Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imenovanje strelske discipline ?
(17-11-2021, 00:53)J.S.Archer Napisal: V strelstvu sem 7 let prvič slišim za ' palma ' disciplino .
V širšem okolišu je kar nekaj lig, ki organizirajo tekmovanja z 22 LR kalibrom.
To je zadnja opcija, ki mi preostane če opustimo željo za takmovanje z VK.
Z dosedanjimi nastrelitvami orožja mi je uspelo doseči rezultat 1.5-2 MOA na 100 m
Tovarniško strelivo za moje orožne proizvajalec obljublja rezultat 1 MOA na 100 m.
Nikakor nisem pripravljen investirati 3 € v en naboj , mi naj bi bil konkurenčen na tekmovanjih. Ker v tem primeru je izvedba enega treninga minimalno 150€. Doseganje 1.5-2 MOA z S&B strelivom je nekako top kar sam kot strelec sproduciram.
Nakup 50 kosov streliva po ceni 37-45€ za škatlo se mi zdi dokaj ekonomičen.
Potem pa se pojavljajo dvomi kaj lahko nek povprečen strelec dokaže na tekmovanju na 100 m z grupacijo 1.5 - 2 MOA. Če večina strelcev na tekmovanjih strelja 3/4 MOA ali manj ...

Mantra važno je sodelovati .... Ehhh....

no evo, pa smo prišli do zaključka teme. 11 vrstic si razlagal zakaj ne boš streljal.
Odgovori
Obstaja še možnost, da začneš sam polnit strelivo. Pridobiš na natančnosti in obenem zmanjšaš stroške.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
no, mene pa je Đon s svojim novim 223 navdušil, da bi si svojo stand-by puško opremil z dioptri; edino cev bi bilo fino imeti 32'', kar pa je za druge stvari (lov...) malce nerodno:

Odgovori
(17-11-2021, 08:19)357 Napisal: @ J.S.Archer
Streljanje brez naslona se izvaja na tekmah pod okriljem SZS ( Strelska Zveza Slovenije ). To verjetno že veš, če pa ne, odpri njihovo spletno stran in preglej pravilnike, predvsem ISSF.

Hvala bom raziskal.

Najlepša hvala za informacijo.

(17-11-2021, 10:43)Robert91922 Napisal: Obstaja še možnost, da začneš sam polnit strelivo. Pridobiš na natančnosti in obenem zmanjšaš stroške.

To je dolgoročnj plan, ko bo na zalogi vsaj 500 tulcev.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)