Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imenovanje strelske discipline ?
Kako se imenuje strelska diaciplina, ki ne dovoljuje uporabe naslona na kopitu orožja. 
Torej streljanje iz mize ali leže z dovoljeno uporabo strelskih nogic oziroma naslonjala spredaj zadaj pa samo rame strelca brez pripomočkov ?

Hvala.
Odgovori
Položaj- Sprednji naslon zadaj z rame
Sprednji naslon je lahko mehki ali pa z nogic-nogice so lahko fiksne ali pa migajoče.
Z rame sta dva položaja ,fraj roka je lahko pod ramensko kapo za lažje namestitev kopita in podporo v ramo ,ali pa je fraj roka pred prožilcem in tako podpira puško .
Zadaj in spredaj mehki naslon (mehki naslon je lahko z Žaklja ali resta)
Zadaj mehki naslon spredaj nogice (nogice so lahko fiksne ali pa migajoče)
Zadaj z pesti spredaj z nogic (nogice so lahko fiksne ali pa migajoče)
Zadaj z pesi spredaj mehki naslon (mehki naslon je lahko z Žaklja ali resta)
Zadaj z ... spredaj z piramide (les stopničasto odrezan z zamikom stopnic ,da zgleda kot piramida) .

Ponavadi je opisan položaj po domače ,da si lahko predstavljaš kako bo potekalo streljanje.

Malo heca z strani strelskih prijateljev....katerim zdaj gre po glavi samo credmoor položaj ,pred kratkim so me povabili na tekmovanje z mize v credmoor položaju ,tako da domišlja  ima prosto pot.

LpT
Odgovori
mislim da se je v sloveniji udomačil izraz 'taktično'. morda bi še kdo rekel 'vojaško'?
Odgovori
(11-11-2021, 00:46)trunkelj Napisal: Malo heca z strani strelskih prijateljev....katerim zdaj gre po glavi samo credmoor položaj ,pred kratkim so me povabili na tekmovanje z mize v credmoor položaju ,tako da domišlja  ima prosto pot.

LpT

creedmoor položaj si težko predstavljam iz mize. Bow Mora biti že pravi pivski šank.

[Image: Also%20prone.jpg]
Odgovori
(11-11-2021, 12:16)mr.T Napisal:
(11-11-2021, 00:46)trunkelj Napisal: Malo heca z strani strelskih prijateljev....katerim zdaj gre po glavi samo credmoor položaj ,pred kratkim so me povabili na tekmovanje z mize v credmoor položaju ,tako da domišlja  ima prosto pot.

LpT

creedmoor položaj si težko predstavljam iz mize. Bow Mora biti že pravi pivski šank.

[Image: Also%20prone.jpg]

To se še praktcira?
Black rifles matter..
Odgovori
Sem mnenja, da je streljanje brez uporabe podpore na kopitu orožja veliko bolj zahtevno za strelca.
Torej bi se rad preizkusil v letu 2022 vbeni od tekmovalnih disciplin kjer je prepovedana bilo kakšno podlaganje kopita orožja.
Odgovori
Plava rama? - mehanski merki
Prebita veka? - optika
Odgovori
(11-11-2021, 22:10)Kapsl Napisal: Plava rama? - mehanski merki
Prebita veka? - optika

Nekaj ti manjka na ustju cevi, če se ti to dogaja....
Odgovori
Vedno mi kaj manjka...
Zdajle iščem Martinov položaj.
Počasi bo.
Aja, slik ne bom objavljal.
Odgovori
(11-11-2021, 22:10)Kapsl Napisal: Plava rama? - mehanski merki
Prebita veka? - optika

Je treba pravilno prijeti puško in jo stisniti k sebi, na hojlari žal ne bo šlo.
Na ramo položi zloženo brisačo je mnogo bolje ,ali pa tisti gumijasti "štunfek" se pozna pri obeh za tretjino .

Kateri kaliber pa dela take preglavice?

LpT
Odgovori
Malo heca...
Nimam težav z plavo ramo in prebito veko, vsaj pri tistih kalibrih, ki gredo skozi cev.
Pri tistih ki se nataknejo gor pa.

V vojski pa je bil v četi poveljnik, sicer od ene 100kg +, ki je v stoje, z rame 2x počil tromblon, (mislim da 355 g?), z M70 ab2.
Noben od ostalih poveljnikov ni poskušal tega, pa so bili eni pravi Ramboti.
No, pa sem jaz.
Še preden je bila plava rama, sem v obratu videl neke pike s čudnimi vzorci. Po kaki minuti mi je spet pričelo biti srce. Bolelo je...
Odgovori
M48 ali kakšen podoben "rigl" - jermen, rokavica, strelski jopič, brez brisač in podobnih "smeti", pravilno držanje puške ( pogruntat mora vsak zase ) in rezultat je tu. Če ostane kakšna buška ali modrica na telesu ni nič hudega. Ko se to obvlada, je na vrsti še kakšen strel ali več njih v položaju stoje ( brez naslona )...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(11-11-2021, 22:02)J.S.Archer Napisal: Sem mnenja, da je streljanje brez uporabe podpore na kopitu orožja veliko bolj zahtevno za strelca.
Torej bi se rad preizkusil v letu 2022 vbeni od tekmovalnih disciplin kjer je prepovedana bilo kakšno podlaganje kopita orožja.

v sloveniji ni 'tekmovalnih disciplin', vsak organizator 'tekmovanj' po svojih videnjih napiše 'pravilnike'. 
nobeden ti ne brani da vse razdalje odpokaš tako, kot si ti želiš; brez zadnjega naslona.
Odgovori
(11-11-2021, 11:35)Marks Napisal: mislim da se je v sloveniji udomačil izraz 'taktično'. morda bi še kdo rekel 'vojaško'?

Taktično bo mogoče kar pravi izraz saj se tolk taktizira in mutibari pri tem streljanju,  pri vseh ostalih 'disciplinah' skupaj ne goljufajo toliko kot pri tem .
Odgovori
Razumem uporabo nogic ali kakšne druge opore na sprednjem delu orožja.
Z fiksiranjem zadnjega dela orožja kopita na različne načine, pa se v veliki meri izključi učinek strelca po mojem osebnem mnenju.
Biatlon je za mene osebno izredno zanimiva disciplina, kjer ni nikakršnih miz, nogic, takšnih in drugačnih pomagal...
Strelec orožje tehnika....

Nikakeršnega veselja nimam za udejstvovanje na tekmovanju kjer bi bili prisotni strelci z vsemi mogočimi pomagali fiksirano oziroma podloženo orožje kjer je posledično višek vsakega strela poteg sprožilca fiksiranega orožja...

To je za mene osebno nezanimivo. V tem ne vidim nikakeršnega čara.
Zato pa sprašujem ali je v Sloveniji kakšna strelska diaciplina kjer je dovoljena uporaba podlaganje orožja samo spredaj zadaj pa ne ? Ne vem kako bi se drugače izrazil.

Hvala za vse informacije.
Odgovori
Saj so ti povedali...navsezadnje ti nihče ne bo branil, če boš streljal stoje po biatlonsko...tekmuješ sam s seboj,
zapomniš si koliko krogov si ubil. 
Prideš spet in spet...glede na to da moraš to počet na tekmi, beležiš rezultate in minuse evrov. Rolleyes
Odgovori
J.S.Archer Napisal:Ne vem kako bi se drugače izrazil.

glej, mi te razumemo, ampat ti pa nočeš razumeti kaj ti pravimo.

če te to tako veseli, si kupi puško za 'palma' disciplino, z diopterjem. Jst sem se kar malo navdušil za to
Odgovori
V strelstvu sem 7 let prvič slišim za ' palma ' disciplino .
V širšem okolišu je kar nekaj lig, ki organizirajo tekmovanja z 22 LR kalibrom.
To je zadnja opcija, ki mi preostane če opustimo željo za takmovanje z VK.
Z dosedanjimi nastrelitvami orožja mi je uspelo doseči rezultat 1.5-2 MOA na 100 m
Tovarniško strelivo za moje orožne proizvajalec obljublja rezultat 1 MOA na 100 m.
Nikakor nisem pripravljen investirati 3 € v en naboj , mi naj bi bil konkurenčen na tekmovanjih. Ker v tem primeru je izvedba enega treninga minimalno 150€. Doseganje 1.5-2 MOA z S&B strelivom je nekako top kar sam kot strelec sproduciram.
Nakup 50 kosov streliva po ceni 37-45€ za škatlo se mi zdi dokaj ekonomičen.
Potem pa se pojavljajo dvomi kaj lahko nek povprečen strelec dokaže na tekmovanju na 100 m z grupacijo 1.5 - 2 MOA. Če večina strelcev na tekmovanjih strelja 3/4 MOA ali manj ...

Mantra važno je sodelovati .... Ehhh....
Odgovori
Za pod 1MOA bos mogel malo investirat. Ne samo evre, temvec tudi svoj cas in glavo.
Odgovori
@ J.S.Archer
Streljanje brez naslona se izvaja na tekmah pod okriljem SZS ( Strelska Zveza Slovenije ). To verjetno že veš, če pa ne, odpri njihovo spletno stran in preglej pravilnike, predvsem ISSF.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)