Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ali se pri nabavi novega kosa zahteva ponovno preverjanje?
Prosim za pomoč pri dovoljenju za nabavo orožja.
Jaz že imam OL, sedaj pa prihaja nova pištola CZ 75 sp-01 shadow in me zanima sledeče. Ali mora na UE za izdajo nabavnega dovoljenja vseeno poslati za zadržke javnega reda ali ne?

14. Člen

Pristojni organ izda posamezniku dovoljenje za nabavo
orožja, dovoljenje za nabavo streliva, orožni list in dovoljenje
za posest orožja, če so izpolnjeni naslednji pogoji:
1. da je dopolnil 18 let;
2. da ni zadržkov javnega reda;
3. da je zanesljiv;
4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine;
5. da predloži potrdilo o opravljenem zdravniškem pre-
gledu, iz katerega izhaja, da izpolnjuje zdravstvene pogoje za posest ali nošenje orožja;
6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem.
Ne glede na prejšnji odstavek se orožna listina ne izda
posamezniku, ki je uveljavil pravico do ugovora vesti po posebnih predpisih.
Pristojni organ izda posamezniku, ki ima v orožnem listu
ali dovoljenju za posest orožja že registrirano lovsko, športno ali varnostno orožje, istovrstno orožno listino za največ šest kosov lovskega, športnega ali varnostnega orožja brez preverjanja pogojev iz drugega odstavka tega člena.
Odgovori
"istovrstno orožno listino za največ šest kosov lovskega, športnega ali varnostnega orožja brez preverjanja pogojev iz drugega odstavka tega člena.

Torej, če je v OL vpisano manj kot šest kosov, ne pošiljajo preverke.
Odgovori
To ali bo preverjanje ali ne je zelo odvisno od posamezne UE oziroma bolje rečeno referenta. Pri nas vedno delajo preverko ne glede na število kosov in vedno traja en mesec, da dobiš papirje! Ja vem kaj pravi zakon in lahko se tudi pritožiš zoper postopek samo s tem ne boš nič skrajšal kvečjemu podaljšal postopek...
Odgovori
Po 6. mesecih po izdaji zadnjega dovoljenja za nabavo gre v preverko
Odgovori
A bi pogrnil preverko al za kaj te to briga?
Odgovori
Pri nas je referentka rekla enako kot pravi Silver, Če je minilo več kot 6 mesecev od zadnje preverbe, gredo spet v preverbo.
Odgovori
Očitno kakor kje in kakor kdo.
Pri nas dela preverko po enem letu od zadnje nabave.
Odgovori
(11-08-2021, 14:39)mr.T Napisal: A bi pogrnil preverko al za kaj te to briga?

Hvala za odgovore.

Ne, samo zaradi trajanja postopka sprašujem.
Odgovori
Niso vedno krivi referenti, če jim vodje dajo še druge “prioritetne” zadolžitve.

Ne vem sicer kako je lahko moje nabavno dovoljenje nižje na lestvici prioritet kot delovno dovoljenje za poceni delovno silo, ki jo rabimo za izkoriščanje na gradbiščih, ali dovoljenja za bivabje za njihove sorodnike, ampak tako JE.

Pol pa težiš, ti naredi uslugo, oz. sebi, ker te ima že popn kufr, preskoči vrsto in upa da jih ne dobi po prstih. Takle mamo :)

P.S. iz prakse, PP ti lahko naredi še isti dan preverko in pošlje nazaj (lohko), ministrstvo za pravosodje, oddelek za kaznovanje enako, so ful pridni ... okrajno sodišče ... hmm... lahko ostane kak mesec dva na mizi :))
Odgovori
V Ljubljani sem zadnjič vprašal in bojda ne delajo več preverke niti po 6 kosu. V primeru kakšnih zadev v zvezi z lastniki orožja pravi referentka da sami policaji pridejo do njih.
Odgovori
(11-08-2021, 16:32)JRC Napisal: Očitno kakor kje in kakor kdo.
Pri nas dela preverko po enem letu od zadnje nabave.

Enako tudi v Kranju. Čeprav pri zadnjem nabavnem pčitno niso delali preverke, ker je bilo prehitro.
Odgovori
V primeru, da je organ prekoračil zakonsko predpisan rok, se bi jaz pritožil na Inšektorat za javni sektor za molk organa ([email protected]). Če teh instrumentov, ki jih imamo na razpolago, ne bomo uporabljali, se nikoli ne bo nič izboljšalo.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)