Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reloading lovska puška
Evo ga, christmas came early.. :D Izpit narejen in istočasno prišel loader, sedaj pa da vidimo, kaj se da skup zbit :D


Priponke Male slike
   
Odgovori
Thumbs Up 
Thumbup

Zakaj pa imaš dva čistilca žepka netilke, dva lijaka in dva trimmerja; če prav vidim?
Odgovori
(13-06-2023, 05:36)Marks Napisal: Thumbup

Zakaj pa imaš dva čistilca žepka netilke, dva lijaka in dva trimmerja; če prav vidim?

Rezerva Marks. Pray
Odgovori
(11-05-2023, 13:00)mkosir Napisal: Torej....
Krogla: Los HT 30c ali pa Lapua mega s 55c
Tulec: pobran pri lovskem nastrelu (norma,rws....) 0,00€
Netilka:fiocchi lr kuplena pred podražitvijo 6c
Smodnik: VV N150 1kg kupljen pred podražitvijo za 95€ 51grn=31c


Tle si ga pa pokronal.

Ce ces imet dobro grupo, rabis konsistentne hitrosti, te so pa v veliki meri odvisne od konsistentne in konstantne napetosti med vratom tulca in kuglo.
In za doseganje tega rabis tulce, ki so si med seboj zelo podobni po materialu, nacinu in lotu izdelave, stevilu kolikorat so bili ustreljeni in annelani in potem na koncu koliko si jih polnil itd ... Lahko ti filas vedno enako, ce bo napetost v vratu prevelika, ti bo peštalo netilke, raztegovalo dno, kugle bodo letele v 3pm s prevelikimi hitrostmi, ejektor zaklepa ti bo zabijalo noter ... najmanja pa bo standardna deviacija hitrosti slaba.

In res ne vidim kako lahko dosezes vrhunsko grupo s tem, da pobiras šrot pod mizo pri lovski nastrelitvi, razlicne proizvajalce, razlicne starosti ... ko ne ves kaksno zgodovino imajo tisti tulci. Ti bo enkrat zaklepišče utrgalo pa bo veselica.
Odgovori
Zdaj pa ze malo pretiravas...
Odgovori
(13-06-2023, 13:50)gg Napisal: Zdaj pa ze malo pretiravas...

Prav.
Jaz sem te zadeve obširno preizkusil na lastni koži (se ne zgodijo na vseh kalibrih), videl, da se dogaja tudi pri drugih, in prišel stvari do dna, da vem kdaj in zakaj in v kolikšni meri se zgodijo. Nekdo, ki tega ni videl v živo, pa se mu lahko to zdi pretiravanje.

Vsakemu svoje... pač, pobirajte tulce po gozdnih cestah in filajte, da bo ceneje (mogoče celo zelo natančno).
Odgovori
Tulce Lapua sem jaz kupil iz Nemčije po 60 centov. Eden zdrži 13-14 strelov (vsaj).
Zdaj pa računaj, koliko centov te košta strel zaradi uporabe tulca in ali se splača reskirat s tem, da pobiraš smeti drugih (pa pozabimo, koliko natančne izdelke lahko narediš s smetmi, ki jih drugi pustijo pod mizo). Vprašaj se raje, kaj je tisti tulec doživel, preden si ga ti prijel v roke.
Odgovori
(13-06-2023, 13:41)mkosir Napisal: [quote pid="206437" dateline="1683802840"]
Torej....
Krogla: Los HT 30c ali pa Lapua mega s 55c
Tulec: pobran pri lovskem nastrelu (norma,rws....) 0,00€
Netilka:fiocchi lr kuplena pred podražitvijo 6c
Smodnik: VV N150 1kg kupljen pred podražitvijo za 95€ 51grn=31c

[/quote]

... tole potem v najcenejši verziji znese 0,92€ ... pa pozabi na pobiranje Doh + (... tu ne računaš stroškov, ko si šel po sestavine v trgovino, ko si jih polnil, ...)

... obstaja pa še kakšna druga možnost ... npr.:

https://www.sellier-bellot.cz/en/product...etail/141/

... jih dobiš pri nas za ca 1,5€/kom ... vsi skoraj enaki ... opravijo svoj del posla ... namesto polnjenja pa počivaš ...

lp upor500
Odgovori
(13-06-2023, 15:37)Klemenc Napisal: Vprašaj se raje, kaj je tisti tulec doživel, preden si ga ti prijel v roke.

99,9% jagrov ne polni streliva, tako da je 99,9% teh tulcev 1× izstreljenih. jaz z njimi ne bi imel nobenih težav.
Odgovori
Tocno to kar pravi Marks. 1x ustreljeni tulci RWS, ki ga povprecen jager vrze stran je se vedno vrhunska roba. Poberes, spuces, pregledas da je vse ok in je to to.
Odgovori
(13-06-2023, 13:13)jabolko Napisal:
(13-06-2023, 05:36)Marks Napisal: Thumbup

Zakaj pa imaš dva čistilca žepka netilke, dva lijaka in dva trimmerja; če prav vidim?

Rezerva Marks. Pray

V bistvu mas prav ?? sem gledu, pa se nism mogu odlocit  pol sem pa kr oba vzel itak so tok pocen, pa bo en za rezervo ce druzga zgubim al karkol...jbg novinc ?

(14-06-2023, 10:47)zzookkii Napisal:
(13-06-2023, 13:13)jabolko Napisal:
(13-06-2023, 05:36)Marks Napisal: Thumbup

Zakaj pa imaš dva čistilca žepka netilke, dva lijaka in dva trimmerja; če prav vidim?

Rezerva Marks. Pray

V bistvu mas prav ?? sem gledu, pa se nism mogu odlocit  pol sem pa kr oba vzel itak so tok pocen, pa bo en za rezervo ce druzga zgubim al karkol...jbg novinc ?
Vprasaji so bli misleni smiley-sam ker pisem prek mobija jih zgleda ne prepozna..
Odgovori
Netilke zbite ven, zadeva je zabavna in ne ropota skoraj nic, mam masiven ponk in plasticno kladivo.. Naslednji korak bo ciscenje.. Verjamem da imate vecinoma vsi ze tumblerje, jaz jih bom na zacetku kar pral, pa me zanima kako jih najbolje posusit, opcije so pecica, sonce al pa da se nabav tist za susenje sadja dehidrator.. Pecica me skrbi ker naj bi se pol neki deli svinca nalagal in ni potem da bi peku hrano v njej..?
Odgovori
(14-06-2023, 15:07)zzookkii Napisal: Netilke zbite ven, zadeva je zabavna in ne ropota skoraj nic, mam masiven ponk in plasticno kladivo.. Naslednji korak bo ciscenje.. Verjamem da imate vecinoma vsi ze tumblerje, jaz jih bom na zacetku kar pral, pa me zanima kako jih najbolje posusit, opcije so pecica, sonce al pa da se nabav tist za susenje sadja dehidrator.. Pecica me skrbi ker naj bi se pol neki deli svinca nalagal in ni potem da bi peku hrano v njej..?

Korak pranje izključi ni potrebe, če pa že moraš pol uporabi cilit bang...
en štamprle na liter dva vode lahko mrzla al vroča zadošča.
Pa 3 do 5 minut not, mal vmes mešaj, boš dobil ko nove ven.

PS. Sonce pa vseeno uporabi, al boš pral al ne. Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
Thumbs Down 
največja neumnost in izguba časa pri reloadingu je ravno pranje tulcev.

ker nimaš niti lubrikanta gor, se niti s tem, kako ga dol spravit, ne rabiš ukvarjat...
Odgovori
če pa ti pranje res ne da mira ker poslušaš 'stare mačke', ki nimajo pojma o vzrokih in posledicah, pa uporabi neko čistilo za kopalnico (s citronko in podobnimi kemikalijami) kot predlaga jabolko in vročo (bolj učinkovita kot mrzla) vodo, recimo par minut (ne jih namakat!) v zaprti posodici od sladoleda malo mešaš, in potem dobro spereš, vsakega otreseš da gre voda čimbolj ven, in posušiš na soncu.

ajde, če pobiraš tulce od vsepovsod ima ta korak smisel. če pa jih devaš iz ležišča direktno v šatlo, pa samo prenehaj s takimi idejami o pranju...
Odgovori
(14-06-2023, 18:21)Marks Napisal: če pa ti pranje res ne da mira ker poslušaš 'stare mačke', ki nimajo pojma o vzrokih in posledicah, pa uporabi neko čistilo za kopalnico (s citronko in podobnimi kemikalijami) kot predlaga jabolko in vročo (bolj učinkovita kot mrzla) vodo, recimo par minut (ne jih namakat!) v zaprti posodici od sladoleda malo mešaš, in potem dobro spereš, vsakega otreseš da gre voda čimbolj ven, in posušiš na soncu.

ajde, če pobiraš tulce od vsepovsod ima ta korak smisel. če pa jih devaš iz ležišča direktno v šatlo, pa samo prenehaj s takimi idejami o pranju...

V pralni stroj jih dej. Samo ne ženi povedat!
Odgovori
hvala  za odgovore, korak pranja bom preskočil  Cool

še tole vprašam, potem pa najverjetneje dam mir, vsaj za neki casa :)

Torej kupil bi krogle sierra 308.  150gr game king, smodnik pa bi bil Swiss reload rs 62.. Start load je  50,9 grain-ov, max load pa 60,2 graina kokr sem videl na spletni strani..
Tulci so kakrsni so, noben ne presega 2.494 inča, maksimum COAL dolžina pa ne sme presegati 3,340 inča..
Ni mi jasno, vidi se (na pripeti sliki) celotna dolžina tulca je 2,494 inča, zraven pa piše trim to length 2.485, sako tulci katere merim so vsi nekako okoli 2.485, od kje je potem mera 2,494 inča a je to neka maksimalna tovarniška dolžina in zakaj bi ga potem moral krajšati na 2,485, zakaj ni že iz tovarne 2,485?
Drugo vprašanje, je še kak predlog za smodnik, rad bi poleg natančnosti čim manjšo moč krogle, pa da je na zalogi nekje v slo..


Priponke Male slike
   
Odgovori
(14-06-2023, 18:14)Marks Napisal: največja neumnost in izguba časa pri reloadingu je ravno pranje tulcev.

ker nimaš niti lubrikanta gor, se niti s tem, kako ga dol spravit, ne rabiš ukvarjat...

Marks se podpisem. Me pa nekaj na tem mestu zanima. Je kdo opazil, kako se naboji, napolnjeni v neociscene tulce obnasajo na daljsi rok shrambe? Leto, dve…?
Odgovori
Glede dolžine tulcev:
Tulec se po vsakem strelu daljša. Tvoja naloga je, da če gre dolžina preko dovoljene maximalne dolžine, da ga skrajšaš. Najbolje je, da imaš tulce v isti šarži enake dolžine. Tulci v tovarniškem strelivu imajo odstopanja dolžine - posebej pa po strelu/ ponovnem kalibriranju.Skrajšaj jih na enako mero npr. 63,1 mm in to je to.

Če te zanima majša moč od maximalne dosegljive, je po moje, omenjen smodnik prepočasen. Kakšen single base - Lovex S060 mogoče?
Odgovori
(14-06-2023, 22:19)RWS Napisal: Me pa nekaj na tem mestu zanima. Je kdo opazil, kako se naboji, napolnjeni v neociscene tulce obnasajo na daljsi rok shrambe? Leto, dve…?

jst nimam pojma, bi pa rekel da če imaš znotraj čist vrat, se ti bo lahko krogla 'zapekla' na vrat. tega se vsi tekmovalci v ameriki bojijo in zato 'seatajo' na dolgo in pred tekmo potisnejo kroglo na končno dolžino. če pa imaš vrat umazan od ogljika, je ta strah veliko manjši. koliko pa ima to vpliva na lovske naboje pa ne vem.

kaj pa bi se kvarnega dogajalo s samim smodnikom znotraj 'umazanega' ali čistega tulca pa ne bi vedel. morda smodniku celo bolj paše biti v stiku z inertnim ogljikom, ki je na steni po zgorevanju...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)