Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pošiljanje vloge za dovoljenje za nabavo orožja
“Po pošti” velja tako za fizično, kot tudi elektronsko pošto. UE ima na svoji internetni strani uradni elektronski naslov. Tja pošlješ in potem oni preusmerijo na pravi oddelek. Enako, kot če poštar prinese pismo v sprejemno pisarno in ga že sami preusmerijo v prave roke.

https://www.gov.si/drzavni-organi/upravn...ljubljana/
Odgovori
Tudi jaz bi pohvalil uradnike UE Ljubljana, ki delajo na orožju. Imam zelo dobre izkušnje, super odzivni, proaktivni, korektni ... v primerjavi z ostalim izkušnjami z našimi uradniki so med res pozitivno presenetili ...

Poslano z mojega Redmi 7A z uporabo Tapatalk
Odgovori
Vse je odvisno od referenta. Eni so fleksibilni drugi pa ne. V mojem primeru: pri enemu sem po mailu poslal vlogo. Ko sem prišel po nabavnega sem plačal tudi takso. Pri drugem pa sem mogel osebno nest vlogo in takoj plačat takso...je pa ista UE
Odgovori
Drugi referent ne pozna Zakona o splošnem upravnem postopku, ki v 63. In 64. členu pravi, da se vloge lahko dajejo elektronsko. Podpisane morajo biti s kvalificiranim elektronskim podpisom, ki pa v času izrednih razmer (recimo epidemije) ni obvezen in je vloga možna brez omenjenega podpisa. Napačno vodenje postopka ni nefleksibilnost in je na to potrebno referente opozoriti, saj v nasprotnem primeru začnejo samovoljo in “znanje” uveljavljati tudi na drugih področjih (recimo prekategorizaciji).
Odgovori
Izkušnje z EU Ljubljana oddelek za orožje imam same pohvale,kar pa za druge oddelke ne moram potrditi.
Odgovori
Pozdravljeni,
Ali se lahko strorniram oz. prekličem nabavno dovoljenje, ter dobim povrnjen denar?
Hvala za odgovor.
Odgovori
Lahko vrneš nabavbo, celo moraš ga po izteku.

Denarja pa ne dobiš nazaj, saj je bila storitev, ki si jo s tem plačal, že opravljena.

Poslano z mojega SM-G970F z uporabo Tapatalk
Odgovori
(27-08-2021, 20:58)CZMK Napisal: Pozdravljeni,
Ali se lahko strorniram oz. prekličem nabavno dovoljenje, ter dobim povrnjen denar?
Hvala za odgovor.

Ti to resno sprašuješ? đizs
Odgovori
(28-08-2021, 20:09)el_diablo Napisal:
Hvala za odgovor.

?

(28-08-2021, 20:09)el_diablo Napisal:
Hvala za odgovor.

Odgovori
Kaj se cudis?
Postavil si vprasanje, ki je zelo pogosto na izpitu o varnem ravnanju z orozjem.
Kot je napisal Thesilos: vrniti ga moras, ce ne bos kupil orozja v 6 mesecih, sicer bos kaznovan.
Uprwvne takse ne mores pricakovati nazaj, saj je bila storitev opravljena.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)