16-07-2021, 10:04)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Za vse poznavalce iz tega foruma imam eno vpršašanje. Zanima me, če je obstajalo ali obstaja še kako drugo orožje v kalibru 7,62x25 razen pištole TT Tokarev in PPS-43? Ali se v "modernem" času sploh izdeluje kako orožje v tem kalibru?

Hvala za pojasnila

LUVO  Čehi delajo AR puško v tem naboju ima Proarmis...

Edino ne vidim nekega smisla to kupit...naboj ne dosega faktorja 150 za tekmo puška.
PCC je pa najmanši dovoljen devetka.

In še neki naboj ne prebije 3mm pločevine isto kot ne devetka [original naboj] poglej si prispevek na kanalu dum dum
tako da res ne vem kaj ti bo...no razumem, da pač imaš je pa ok razlog.  Shifty

Kakšna pa bi bila sploh preciznost tega naboja v primerjavi z devetko recimo. Recimo z daljšo cevjo, karabinka. Pa recimo na 100 m.
Black rifles matter..
Odgovori
#9
Enaka ali boljša kot devetka . Zakaj bi bilo slabše .7.62x25 je odličen naboj ,za polavtomatske puške veliko bolj primeren kot 9x19
Odgovori
#10
Vsem se zahvaljujem za odgovore. Koliksna pa je izbira streluva/nabojev? Kako je z izbiro krorel v primeru reloadinga? Kolikor je meni znano krogle izdeluje le PPU in S&B?
Odgovori
#11
Za reloading so dobre tudi krogle 7,65 - čebelica!
Odgovori
#12
Jaz za M57 reloadam s kroglami S&B in dela super. Jabolko mi je dostavil Losove 7,65 mm, ki pa jih še nisem utegnil preizkusiti. Glede na to, da Los krogle uporabljam v skoraj vseh ostalih kalibrih, sem prepričan, da se bo tudi tu obnesla. Je pa odlično tovarniško strelivo S&B, pa tudi surplus, ki pa je seveda koroziven.
Odgovori
#13
(17-07-2021, 11:12)mr.T Napisal: Enaka ali boljša kot  devetka . Zakaj bi bilo slabše .7.62x25 je odličen naboj ,za polavtomatske puške veliko bolj primeren kot 9x19

 No no misteraš, občasno te malo zanese in objaviš  NEUMNOST  Dumb
Odgovori
#14
(17-07-2021, 18:16)jabolko Napisal:
(17-07-2021, 11:12)mr.T Napisal: Enaka ali boljša kot  devetka . Zakaj bi bilo slabše .7.62x25 je odličen naboj ,za polavtomatske puške veliko bolj primeren kot 9x19

 No no misteraš, občasno te malo zanese in objaviš  NEUMNOST  Dumb

Tole me pa zanima, 9 vs tokarev za polavtomatske puške...?
Odgovori
#15
7.62x25 ima probleme samo v dobavljivosti komponent in magazinov drugače pa je v vseh pogledih superiorn ko je puški. V pištolah manj ker je pre dolg za v pistol grip in kratka cev za izgorevanje .

Kot vsak naboj z pravim flašastim vratom bo bistveno bolj konsistenten od katerega koli naboja z ravnim tulcem, prav tako je take naboje lažje filat v cev.

Ima manj odsuna ,večjo energijo, večji efektivni doseg , večjo prebojnost ovir etc.....

Seveda če se tarče tolk blizu ,da se nanje prislanja cev (pri PCC komaj skupaj spravijo 25m v glavnem pa 5m-10m pokajo , prav tako imajo zaščiten rezervat za 9mm , da jih nebi kak 7.62 preveč osramotil) , potem mogoče ni , če pa ima tarča vsake toliko oklep (7.62x25 FMJ načeloma prebije mehke jopiče),čelado ali pa je za oviro, pa je mogoče tudi na 100-200m daleč potem pa 9x19 nima za burek.
Odgovori
#16
(18-07-2021, 14:28)mr.T Napisal: 7.62x25 ima probleme samo v dobavljivosti komponent in magazinov drugače pa je v vseh pogledih superiorn ko je puški. V pištolah manj ker je pre dolg za v pistol grip in kratka cev za izgorevanje .

Kot vsak naboj z pravim flašastim vratom bo bistveno bolj konsistenten od katerega koli naboja z ravnim tulcem, prav tako je take naboje lažje filat v cev.

Ima manj odsuna ,večjo energijo, večji efektivni doseg , večjo prebojnost ovir etc.....

Seveda če se tarče tolk blizu ,da se nanje prislanja cev (pri PCC komaj skupaj spravijo 25m v glavnem pa 5m-10m pokajo , prav tako imajo zaščiten rezervat za 9mm , da jih nebi kak 7.62 preveč osramotil) , potem mogoče ni , če pa ima tarča vsake toliko oklep (7.62x25 FMJ načeloma prebije mehke jopiče),čelado ali pa je za oviro, pa je mogoče tudi na 100-200m daleč potem pa 9x19 nima za burek.

Sedaj me pa zanima, kako bo na to odgovorilo sadje. :)

Jaz sem samo enkrat 'PCC-jal' in sicer na 15 metrov, povsem statično, zadel sem dobro.
Odgovori
#17
(18-07-2021, 15:16)Ales Napisal:
(18-07-2021, 14:28)mr.T Napisal: 7.62x25 ima probleme samo v dobavljivosti komponent in magazinov drugače pa je v vseh pogledih superiorn ko je puški. V pištolah manj ker je pre dolg za v pistol grip in kratka cev za izgorevanje .

Kot vsak naboj z pravim flašastim vratom bo bistveno bolj konsistenten od katerega koli naboja z ravnim tulcem, prav tako je take naboje lažje filat v cev.

Ima manj odsuna ,večjo energijo, večji efektivni doseg , večjo prebojnost ovir etc.....

Seveda če se tarče tolk blizu ,da se nanje prislanja cev (pri PCC komaj skupaj spravijo 25m v glavnem pa 5m-10m pokajo , prav tako imajo zaščiten rezervat za 9mm , da jih nebi kak 7.62 preveč osramotil) , potem mogoče ni , če pa ima tarča vsake toliko oklep (7.62x25 FMJ načeloma prebije mehke jopiče),čelado ali pa je za oviro, pa je mogoče tudi na 100-200m daleč potem pa 9x19 nima za burek.

Sedaj me pa zanima, kako bo na to odgovorilo sadje. :)

Jaz sem samo enkrat 'PCC-jal' in sicer na 15 metrov, povsem statično, zadel sem dobro.
Pusti Misteraša očitno pozna samo kroglo teže 123 greinov  za devetko s katero ni nič narobe, sam žal tudi v Losu delamo polno različnih proti katerim tista iz TT nima za burek... Dance
Odgovori
#18
Kako pa je z diametrom krogle?
Na nekih tujih forumih sem prebiral, da naj bi TTju ustrezala samo krogla 7,62 in bila tudi najbolj natancna. Sicer pa, da polnijo tudi 7,65 ampak da se izgubi natančnost ... kako je z točnostjo teh navedb?
Odgovori
#19
(18-07-2021, 14:28)mr.T Napisal: 7.62x25 ima probleme samo v dobavljivosti komponent in magazinov drugače pa je v vseh pogledih superiorn ko je puški. V pištolah manj ker je pre dolg za v pistol grip in kratka cev za izgorevanje .

Kot vsak naboj z pravim flašastim vratom bo bistveno bolj konsistenten od katerega koli naboja z ravnim tulcem, prav tako je take naboje lažje filat v cev.

Ima manj odsuna ,večjo energijo, večji efektivni doseg , večjo prebojnost ovir etc.....

Seveda če se tarče tolk blizu ,da se nanje prislanja cev (pri PCC komaj skupaj spravijo 25m v glavnem pa 5m-10m pokajo , prav tako imajo zaščiten rezervat za 9mm , da jih nebi kak 7.62 preveč osramotil) , potem mogoče ni , če pa ima tarča vsake toliko oklep (7.62x25 FMJ načeloma prebije mehke jopiče),čelado ali pa je za oviro, pa je mogoče tudi na 100-200m daleč potem pa 9x19 nima za burek.

Kaj pa preciznost? Ker je hitrejši bi moral bit boljši?
Black rifles matter..
Odgovori
#20
Krogle lahko tud 7.62 dobi boljše 

Če se pa gre samo na reloadano robo potem pa  čisto naslednji nivo ,futranje iz 5.45x29 magazinov  samo puškovna krogla

Kot rečeno potencial  7.62x25 je precej neizkoriščen 

[Image: tokrev03.jpg][Image: Totloads006.jpg]

[Image: 762x25group.jpg]

Puškovne krogle z ar magazinov
[Image: IMGP0387.jpg]

Fabrško strelivo iz PPSh magazinov in adapterem v jašku.
[Image: IMGP0205.jpg]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)