Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Če oddate orožje, dobite plesne čevlje in bon za sončno hišno elektrarno
#41
Enim je vse jasno, enim ni nič, večina je nekje vmes!
8.marec je vložil zakon z 5.000 podpisi (pravijo, da so jih zbrali 15.000).
Strelci smo tudi nevladne organizacije (pa ne nujno rabimo še ene kvazi NRA)!
Rabimo nekoga, ki bo znal konkretno in umirjeno govorit z mediji, in gremo zbirat podpise za spremembo ustave, da se pravica do orožja vpiše kot ustavna pravica.
Glede na naše število, in število naših družinskih članov (seveda ob domnevi, ki ni nujno resnična), zberemo podpise v desetkratniku potrebnih, in vložimo v parlamentu.
A je kdo od vas, ki se je prioravljen vreči ven za frontmena ali frontwoman, ali bomo morali spet vedno isti v prvo vrsto, drugi pa le na forumi, in niti do UE ne boste šli?
Odgovori
#42
Pa si ti siguren da so vsi za vpis orozja kot pravice v ustavo?
Odgovori
#43
(18-07-2022, 18:37)dani_79 Napisal: Pa si ti siguren da so vsi za vpis orozja kot pravice v ustavo?

Ja, če smo vodo vpisali, pa jo na obali vseeno zapirajo, lahko tudi orožje. Zakaj pa ne?
Odgovori
#44
Sprasujem te ker govoris koliko je strelcev in druzinskih clanov če si siguren če so oni vsi za to?
Odgovori
#45
Dani 79 Ob dolžnem spoštovanju ti verjetno na tvoje vprašanje ne bo mogel odgovoriti. Ideja se mi nekako ne zdi slaba. Samo kaj ko spreminjajo že sprejete zakone kot za stavo in se polulajo na latinsko pravo.
Pri sestavi Zoro 2 vas je sodelovalo veliko ampak rezultat tega je da se sedaj zopet jeb... okoli zakona, ki je bil sprejet pod prejšnjo vlado.
Kar se mene in mojih prijateljev, znancev z Gorenjske tiče bi tak človek, ki prevzame vajeti v svoje roke, da se končno naredi en red v zvezi strelstvu dobil vso podporo.
Odgovori
#46
(18-07-2022, 18:09)dani_79 Napisal: Tud rogljiček in burek si lahko pojedu sam mal dražji je bil tam cca 400eur...

Odvisno, kje si ga použil. Pa ali si upošteval opozorilo mož v modrem ali si še naprej trmasto tlačil nekakovosten berek v usta.

Sicer pa nekaj izbire vendarle imamo. Lahko svobodno plešemo razoroženi, lahko pa smo v diktaturi, kjer lahko svobodno športamo kot strelci. Če bi malce cinično karikiral - lahko zbereš medije, seveda one svobodne in neodvisne, in demonstrativno vnaprej odneseš na EU oddat gevere, tiste, ki so v svobodi 'haram', ta grozne polavtomatske.
Odgovori
#47
A opozorilo... To kot zakon ali odlok?
Odgovori
#48
(18-07-2022, 20:07)dani_79 Napisal: A opozorilo... To kot zakon ali odlok?

Sicer smo krepko s teme, ampak domnevam da po 38. členu ZNPPol.

Pa še gremo nazaj na temo...svoboda nas bo 'osvobodila' polavtomatike.
Odgovori
#49
Kaj se sekiras po naslednjih volitvah bomo dobili nazaj vse pa se avtomate a ne.
Odgovori
#50
(18-07-2022, 18:33)goranzivec Napisal: Enim je vse jasno, enim ni nič, večina je nekje vmes!
8.marec je vložil zakon z 5.000 podpisi (pravijo, da so jih zbrali 15.000).
Strelci smo tudi nevladne organizacije (pa ne nujno rabimo še ene kvazi NRA)!
Rabimo nekoga, ki bo znal konkretno in umirjeno govorit z mediji, in gremo zbirat podpise za spremembo ustave, da se pravica do orožja vpiše kot ustavna pravica.
Glede na naše število, in število naših družinskih članov (seveda ob domnevi, ki ni nujno resnična), zberemo podpise v desetkratniku potrebnih, in vložimo v parlamentu.
A je kdo od vas, ki se je prioravljen vreči ven za frontmena ali frontwoman, ali bomo morali spet vedno isti v prvo vrsto, drugi pa le na forumi, in niti do UE ne boste šli?

Za spreminjaje slovenske ustave rabiš večino v parlamentu 2/3. Se pravi bi z 5000 vloženimi podpisi o zakonu za spremembo slovenske ustave potem še potrebovli 2/3 podporo poslancev v parlamentu.

Drugače pa podpiram tak projekt..
Moons out, goons out!
Odgovori
#51
Goran, ma še v prejšnjem mandatu pod nobenim pogojem ne bi prišli do ustavne večine za spreminjat ustavo, kot je bilo z “vodo”.

Lahko pa poslanci predlagajo referendum spremembi in se izglasuje sprememba. Bi znalo it skozi, ker večine ne briga, ampak ne s to medijsko krajino, ker bodo animirali ljudi ki nimajo pojma zakaj se gre in niso niti vedeli da jih briga.

No jst tud predlagam da Dani lepo odnese v spremstvu medijev orožje vrnit zastonj na UE, ga bo Golob pospremil in primaknil kaj zravn poleg trepljaja po rami.

Btw ko sem prvič lahko volil sem šel oddat glas da bi prodajalke imele fraj nedeljo. Še pomnite kdaj je bilo to, kakšen je bil rezultat in kako se ga je v praksi upoštevalo ?

“Referendum o spremembi ustave” zatipk
Odgovori
#52
(18-07-2022, 18:33)goranzivec Napisal: Enim je vse jasno, enim ni nič, večina je nekje vmes!
8.marec je vložil zakon z 5.000 podpisi (pravijo, da so jih zbrali 15.000).
Strelci smo tudi nevladne organizacije (pa ne nujno rabimo še ene kvazi NRA)!
Rabimo nekoga, ki bo znal konkretno in umirjeno govorit z mediji, in gremo zbirat podpise za spremembo ustave, da se pravica do orožja vpiše kot ustavna pravica.
Glede na naše število, in število naših družinskih članov (seveda ob domnevi, ki ni nujno resnična), zberemo podpise v desetkratniku potrebnih, in vložimo v parlamentu.
A je kdo od vas, ki se je prioravljen vreči ven za frontmena ali frontwoman, ali bomo morali spet vedno isti v prvo vrsto, drugi pa le na forumi, in niti do UE ne boste šli?

Frontman ne morem bit ker nimam strelske kilometrine + ker sem večinoma na delu v tujini ampak na upravno grem pa takoj podpisat, ko sem v SLO, če bo potrebno. Podpis...
Odgovori
#53
Pa pojdimo nazaj na temo...”svoboda nas bo 'osvobodila' polavtomatike.” Ta stavek vsebuje dve miselni napaki, ki ju v psihologiji imenujemo katastrofiziranje in prerokovanje. Takšen način razmišljanja v ničemer ne pomaga pri nastali situaciji, ampak daje govorcu lažen občutek, da je na najslabši možni izid bolje pripravljen. Dejstvo je, da lahko da bo polavtomatika res prepovedana, lahko pa da ne. Tako je v tem trenutku povsod po svetu. Tudi v strelskem “raju”, kjer je orožje ustavna pravica. Poguglajte vsebino H.R. 1808, ki je ravno v procesu sprejemanja.

Jaz osebno sem eden izmed tistih nekaj posameznikov, ki smo po presečnem datumu na potrdilo “nevladne organizacije v koristi obrambe” kupili kos iz A kategorije. Pa jamram in kažem s prstom? Ne! Kljub temu, da mi gre izredno na ud, da bom spet moral tam po upravni enoti nositi dodatna potrdila, pa rezultate tekem, pa ne vem kaj še uradnicam, ki jim itak dol visi za vse. Pa se ne dam. Dokler bo šlo, bom rinil. Glede na to, kako je kazalo, je zaenkrat še ok. Tudi večino A8a se da s prekategorizacijo rešiti. Fiksiraš kopito, pa je mir. Dolgoročno pa lahko zadevo v politiki reši le kvalitetna konzervativna stranka, ki ne bo nasedala ne levim woke modnim muham, niti kvazi desnim osebnim projektom starih komunistov in čim večje število strelcev in strelskih dogodkov.
Odgovori
#54
(18-07-2022, 21:18)bob78 Napisal: Pa pojdimo nazaj na temo...”svoboda nas bo 'osvobodila' polavtomatike.” Ta stavek vsebuje dve miselni napaki, ki ju v psihologiji imenujemo katastrofiziranje in prerokovanje. Takšen način razmišljanja v ničemer ne pomaga pri nastali situaciji, ampak daje govorcu lažen občutek, da je na najslabši možni izid bolje pripravljen. Dejstvo je, da lahko da bo polavtomatika res prepovedana, lahko pa da ne. Tako je v tem trenutku povsod po svetu. Tudi v strelskem “raju”, kjer je orožje ustavna pravica. Poguglajte vsebino H.R. 1808, ki je ravno v procesu sprejemanja.

Jaz osebno sem eden izmed tistih nekaj posameznikov, ki smo po presečnem datumu na potrdilo “nevladne organizacije v koristi obrambe” kupili kos iz A kategorije. Pa jamram in kažem s prstom? Ne! Kljub temu, da mi gre izredno na ud, da bom spet moral tam po upravni enoti nositi dodatna potrdila, pa rezultate tekem, pa ne vem kaj še uradnicam, ki jim itak dol visi za vse. Pa se ne dam. Dokler bo šlo, bom rinil. Glede na to, kako je kazalo, je zaenkrat še ok. Tudi večino A8a se da s prekategorizacijo rešiti. Fiksiraš kopito, pa je mir. Dolgoročno pa lahko zadevo v politiki reši le kvalitetna konzervativna stranka, ki ne bo nasedala ne levim woke modnim muham, niti kvazi desnim osebnim projektom starih komunistov in čim večje število strelcev in strelskih dogodkov.

Ne vem sicer, kaj v psihologiji imenujete kako, vam pa trenutno najbolj medijsko izpostavljena predstavnica ne dela ravno dobre reklame.

Dejstvo je, da je vodja trenutne politične opcije javno izrekel zelo negativno o posedovanju polavtomatike in poudaril nje nevarnost. Če je mož dejanj, ni treba biti ravno oni tečni vedeževalec s televizije, da vidiš,kam pes taco moli. Lahko pa je zgolj prazno besedičenje, v tem primeru imamo pa bistveno večji problem kot je strelski hobi, saj imamo potem na oblasti človeka, ki nekaj bluzi.

V katastrofo pa slaba situacija za strelec ne vodi. V skrajnem primeru bomo namesto pokanja plesali electro-boogie, pa bo. :)
Odgovori
#55
Če se motim, naj me nekdo popravi ampak a ni ravno vlada JJ naredila totalno godljo s prekategorizacijo orožja avgusta lani? Ko so polavtomate z +20 strelnimi magacini vtaknili v "zloglasno" A kategorijo, ki je bila pred tem smiselno definirana in rezervirana zgolj za pravo avtomatsko orožje, medtem ko so polavtomati tičali v B kategoriji, ne glede na kapaciteto nabojnikov.
Če bi torej kategorizacija izpred 2021 ostala, sedaj morda ne bi bili polavtomati tako na udaru.
Zakaj hudirja je bilo sploh potrebno spreminjat zoro, ki je bil do lani perfekten in smiselen. Aja saj vem, evropska direktiva pa to.....
Odgovori
#56
Direktiva in te fore je.

Na drugi strani pa
https://mobile.twitter.com/lithuanian_mo...83?lang=en
Odgovori
#57
(18-07-2022, 21:57)Papi Napisal: Če se motim, naj me nekdo popravi ampak a ni ravno vlada JJ naredila totalno godljo s prekategorizacijo orožja avgusta lani? Ko so polavtomate z +20 strelnimi magacini vtaknili v "zloglasno" A kategorijo, ki je bila pred tem smiselno definirana in rezervirana zgolj za pravo avtomatsko orožje, medtem ko so polavtomati tičali v B kategoriji, ne glede na kapaciteto nabojnikov.
Če bi torej kategorizacija izpred 2021 ostala, sedaj morda ne bi bili polavtomati tako na udaru.
Zakaj hudirja je bilo sploh potrebno spreminjat zoro, ki je bil do lani perfekten in smiselen. Aja saj vem, evropska direktiva pa to.....

No, te A, B, C in D kategorije so 'evropska' iznajdba.
Odgovori
#58
na Finskem teh kategorij nimajo... ko sem jih tam spraševal, so me samo čudno gledali kaj jaz govorim A, B, C in D.
Moons out, goons out!
Odgovori
#59
Su84 glede na to da si ti tisti, ki trdis da bomo brez polavtomatov predlagam, da po masi ti odneses kaj na ue, jaz vem da meni tega ne bo treba niti pod vasimi niti pod njihovimi... Tale propaganda ti lahko pali kje za šankom, med ljudi z vec kot tremi mozganskimi celicami bolj tezko...
Odgovori
#60
Kaj je pa tako nemogočega izglasovat prepoved PAP ?
Če si je Golob to zaželel bo MNZ predlagal in poslanci bodo kot kokoši potrdili, ker si več al manj vsi želijo vsaj dva mandata.
Bo Državni svet dal veto ? Bomo videli. Morda. Pa kaj. Saj imajo dovolj poslancev da ga povozijo pri ponovnem odločanju.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)