Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krajšanje cevi + navoj
Big Grin 
Nedelja zjutraj; malo miru in uživancije za stružnico si rečem... dokler se ne lotim cevi od Jabolka... Jabolko... kaj si mi podtaknil to za en trd in žilav ror Evil ?
Ko karbidno rezilno orodje noče iti v rez ampak premakne centriran obdelovanec je kr kriza... in kar kliče po CBN-ki...
Sem ti naredil; krajšana cev ter centrično vrezan M14x1 navoj za kompič ali dušilec, mersko identičen pri obeh ceveh ter na novo vrezana krona... povej mi kaj je to za en 9mm polavtomat (s plinsko komoro), da začnem računat dodatek na obrabo orodja Razz ?
LP,
Klemen (Puškarstvo Pintar)

Priponke Male slike

Odgovori
(19-09-2021, 16:15)SteyrAUG Napisal: Nedelja zjutraj; malo miru in uživancije za stružnico si rečem... dokler se ne lotim cevi od Jabolka... Jabolko... kaj si mi podtaknil to za en trd in žilav ror Evil ?
Ko karbidno rezilno orodje noče iti v rez ampak premakne centriran obdelovanec je kr kriza... in kar kliče po CBN-ki...
Sem ti naredil; krajšana cev ter centrično vrezan M14x1 navoj za kompič ali dušilec, mersko identičen pri obeh ceveh ter na novo vrezana krona... povej mi kaj je to za en 9mm polavtomat (s plinsko komoro), da začnem računat dodatek na obrabo orodja Razz ?
LP,
Klemen (Puškarstvo Pintar)

O odlično ja lahko bi ti namignil kot je nekdo meni ki je naredu isto, da je precej trd za obdelovat...sig mpx.
Verjetno boš dobil še kakšnega za zrihtat, saj jih je kar neki prodanih in v uporabi.
Ampak lej moraš bit pripravljen na vse zdaj ko si v igri...vem predobro kake težave se pojavijo pri temu delu
nikoli dosti, priprav,orodja, znanja, stalno se potrebno učit, in trudit.

Sami zgleda pa res fenomenalno, pa sem ti reku da ne kompliciraj...preveč.
Fantje ste videli to, Klemen se potrudi in naredi, sam tolk da veste.
PS.bodi kot Klemen. Hand Clap
Odgovori
PINTAR WORKS... THE GAME CHANGER ...

bo SLO strelsko sceno popeljov ...na next level

imam nevrjetno srečo da sm deležen njegovih uslug

najin prvi projekt MK BR

drugič v lajfu je vrezal ležišče ki je bilo izdelano po njegovih specifikacijah....rezultat...na strelišču polna tarča..

[Image: 20210621063959hdr-12.jpg]

Še vedno v fazi razvijanja...testiranja včasih pod noge kasirava kakšno poleno..strelstvo jebiga je en zajeban svet....ampak cilj je blizu
Zdej počasi šibava proti 20 -tim polnim tarčam...z 9 -timi ratličnimi loti streliva...
Ajga PINTAR WORKS...AJGA
Odgovori
Kontakt?
Odgovori
040/201-346
Dopoldan delam v orodjarni, kjer nosim glušnike; če se takoj ne oglasim pokličem nazaj.
Lp
Odgovori
(19-09-2021, 16:15)SteyrAUG Napisal: Sem ti naredil; krajšana cev ter centrično vrezan M14x1 navoj za kompič ali dušilec, mersko identičen pri obeh ceveh ter na novo vrezana krona... povej mi kaj je to za en 9mm polavtomat (s plinsko komoro), da začnem računat dodatek na obrabo orodja Razz ?

Mene pa zanima zakaj je izbran ravno navoj M14x1. Ko sem iskal "opremo" za moj Oberland Arms .223 sem dobil občutek kot da sem edini na svetu s tem navojem.
Odgovori
(24-09-2021, 23:04)HorseFly Napisal:
(19-09-2021, 16:15)SteyrAUG Napisal: Sem ti naredil; krajšana cev ter centrično vrezan M14x1 navoj za kompič ali dušilec, mersko identičen pri obeh ceveh ter na novo vrezana krona... povej mi kaj je to za en 9mm polavtomat (s plinsko komoro), da začnem računat dodatek na obrabo orodja Razz ?

Mene pa zanima zakaj je izbran ravno navoj M14x1. Ko sem iskal "opremo" za moj Oberland Arms .223 sem dobil občutek kot da sem edini na svetu s tem navojem.

M14x1 je to kar ponavadi naredijo evropski proizvajalci. Ker je ameriških več, je večina opreme za na konec cevi na voljo v 1/2-28''.
Odgovori
(25-09-2021, 06:26)Kristian Napisal:
(24-09-2021, 23:04)HorseFly Napisal:

M14x1 je to kar ponavadi naredijo evropski proizvajalci. Ker je ameriških več, je večina opreme za na konec cevi na voljo v 1/2-28''.

Dokler sem sam delal navoje in podobno sem zmeraj pogledal debelino cevi in potem naredu ustrezen navoj
če je bila cev debeline 20 ali 18 mm je brez veze delat
1/2-28 niti ne M14x1 pustiš močnej steno saj na 28 pride že nenormalno tanka, če je naboj 9mm tako da mi to deluje tako tako na oč, čeprav zadeva drži tudi dušilec...v tem primeru narediš M16x1 tako da je dovolj stene tudi stopnice kamor se nasloni dušilec, zasčitna matica je lahko iste debeline kot cev, za komp ni težave, ker je montiran na posebno vzmetno podložko, lahko tudi brez če ga montiraš tako, da sede naravnost in je obenem zategnjen. 
Skratka opcij s temi navoji je malo morje, malo pogledaš in narediš to kar se ti zdi smiselno. 

PS. Sigova cev na sliki ima v originalu navoj M13,5x1 Levi...tu bi se šele vprašal, kaj jim je rojilo po glavi da so prišli do
take odločitve, po moje kar neki. Pray
Odgovori
V glavnem bi si človek želel ,da proizvajalec uporablja največji praktični fi navoja ,da ostane čim več mesa , ker drugače je cev pod navojem kot trobenta.

Odgovori
Pozdravljeni

Sicer je na to temo verjetno že kje kaj napisano, ampak nekako vseeno paše tudi tu noter.

Zanima me, ali ima Ruger American dovolj debelo cev, za dodatno vrezovanje navoja?
Ker meni se res zdi kar tanka tam na ustju.
Kaliber je 223 in mogoče si kdaj omislim kakšen moderator.

Hvala za odgovore.
Odgovori
pri tem (najnižjem) rangu cevi misli da ni nobene ovire za vrezovanje navoja.
Odgovori
(20-10-2021, 08:45)Marks Napisal: pri tem (najnižjem) rangu cevi misli da ni nobene ovire za vrezovanje navoja.

Hmm.

Jaz sem se bal, da bo ravno to razlog.
Ker je puška sicer res poceni in cev tanka.
A ni logično, da je pri dražjih in debelejših ceveh več "mesa" za vzrezovanje?
Odgovori
sj navoj je tudi lahko samo minimalno globok. poleg tega če pri nenatančni cevi kaj 'zajebeš', sploh ne veš. imho.
Odgovori
Na sliki sem vrezal navoj na CZ ZKM 452 v kalibru .22 LR. Cev je na ustju že v originalnem stanju tanka (okrog 12.5 mm); vrezal sem navoj M10X1. Debelina stene cevi na ustju ni ravno velika; vendar zadeva funkcionira glede na prvotno preciznost in sam namen puške.
Lp,
Klemen

Priponke Male slike

Odgovori
(20-10-2021, 10:34)Marks Napisal: sj navoj je tudi lahko samo minimalno globok. poleg tega če pri nenatančni cevi kaj 'zajebeš', sploh ne veš. imho.

Globok mora bit po specifikacijah, da na njega paše vse, ne samo prilagojen kos, če je korak 1 preveč se lahko izbere 0,7 ali manj. 

Najtanša stena pride pri devetki ki ima navoj 1/2 -28 Tu si pa res že v dvomih in sploh ni dobro delat izteka navoja raje prilagodiš kos ki se privije.

Zanimivo da je to zelo pogost standarden navoj na pukšovnih cevev 9 luger PCC  pol avto puške 
pa vseeno nisem zasledil da komu ne bi držal kompa ali celo lonca.

Tisti ki obvlada ne bo ničesar zajebal pri nenatančni cevi kvečjemu zadevo popraviš z pravilnim vpetjem in centriranjem cevi  pred obdelavo
izbiro ustreznega navoja in pravilno obdelavo ustja, krone cevi.

Priporočam da se puško za vrezat navoj ne da kar nekomu ki je kao puškar...ker velika večina njih sploh nima ustrezne stružnice in dajo navoj naredit lokalnemu strugarju, kjer prej kot ja ne bo ok...da o čakanju ne dneve ampak mesece, celo leta ne govorim... pa ne mislit da ni res ker je.

PS. Priporočam Klemena, iz teme...drži se roka in je marsikdaj celo preveč natančen...ampak naj kar tako ostane ne škodi...  Clap
Odgovori
Tisti ki obvlada ne bo ničesar zajebal pri nenatančni cevi kvečjemu zadevo popraviš z pravilnim vpetjem in centriranjem cevi  pred obdelavo
izbiro ustreznega navoja in pravilno obdelavo ustja, krone cevi.

Priporočam da se puško za vrezat navoj ne da kar nekomu ki je kao puškar...ker velika večina njih sploh nima ustrezne stružnice in dajo navoj naredit lokalnemu strugarju, kjer prej kot ja ne bo ok...da o čakanju ne dneve ampak mesece, celo leta ne govorim... pa ne mislit da ni res ker je.

Definitivno drži tole dvoje iz prejšnjega posta...

Czjka zgoraj je moja,  Klemen pa je stvar naredil kot se zagre, oz še malo bolje, kaj čmo malce je pikolovski haha Dumb... Vsekakor mu svoje rore zaupam brez najmanjšega strahu.. Shifty
Odgovori
A je na ZKM 452, za navojem postruženo še za nalotanje prednjega merka?
Na enaki puški imam vrezan že dlje časa
M12x1, dolžine 14 mm in nisem zadovoljen z ležiščem za navojem... zajeb.
2x je krajšal ror en znan puškar.
Prvič mi je vrezal M12x 1,5, baje me ni dobro zastopil pa tud listka z merami navoja ni prebral...
Jeeej!
Zdaj tisto grdo ležišče za navojem, kamor naleže
kanta rešujem z izravnalno matico, ki je v bistvu kontra matica.
Krono je naredil o.k., tudi muho je nalotal tako da na mehanske merke dobro nese, ni pa zadrva narejena, da bi mirno navil gor dušilec in brez skrbi sikal.
Odgovori
.....ne vem kako in s čim določeni delajo/delate navoje na ceveh, da imate same težave.
Vsak spodoben strugar zna narediti navoj na stružnico, pa bilokateri korak in premer. Ni neka znanstvena fantastika....
Odgovori
(20-10-2021, 23:13)Kapsl Napisal: A je na ZKM 452, za navojem postruženo še za nalotanje prednjega merka?
Prvič mi je vrezal M12x 1,5, baje me ni dobro zastopil pa tud listka z merami navoja ni prebral...
  Jeeej!
Krono je naredil o.k., tudi muho je nalotal tako da na mehanske merke dobro nese, ni pa zadrva narejena, da bi mirno navil gor dušilec in brez skrbi sikal.

Kateri "znan puškar" je to? Dobro je vedet, da ne bo še kdo padel na zveneče ime in v tej evforiji montiranja dušilcev zašel tja.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(20-10-2021, 23:13)Kapsl Napisal: A je na ZKM 452, za navojem postruženo še za nalotanje prednjega merka?
  Jeeej!
Krono je naredil o.k., tudi muho je nalotal tako da na mehanske merke dobro nese, ni pa zadrva narejena, da bi mirno navil gor dušilec in brez skrbi sika

Prednji merek je originalno lotan na cev. Ni popolnoma nobene potrebe, da bi dodatno stružil, saj je že originalno dovolj izpraznitve v fi-ju ohišja prednjega merka za lot. 
Ne vem kako se je lotil zadeve (lahko pripneš kakšno sliko); jaz sem naredil adapter iz 10X1 notranji na 1/2-28 TPI zunanji (oba navoja stružena z nožem - "single point cutting"). Adapter je dolžine 35 mm vendar podaljša celotno dolžino puške za 10 mm; adapter je uvit v ohišje prednjega merka in samo delno viden. Naredil sem tudi "custom" ščitnik navoja z rezkanim utor za izvijač in oboje bruniral. Tako se si zamislil...

Priponke Male slike

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)