Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MODERATOR
#1
Danes mala šola domačih moderatorjev pred predajo naročniku...in neki zamenjanih delov Tinčk Arms.

Devetka HK z vgrajeno dodelano original hitro sponko in Colt 223. Oboje deluje identično kot neki tovarniški
[kako pa naj, saj to ni neka znanost] zlasti devetka je z domačo 
polnitvijo super tiha, 223 pa odvisno kaj uporabiš polnokrvni naboj ali prilagojen.

PS. Če koga zanima se zrihta...z garancijo in morebitnim servisom za nevešče uporabnike.  Shifty


Priponke Male slike
               
Odgovori
#2
Je bila opravljena kaka meritev kolk "tiho" je to? Me zanima v dB, da si lahko približno predstavljam.
Odgovori
#3
(11-04-2022, 14:53)romunov Napisal: Je bila opravljena kaka meritev kolk "tiho" je to? Me zanima v dB, da si lahko približno predstavljam.

Ne, odvisno za kam se dela in čemu je namenjen, polnokrvnemu strelivu, prilagojenemu, devetki, mk... občasno primerjava z znanimi proizvajalci.
Ni razlike  saj so uporabljeni prekati tudi identični kot v nekaterih ostalih.

Je pa razlika v ceni enkratna, seveda v prid domačega.

Se pa lahko naredi tudi razliko v decibelih do neke meje, samo to pa ne gre brez da zadevo povečaš, mislim da nima smisla.
Odgovori
#4
(11-04-2022, 14:53)romunov Napisal: Je bila opravljena kaka meritev kolk "tiho" je to? Me zanima v dB, da si lahko približno predstavljam.

dB meritve loncev so v glavnem totaln BS , meter ki bi meril dost hitro košta 30k Eur 
Folk meri z raznimi merilci tudi takimi, ki koštajo nekaj tisočakov a to še pomeni ,da je meritev kvalitetna.
V pogovorih z večjimi proizvajalci loncev sem se naučil ,da so meritve v najboljšem primeru z res dobro opremo cca 3db natančne kar je približno razpon med top loncem in precej povprečnim loncem navedbe, ki oglašujejo so pogosto totaln BS 

Čez prst , najlažje zelo grobo oceniti učinkovitost z tem koliko lonca gleda preko ustja cevi ,čista fizika koliko časa krogla 'tesni' lonec ,da opravlja svoje delo.Ostalo so bolj razlike v tonih ,ti so glavni pri subjektivni oceni a ne indikator dB.
Odgovori
#5
Jaz imam dostop do naprave za merjenje posebej za pike zvoka. Ni igrača, ima vse certifikate, da se jo lahko uporablja za merodostojne. Ce bi kdo kaj izmeril.
Odgovori
#6
Še malo pa bomo meroslovni forum.
Odgovori
#7
Čemu je potem namenjen forum? Upam da ne političnim temam in prerekanju.
Odgovori
#8
(11-04-2022, 18:17)mr.T Napisal:
(11-04-2022, 14:53)romunov Napisal: Je bila opravljena kaka meritev kolk "tiho" je to? Me zanima v dB, da si lahko približno predstavljam.

dB meritve loncev so v glavnem totaln BS , meter ki bi meril dost hitro košta 30k Eur 
Folk meri z raznimi merilci tudi takimi, ki koštajo nekaj tisočakov a to še pomeni ,da je meritev kvalitetna.
V pogovorih z večjimi proizvajalci loncev sem se naučil ,da so meritve v najboljšem primeru z res dobro opremo cca 3db natančne kar je približno razpon med top loncem in precej povprečnim loncem navedbe, ki oglašujejo so pogosto totaln BS 

Čez prst , najlažje zelo grobo oceniti učinkovitost z tem koliko lonca gleda preko ustja cevi ,čista fizika koliko časa krogla 'tesni' lonec ,da opravlja svoje delo.Ostalo so bolj razlike v tonih ,ti so glavni pri subjektivni oceni a ne indikator dB.

Se kar strinjam...ne rabiš aparatur, zadeva ni neka znanost, šteje praksa pa ljubezen do zadeve... Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#9
(13-04-2022, 00:45)jabolko Napisal: Se kar strinjam...ne rabiš aparatur, zadeva ni neka znanost, šteje praksa pa ljubezen do zadeve... Shifty

So podložke bile predhodno strokovno preoblikovane v "lijake" ali so to kar krogle pomagale preoblikovat? Think Mrgreen
Odgovori
#10
To se z wadcutter kroglo nardi luknjo, a ne?
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#11
Not daš polne baffle, pol pa par šusov spustiš in je zvrtano. Seveda je varnost na prvem mestu. Tutorial za varnostne ukrepe je v videu:
https://youtube.com/shorts/jFfP1rlOyoc?feature=share
Odgovori
#12
(13-04-2022, 16:50)tastar Napisal:
(13-04-2022, 00:45)jabolko Napisal: Se kar strinjam...ne rabiš aparatur, zadeva ni neka znanost, šteje praksa pa ljubezen do zadeve... Shifty

So podložke bile predhodno strokovno preoblikovane v "lijake" ali so to kar krogle pomagale preoblikovat? Think Mrgreen

Prvi del tvojega odgovora je pravilen. Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)