Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žepni nož
Ekipa, kakšen pipec priporočate? Slopljiv, za v žep, pa da drži ostrino, pa da ni cenjen za svojo težo v zlatu...
Se priporočam za kakšne nasvete.
Odgovori
(20-09-2021, 22:12)Kristian Napisal: Ekipa, kakšen pipec priporočate? Slopljiv, za v žep, pa da drži ostrino, pa da ni cenjen za svojo težo v zlatu...

Olfa nož je za strelca PCC čisto dovolj  Dumb

(20-09-2021, 22:14)Ivan 22Lr Napisal:
(20-09-2021, 22:12)Kristian Napisal: Ekipa, kakšen pipec priporočate? Slopljiv, za v žep, pa da drži ostrino, pa da ni cenjen za svojo težo v zlatu...

Olfa nož je za strelca PCC čisto dovolj  Dumb
 No mal sem bil žleht...vendar nisi povedal za kakšen namen ti bo..splošno uporabo, ribarjenje, nabiranje gob itd...pipcev je v ponudbi malo morje, vseh sort ane...
Odgovori
Kaj rabi imet? Klešče ali pinceto pa zobotrebec?
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Zlato je 65$ na gram, tako da lahko tudi kak Combat Troodon nabaviš ><

Wander Tactical Mistral Ti/Micarta drgač, malo bolj “bombproof” folder
Odgovori
Tole? :
https://www.avantura.info/preklopni-noz-...afe-hunter
Odgovori
Jaz imam švicarja,kot ga imajo v Slo vojski.
Meni je vredu,in drži ostrino.

LpT
Odgovori
Najboljši za svojo ceno je Victorinox, najmanjši z dvema reziloma, ali kitajc Ganzo https://steelreviews.blogspot.com/2015/0...y.html?m=1

Poslano z mojega Armor 7E z uporabo Tapatalk
Odgovori
https://www.youtube.com/watch?v=8IWMr9xQf8w

Kitajci, D2 jeklo
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Victorinox ranger grip
Stevilke/model 55, 78, 79...
To je najbolj uporabna zadeva za met skoz pri seb

Poslano z mojega SM-G970F z uporabo Tapatalk
Odgovori
Jaz prisegam na multitool, če bi izbiral samo en nož. Leatherman Charge imam že vrsto let, vsak dan, povsod, ga ne šparam, še vedno dela bp... (odlomil sem zaponko za pas, pa seveda ta mali izvijaček (ker sem ga posodil brez varstva)).

Spet,... odvisno (za) kaj rabiš. Če samo za odrezat salamo pa kruh, potem je verjetno multitool overkill.
Odgovori
"Pipec" je žepni nož z enim pregibnim rezilom in lesenim ročajem...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
haha, ja, olfa je že v torbi, pride prav za kakšno tarčo dat na pol. Drugače je v žepu vedno prostor za Letherman Wave, ampak mogoče je čas še za kakšno preklopno rezilo. Bo mogoče kak žep manj strgan :)
Odgovori
Potem rabiš izbirat nekaj res lahkega in tankega, da ne bo še več žepov strganih.
Valda ne boš Wava pa doma puščal, saj si gledal film 127 Hours...
Odgovori
Ontario Rat ali Ka-Bar Dozier sta velikokrat omenjana, kot veliko noža za malo denarja...
Odgovori
Za moje pojme imajo trenutno najboljše razmerje cena/kvaliteta kitajski Ganzo https://ganzoknife.com/. Veliko noža za male pare.
Meni osebno je zelo pomemben način zaklepanja, pri njih je to "G-lock".
administrator / Strelec.si
Odgovori
V bistvu bo vsak dober itak ga boš zgubil v treh tednih :)
Odgovori
Najprej: s čim boš nož brusil? Če boš z navadnim ostrilom (ala kuhinjski fiskars ipd), potem švicarja. Švicar je povečini pleh, ki relativno hitro zgubi ostrino, ampak ga takoj nabrusiš. Za na jago imam švicarja, pa kitajsko paličico/brus. Takoj vse rešeno. Za EDC nož k je precej trše jeklo pa imam Worksharp brusilec, ki sem ga dobil najceneje pri lamnia.com. Tudi vse kuhinjske nože na mašino brusim, je neki druzga kot na "štrajh".

Delovni nož, torej tak, ki mora rezat, pa je običajno iz majčkeno boljših zmesi od npr. 440c (že omenjen D2, AUS8 - ne rjavi, AUS 10a, CPM m4, CPM-s4vn, seznam je dolg).
Na kratko - Karkoli od Spydcerco ali Cold Steele, ker je support ok. Preplačaš ene 50% nož, ampak ko gre kaj narobe dobiš novega, podobno kot pri Leathermanu.
Odgovori
(21-09-2021, 08:38)dani_79 Napisal: V bistvu bo vsak dober itak ga boš zgubil v treh tednih :)
A se midva ze dolgo poznava? :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
malo denarja,ne bo te pekla glava če ga izgubiš,kamot greš po novga reže vrhunsko,lahek,
skratka OPINEL
Odgovori
opinel, sigurno.
Black rifles matter..
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)