Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Navoj na ustju ceviche
#1
Pozdravljeni !   

Pred kratkim nabavil repetirko 270 winchester za lov. Kolega ima enako in ima že tovarniško navoj moja pa ne. Problem je ker je odsun problematičen za precizne zadetke zato me zanima kateri puškar v sloveniji je kompetenten za urezat navoj in pa predloge kje se da nabavit kvalitetno bremzo. Bremza mora biti na navoj ker ima steyr tako obliko cevi kot jo ima.

hvala
LP
Odgovori
#2
Zakaj pa ne dušilec?
Odgovori
#3
Kompenzator je zato da cev ostane mestu in je drugi strel lahko hitrejsi.
Problem z natančnostjo se rešuje drugače kot pa z namestitvijo kompenzatorja*

* ko pihne iz kompa je krogla ze daleč iz cevi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#4
Kompenzator za približno eno tretjino zmanjša odsun. To naredi tako, da del plinov potisne v obratno smer. Jaz imam kompenzator zaprtega tipa Dentler Smartbrake fc. Prednost je, da pline potisne v točno določeno smer nad strelca in jih ne razpihuje nekontrolirano naokoli. Tudi pok zaradi same konstrukcije naj ne bi bil večji kot pri strelu brez kompenzatorja (vemo da so običajni kompenzatorji strahovito glasni)...

https://www.youtube.com/watch?v=NvTGuzWfI_E
https://www.youtube.com/watch?v=pOghapJHkFw
https://www.youtube.com/watch?v=tYTBmxrcHAQ

Bom pa nabavil tudi moderator poka, ker bi rad v določenih primerih zmanjšal pok na manj škodljivo raven. Toliko še počakam, da zakon stopi v veljavo in vidimo kaj nam bodo ponudili domači trgovci. Smartbrake pa lahko dobiš že zdaj pri nas in vrezali ti bodo tudi navoj. Lahko kupiš tudi navaden kompenzator ampak dosledno uporabljaj res dobre glušnike.
Odgovori
#5
Zelo malo strelcev je imunih na odsun, lovci pa imajo še dodaten izziv, da imajo relativno lahke pokalice in relativno močne naboje. Steyr z lovsko konturo cevi, s povprečno težko optiko in kalibrom .270 win pride na težo pod 4 kg in z odsunom, ki ni zanemarljiv, za nekoga je lahko neprijeten, vsekakor neudoben in za strelski vadbo ovira.
Kako občutimo strel je subjektivna zadeva. Mislim , da poleg udarca v ramo in dviga cevi negativno občutimo tudi pok, zato sem predlagal dušilec. Popolnoma pa razumem, da je lažje izgubiti 400 g na puški kot 10 kg trebušne maščobe.

Predlagam skrajšanje cevi na ca.45 cm pa en overbarel dušilec ( magari iz titana). Za puškarja, ki bi to znal pravilno narediti, bi predlagal Klemena Pinterja iz Škofje Loke.
Odgovori
#6
45 cm za 270 win? Ne. Ne tega delat. 308 win pogojno ja. Četudi bi tudi tu predlagal vsaj 50 cm. 270 win pa vsekakor ne. Prevelik tulec in preveč smodnika za tako kratko cev.

Resne firme navoj na svoje puške lahko vrežejo tudi kasneje po prodaji. Blaser vem da ima to opcijo za svoje cevi. Se cev pošlje po pošti in naredijo navoj. Morda bi bilo vredno preveriti.
Odgovori
#7
Že vidim koliko bo enih "zajebanih" pušk, ko se bodo vrezovali navoji marsikje malo po domače, hihi.
Odgovori
#8
(05-08-2021, 19:12)zan89 Napisal: Že vidim koliko bo enih "zajebanih" pušk, ko se bodo vrezovali navoji marsikje malo po domače, hihi.

Bodo pa cene le teh toliko lepše??

(05-08-2021, 19:12)zan89 Napisal: Že vidim koliko bo enih "zajebanih" pušk, ko se bodo vrezovali navoji marsikje malo po domače, hihi.

Bodo pa cene le teh toliko lepše ??

(05-08-2021, 19:12)zan89 Napisal: Že vidim koliko bo enih "zajebanih" pušk, ko se bodo vrezovali navoji marsikje malo po domače, hihi.

Bodo pa cene le teh toliko lepše.
Odgovori
#9
Dobra stvar pušk je to da ima dolgo cev in če ti ne uspe dobro, jo odrežeš in lahko poskusiš še enkrat. Dokler je seveda ne spremeniš v pištolo.
Odgovori
#10
Imam titan6, 270win z karbonskim kopitom. Ne vem kje vam, da je velik odsun. Razen če ima kdo umetno ključnico ali xy zdravstveni razlog. Pa polnim tam okoli 3800j oz med 970-1000ms z 130 grainsko kroglo. Kupi lažjo kroglo in bolj švoh polnitev če te moti. Vrezovanje navoja na novo je tako tako. Mora bit v centru z odprtino in ne cevjo puške. Vemo koliko so naši puškarji zjebali pušk pri čist navadnih vrezovanjih navojev ;) in krivde nikoli priznali. Pač premisli kaj lahko spremeniš. Lahko daš kakšno težje kopito/optiko in blažjo polnitev in maš problem rešen
Odgovori
#11
Mislim da je problem v kopitu, ker sem streljal tikko z mojim strelivom pa je nemoteče moj štajer je pa grozen Edino kopito je lahko problem da mi ne paše

hvala za odgovore
Odgovori
#12
Kakšno pa imaš gumo na kopitu?  Meni je Limbsaver na 2 lovskih puškah  (300 WM in 9,3x62) zelo pomagal.
Baje pa so Kickeez gume še nekoliko boljše.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
mislim da ni problem guma ker je kar mehka ampak dizajn kopita
Odgovori
#14
Odsun vpliva na natančnost zadetka? Ja… V glavi strelca, ki ga je strah butanja v ramo (doma ga pa žena brez težav po glavi tepe?).
Šalo na stran - preden se tebi pokaže efekt odsuna, je krogla že zdavnaj zunaj. Pred težavo odsuna pri preciznosti je precej drugih stvari, ki bistveno bolj vplivajo na natančnost, vse so vezane na strelca.
Odsun sam se da pa z gumo precej rešiti. Marsikje je težava v odsunu zgolj oblika kopita in smer, kamor sile delujejo v strelu. Torej kam kopito usmeri in razdeli sile.
Sam imam eno .308win, cev slabih 45cm, puška tehta 2,8 kile. Odsuna nobenega omembe vrednega. Kolega pa njegov Steyr tepe bolj kot doma žena…
Odgovori
#15
(10-08-2021, 22:35)RWS Napisal: Odsun vpliva na natančnost zadetka? Ja… V glavi strelca, ki ga je strah butanja v ramo (doma ga pa žena brez težav po glavi tepe?).
Šalo na stran - preden se tebi pokaže efekt odsuna, je krogla že zdavnaj zunaj. Pred težavo odsuna pri preciznosti je precej drugih stvari, ki bistveno bolj vplivajo na natančnost, vse so vezane na strelca.
Odsun sam se da pa z gumo precej rešiti. Marsikje je težava v odsunu zgolj oblika kopita in smer, kamor sile delujejo v strelu. Torej kam kopito usmeri in razdeli sile.
Sam imam eno .308win, cev slabih 45cm, puška tehta 2,8 kile. Odsuna nobenega omembe vrednega. Kolega pa njegov Steyr tepe bolj kot doma žena…

Za Steyrje sem že velikokrat zasledil, da se ljudje pritožujejo nad odsunom. In to že pri tastarih modelih ne samo tanovih.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)