Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frezanje kanalov na krogli
(24-11-2021, 16:00)LEON Napisal: Ko smo že pri včasih.
Včasih je bila en čas tudi omejitev nakupa streliva za pištolo 7,65 ali 9x17 samo ena škatlica 25 kos na leto. Danes nepredstavljivo.
Je pa res da si imel "privilegije" če si imet v tistih časih pištolo doma uradno vpisano na svoje ime.
357 se bo mogoče spomnil.
Omejitev je bila za tiste, ki so takšno orožje podedovali ali pa ga dobili, ko so se upokojili ( pripadniki Milice in JLA ).
Jaz sem kupil ( uradno v Borovljah  Smile ) leta 1980 revolver v kal. 357 mag in zanj, ko sem zaprosil, dobil Dovoljenje za nabavo za 2.000 kosov streliva.
Seveda sem moral podpisati izjavo, da orožje in strelivo potrebujem za športne namene, še prej pa razložiti, da moj trening popapca 70 nabojev ( 30 za precizni, 30 za hitrostni del in po 5 za preizkus ), da imam en do dva treninga na teden, da ima mesec štiri tedne  Wink , da sezona traja okoli šest mesecev. Saj ni bilo težko.

(24-11-2021, 16:08)jabolko Napisal: Kratkocevno orožje ni bilo dano za namen lova...popravljam ker je dovoljeno in je narobe... Shifty
Ne razumem, kaj se hotel povedati.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Pravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja in usmrtitve ranjene živali ter višini odškodnine na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom (pisrs.si)  

Ne se matrat z branjem celega pravilnika, dovolj bo 2.člen, alineja 3    Papers
Je pa tale tema že precej zašla oz. ratala off-topic. Naj kdo poskuša še pogledat začetni post.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(25-11-2021, 11:13)Robert91922 Napisal: Pravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja in usmrtitve ranjene živali ter višini odškodnine na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom (pisrs.si)  

Ne se matrat z branjem celega pravilnika, dovolj bo 2.člen, alineja 3    Papers
Je pa tale tema že precej zašla oz. ratala off-topic. Naj kdo poskuša še pogledat začetni post.

Clap
Odgovori
Ja, če bi mi uspelo naložit kakšno sliko, bi nadaljeval.  Smile
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori

Uspelo!  Smile
Nedokončane (pol)izdelke že pred leti dobil od znanca. Za luknjak papir bo verjetno še uporabno..
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)