Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reloading 44 Remington mag malo na splošno
#21
Geco SP požene 240g na 445m/s (6" - podatki s škatle) - se pa v roki že fajn občuti.
Taurusom velik del UMPHa pobere kompenzator. Kolega dal odrezati komp s 4" taurusa - šele zdaj se občuti 44mag! Ščist drugi svet.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#22
Oomph je dober ce si recoil junkie, za dokaj precizno in pa tudi hitro DA streljanje pa ni glih dobrodosel. Zato je najbolje met 2 kosa v istem kalibru. Eno tezko mrcino za precizno in enega lahkega da te fino obrca. Sicer pa raging bullu pomoje tudi odrezan komp ne bi pomagal, ker je tako tezak da odsun se vseeno ne bi bil kaj dosti vecji. Teza revolverja dela cudeze. Kolega je z .454 "bikom" sposoben enako hitrih in natancnih strelov kot marsikdo z lahkim smithom v .357.
Odgovori
#23
(25-10-2021, 08:21)Robert91922 Napisal: smodnik:  Lovex D037.2  
krogle:  LOS  .44   240gr  pobakrene
netilke: S&B Large Pistol
dolžina naboja: toliko, da ne gleda ven iz bobniča  :-)  se pravi cca 1 mm manj
krimpanje:  obvezno

Polnitev  nekje med 18,5 in 20,1gr - kot piše v Lovex priročniku.  
Vse našteto dobiš v Proarmis-u.

sam pa precej hecno zgleda tak naboj... prmejdus ... sej sede v tulec kvecjemu cca 4mm... ce racunam na bobnič - 1mm
Odgovori
#24
Mišljeno je, da je lahko naboj tudi precej krajši, ne da mora biti dolg kot bobnič minus 1mm.
Za dolžino naboja poglej polnitvene tabele od Lovex in Vihtavuori, dolžine nabojev so navedene med 40,0 in 43,6mm, odvisno od krogle.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#25
Lovex ima precej slab prirocnik za 44 mag...samo eno polnitev za 44.... SP 240.. dolzina naboja max 40.89 ...  Kolker sem pa tvoj nasvet razumel naj ga razširim na max po bobnicu ... (Sej z puskinimi se to dela)...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#26
Drži se predpisanih dolžin naboja, po tabelah proizvajalcev smodnika, za posamezne krogle.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#27
evo sprobal ...

smodnik: Lovex D037.2 20gr
krogle: LOS .44 240gr pobakrene
netilke: S&B Large Pistol
dolžina naboja:. 40.85
krimpanje: tu sem se malce lovil ...kdaj je dost/koliko ?

občutek ...na konc flajšter na prste ( očitno nerodno držal) , rukne ko kobila, tud kaka 10ka/ostalo vse okoli ( samo 100 strelov do zdaj), pač trznem :(

mogoče bom probal -1gr ...
Odgovori
#28
JA jaz sm ker precej prefilal 44 mag ,45 colt in 454 casull, za lažje polnitve n340 za močnejše pa n105 ali n110 , magnum velike netilke, los krogel za močne polnitve ne priporočam ker znajo bit premehke. S krimpom pa znaj bit problemi jaz sem se tudi lovil pa sem pol pogruntal, da se najbolj obnese reddingov profile crimp matrica in potem ni biło problemov več. Ja še nekaj to da ko sprobavaš loade lahko opaziš kako se pritiski preveč večajo ko začne res preveč rukat.
Odgovori
#29
Se strinjam s tigrom ervinom, za full power polnitve morajo biti oplaščene krogle, pobakrene lahko preskočijo rise. Imam tako izkušnjo pri 10mm Auto in 44 rem mag polnitvah. Pa ni s temi pobakrenimi Los kroglami sicer nič narobe, tudi sam sem jih polnil za oba kalibra. Ampak, če  pogledaš Vihtavuori priročnik, so polnitve, navedene za pobakrene Berry's krogle, nekoliko nežnejše od drugih. 
Kar se tiče recepta za Los krogle, ne bi nikomur koristilo, ker sem za oba kalibra in pobakrene Los uporabljal good ol' Rex Magnum, katerega sem nekoč dobil po 30€/kg   Rolleyes
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#30
Sam je ponudba v Sloveniji  glede krogel 44 zelo slaba.
Odgovori
#31
(13-11-2021, 21:48)cepeter Napisal: Sam je ponudba v Sloveniji  glede krogel 44 zelo slaba.
zamoje ful power loade se poslužujem tegale postopka.
https://www.youtube.com/watch?v=TC2Ad3k3kgg
Odgovori
#32
tako še tele sem pognal skozi cev in kronometer, tokrat recept : D073.2 39gn, LOs 240gn, dolžina 40,9mm

1115
1127
1130
1140
1122
Odgovori
#33
(24-11-2021, 21:30)cepeter Napisal: tako še tele sem pognal skozi cev in kronometer, tokrat recept : D073.2  39gn, LOs 240gn, dolžina 40,9mm

1115
1127
1130
1140
1122

Precej počasne so. Sploh pri tvoji dolžini cevi.
Gn si pa verjetno narobe napisal.
Odgovori
#34
Ja res... 19gn
Odgovori
#35
In kako povecati hitrost ?
Odgovori
#36
(24-11-2021, 22:43)cepeter Napisal: In kako povecati hitrost ?

Z USTREZNIM pogonskim gorivom. Rolleyes
Odgovori
#37
Predlog .... ? Vec glav, vec ve...
Odgovori
#38
Če si uporabil standardne LP netilke, imaš mogoče slabši izkoristek izgorevanja smodnika. Morda bile hitrosti večje z LP Magnum netilkami. Če boš uporabil magnum netilke, začni z nekoliko nižjo polnitvijo, npr. z 18gr, pa potem po 0,5gr navzgor do 20gr.  Bodi pozoren na overpressure znake, magnum vs. standard netilka = povečani pritiski.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#39
Super ... Hvala ...  Bom probal .. pa se ocitno svoj kronometer bo treba kupit...
Odgovori
#40
Pametna odločitev - uporaben kronograf (predvsem za kratkocevno) stane cca 130 - 150€.  
Važno je, da uporabljaš vedno istega (da vedno enako "laže") in da so svetlobni pogoji kolikor toliko enaki ali vsaj primerljivi. To lahko dosežeš z dodatno led osvetlitvijo nad foto celicami in nisi več odvisen od vremena.

https://www.strelec.si/forum/thread-20704.html
https://www.strelec.si/forum/thread-25823.html
https://www.strelec.si/forum/thread-25005.html
https://www.strelec.si/forum/thread-20848.html
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)