Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reloading 44 Remington mag malo na splošno
#1
Nekaj vprašanj, malo na splošno, sicer že polnim ostale kalibre vendar ...  gremo po sestavnih delih naboja

1) smodnik, kupiti nekaj kaj ustreza velikim kalibrom 10auto, 44, 45 ... ali nekaj univerzalnega od .22 do .45 ? ali celo pištolsko/puškin smodnik (N110?), doma je od 9x19, 44, 308w,
2) krogle ?  (slovensko tržišče ima očitno zgolj le los 240gr), lažje, težje, kupiti v tujini...
3) netilke, naj bi ustrezale LP 

sem zgolj ljubiteljski strelec, ki pa rad zadenem tarčo. Tu in tam tudi tekmovalno. 

ps: verjetno bi za potrebe resnega polnjenja tudi potreboval kronograf ?
Odgovori
#2
gre se pa za taurusa, 6 3/4 cev
Odgovori
#3
Prvo ... smodnik VV N110 ,ne bos nic falil, raje receno priporocen za magnum polnitve Papers
Drugo... da ne bo pomote, LOS krogle so odlicne, dobra cena z razmerjem kvalitete, sploh za streljanje tarc v dinamiki ,parkrat sem slisal tudi na tekmovanjih za  precizno, da so jih vporabljali in bili z rezultati kar zadovoljni S-2guns
Tretje...netilke, v vecini so mi svetovali CCI ali RWS za magnum polnitve, imas pa veliko izbire ,cena- kvaliteta so pa vedno pogoj ki ga vpostevas sam po sebi Dumb
Ce se ne motim jih ima se nekaj REBEC na zalogi!!!
Tako je...Kronograf ,ce ga imas, je pa samo en velik plus  Bow
Odgovori
#4
Lahko polniš na dveh ravneh;

polnokrvni 44 Mag z N110 (H110/W296) za kar potrebuješ Magnum netilko LPM (Large pistol Magnum). Ali pobakrene krogle ustrezajo hitrostim 400-500 m/s preveri sam pri proizvajalcu. Po 50 takih full power nabojih ni prav veliko užitka,

Umirjeni 44 Mag oz v raven 44 Spcl ali 44 Spcl+ v 44 Mag tulcih je v rangu hitrost 260-300m/s in ga dosežeš npr z 6grs-7.5grs N340, “navadna” LP netilka. Sam uporabljam lastne ulite svincenke od 180, 200, 250 ali 270grs in poleg tega da so zastonj so bolj prijazne do cevi. Take loade lahko streljam cel dan, s 5grs in HBWC kroglo tudi enoročno, užitek.



[Image: 2170ab8b9184001af45d3652285cf5cf.jpg]



[Image: bf23a4095a449b24d8e30f94bc885ef6.jpg]
[Image: 603e3eb3b9e1fe047160a5090f6b23c8.jpg]
Odgovori
#5
smodnik:  Lovex D037.2  
krogle:  LOS  .44   240gr  pobakrene
netilke: S&B Large Pistol
dolžina naboja: toliko, da ne gleda ven iz bobniča  :-)  se pravi cca 1 mm manj
krimpanje:  obvezno

Polnitev  nekje med 18,5 in 20,1gr - kot piše v Lovex priročniku.  
Vse našteto dobiš v Proarmis-u.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Zakaj izbor Lovex D037.2 in ne D037.1? Ni prepočasen za njegov revolver?
Odgovori
#7
(25-10-2021, 10:17)RS45 Napisal: Zakaj izbor Lovex D037.2 in ne D037.1? Ni prepočasen za njegov revolver?

Prepočasen bi bil S040, ki je sicer tudi v Lovex tabelah, ta bi bil v redu za dolgocevno orožje v kal. 44 mag.  Za 6,75 inč  cev pa je D037.2 zelo v redu, vem iz lastnih izkušenj.  
Seveda pa bi bil uporaben tudi D037.1.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#8
(25-10-2021, 11:36)Robert91922 Napisal:
(25-10-2021, 10:17)RS45 Napisal: Zakaj izbor Lovex D037.2 in ne D037.1? Ni prepočasen za njegov revolver?

Prepočasen bi bil S040, ki je sicer tudi v Lovex tabelah, ta bi bil v redu za dolgocevno orožje v kal. 44 mag.  Za 6,75 inč  cev pa je D037.2 zelo v redu, vem iz lastnih izkušenj.  
Seveda pa bi bil uporaben tudi D037.1.

Ja, S040 bi znal bit po moje "prepočasen". Jaz sem ga sprobal v 45ACP kot začasno nadomestitev za D032 in nikakor nisem mogel prave hitrosti dobiti ven, kljub temu, da sem šel čisto na zgornjo mejo max. polnitve.
Odgovori
#9
Zakaj si pa sploh tlačil S040 v 45 ACP, ki rabi veliko hitrejše smodnike? Poglej v Lovex tabelo - D036 je najpočasnejši od predvidenih za ta kaliber.
Med kalibroma .44 rem mag in .45 acp  je res "samo ena stotinka razlike" v nazivu.... Namesto po občutku raje polni po tabeli proizvajalca smodnika. Če bi jo pogledal, ne bi za .45 acp uporabil S040. 

Sicer sem pa pred leti na strelišču v Senovem naletel na enga strička, ki mu je njegova 9-ka čudno pokala in precej kadila. Zaupal mi je, da mu je zmanjkalo rdečega Rex-a za polnit 9-ko, pa je dal not kar "malo več puškovnega smodnika za 30-06".  Svetoval sem mu, naj te logike nikar ne uporabi, ko mu bo zmanjkalo puškovnega smodnika in bi dal not v 30-06 naboj pač "malo manj pištolskega smodnika". Če pa že bo, naj napolni samo en naboj, ker bo za tisti dan dovolj za obisk strelišča, pa 25 metrsko špago za sprožit naj vzame s seboj.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#10
(25-10-2021, 12:29)Robert91922 Napisal: Zakaj si pa sploh tlačil S040 v 45 ACP, ki rabi veliko hitrejše smodnike? Poglej v Lovex tabelo - D036 je najpočasnejši od predvidenih za ta kaliber.
Med kalibroma .44 rem mag in .45 acp  je res "samo ena stotinka razlike" v nazivu.... Namesto po občutku raje polni po tabeli proizvajalca smodnika. Če bi jo pogledal, ne bi za .45 acp uporabil S040. 

Sicer sem pa pred leti na strelišču v Senovem naletel na enga strička, ki mu je njegova 9-ka čudno pokala in precej kadila. Zaupal mi je, da mu je zmanjkalo rdečega Rex-a za polnit 9-ko, pa je dal not kar "malo več puškovnega smodnika za 30-06".  Svetoval sem mu, naj te logike nikar ne uporabi, ko mu bo zmanjkalo puškovnega smodnika in bi dal not v 30-06 naboj pač "malo manj pištolskega smodnika". Če pa že bo, naj napolni samo en naboj, ker bo za tisti dan dovolj za obisk strelišča, pa 25 metrsko špago za sprožit naj vzame s seboj.

Uf, napaka. Sem prehitro tipkal in pre-počasi razmišljal. S040 sem filal 30 Carabine in nikakor nisem mogel dobiti želene hitrosti, kljub temu, da sem žel čisto na zgornjo mejo max. Potem sem uporabil H110 in dobil želeno hitrost kar nekaj pod max. 

V 45 ACP sem sem probal S011, pa isto ni bil zadovoljen. Precejšnje odstopanje od želene hitrosti, kljub max po reloading guide.
Odgovori
#11
Hja zdej narocil los 240 in N340...
Odgovori
#12
(25-10-2021, 14:56)cepeter Napisal: Hja zdej narocil los 240 in N340...

Tudi to bo v redu kombinacija, če ne rabiš nekih full power polnitev za "nabirat gobe okoli medvedjega brloga"  Wink
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
Nitrebadalomiroke. Ce ze z kronometrom zadovoljivo priblizas predpisane hitrosti krogle lahko domnevas da naj bi tocno neslo ?
Odgovori
#14
(25-10-2021, 13:02)siljo Napisal:
(25-10-2021, 12:29)Robert91922 Napisal: Zakaj si pa sploh tlačil S040 v 45 ACP, ki rabi veliko hitrejše smodnike? Poglej v Lovex tabelo - D036 je najpočasnejši od predvidenih za ta kaliber.
Med kalibroma .44 rem mag in .45 acp  je res "samo ena stotinka razlike" v nazivu.... Namesto po občutku raje polni po tabeli proizvajalca smodnika. Če bi jo pogledal, ne bi za .45 acp uporabil S040. 

Sicer sem pa pred leti na strelišču v Senovem naletel na enga strička, ki mu je njegova 9-ka čudno pokala in precej kadila. Zaupal mi je, da mu je zmanjkalo rdečega Rex-a za polnit 9-ko, pa je dal not kar "malo več puškovnega smodnika za 30-06".  Svetoval sem mu, naj te logike nikar ne uporabi, ko mu bo zmanjkalo puškovnega smodnika in bi dal not v 30-06 naboj pač "malo manj pištolskega smodnika". Če pa že bo, naj napolni samo en naboj, ker bo za tisti dan dovolj za obisk strelišča, pa 25 metrsko špago za sprožit naj vzame s seboj.

Uf, napaka. Sem prehitro tipkal in pre-počasi razmišljal. S040 sem filal 30 Carabine in nikakor nisem mogel dobiti želene hitrosti, kljub temu, da sem žel čisto na zgornjo mejo max. Potem sem uporabil H110 in dobil želeno hitrost kar nekaj pod max. 

V 45 ACP sem sem probal S011, pa isto ni bil zadovoljen. Precejšnje odstopanje od želene hitrosti, kljub max po reloading guide.

malo manj pištolskega smodnika v 30-06 pomeni subsonic naboj ...samo prilagodiš  Shifty
Odgovori
#15
Tudi sam sem ze razmisljal da bi zacel polnit .44 ker je v komercialna ponudba pri nas naravnost pateticna. Nobenih 180 grs nad 500 ms. Ko streljam klasicne 240 svincenke iz mojega super redhawka in bulla, imam obcutek kot da streljam .38. Kaksna hitra lahka remingtonova 180-tka bi znala biti lustna, a se jih ne da dobit.
Odgovori
#16
(24-10-2021, 09:27)cepeter Napisal: gre se pa za taurusa, 6 3/4 cev

Kateri model pa, ce ni skrivnost? Ker edini model taurusa v katerem je varno streljati kaj nad 500 m/s in 3000 barov, je raging bull. Vsi ostali slabo tolerirajo karkoli mocnejsega kot klasicna 240grs na max 400 m/s
Odgovori
#17
(28-10-2021, 13:08)Papi Napisal:
(24-10-2021, 09:27)cepeter Napisal: gre se pa za taurusa, 6 3/4 cev

Kateri model pa, ce ni skrivnost? Ker edini model taurusa v katerem je varno streljati kaj nad 500 m/s in 3000 barov, je raging bull. Vsi ostali slabo tolerirajo karkoli mocnejsega kot klasicna 240grs na max 400 m/s

Taurus - Raging Hunter 6'' 3/4 Black Matt .44mag
Odgovori
#18
Hmm za hunterja ne vem, a mislim da bi sli saj je podobno grajen kot bull. Ce je all steel varianta, potem brez problema golta tudi +P+ variante.
Odgovori
#19
kar ima naštemplano/gravirano gor zraven CIPa, to bo tudi požiral. Vse nad tem pa je igra na srečo.

Eni se hvalijo po forumih, 454 Raging Bulla polnijo preko 4.500 bar , kar pri 300gr krogli nanese nekaj malega čez 3.000J na ustju... Kaj lahko v najslabšem primeru pride iz tega pa vsi vemo. Kaboom na pokalici je najmanjše zlo..
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#20
Jaz se na tiste CIP cifre ne bi prevec nanasal. Ker tista 2 testna naboja za CIP ki jih sprobajo v franciji ne povesta kaj dosti. Lahko da revolver zdrzi pritisk 2 testnih nabojev maksimalnega pritiska, kar pa se ne pomeni da jih bo zdrzal nekaj skatel na streliscu. V najboljsem primeru gre timing v franze, v najslabsem prsti na roki ali pa kar cela roka. Zato je to neumnost. Pri .44 ne bi sel preko 3500 barov niti v super redhawku ali raging bullu. Pri .454 pa ne preko 4300. Bi si pa zelel malo hitrejse komercialne naboje v ponudbi, ne le klasicnih 240 in 300 grs pri omenjenih kalibrih.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)