Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D natisnjen benchrest top, v2
Nova "evolucija" lastnega benchrest top designa. Tukaj sem se zgledoval po Rodzilla Raptor 5-axis top-u, s t.i. turntable funkcijo. Če koga zanima zanima, da bi zadevo testiral, z veseljem delim STL-e in lahko prilagodite spodnjo ploščo, da bo pasala na vaš benchrest. Vsekakor pa mnenja dobrodošla.
  • Natisnjeno v ASA in obdelano z acetonom za boljšo stukturno stabilnost.
  • Na ušesih nalimana 0.5 mm teflonska folija z 1 mm gumo vmes.
  • Na nihajočih "nosilcih stocka" (nevem kako naj jim rečem) zaenkrat uporabljen filc za podlogo in pa po 2 natančna ležaja na vsakem, tako da je gibanje smooth in pa brez lufta.
  • Med spodnjima ploščama vstavljena 0.5 mm samolepilna teflonska plošča, tako da je turntable gibanje tudi kar gladko.

https://youtube.com/shorts/dCUf2OwoYc0?s...eSMfXGYPPM

Test na strelišču sledi ta teden.
Odgovori
Vse lepo in prav.
Bi pa dodal samo en pointer glede na to, da se omenja naslon kot benchrest.
Lahko naletiš na tekmo na kateri z takim naslonom ne boš mogel sodelovat, ker ni podloga vreča z peskom.

Prednji naslon / rest:
Na splošno sprednji naslon ali podstavek nima omejitev glede na težo, material in obliko.
Prednji nasloni morajo imeti mehko vrečko, ki je napolnjena z peskom. Sprednji del
puške (kopita) leži na vrečki in ima lahko stik izključno z vrečko in omejevalcem na
začetku naslona. Spodnja stran kopita se mora popolnoma nalegat na gornjo stran z
peskom napolnjene podloge(priloga B) Nasloni so lahko nastavljivi v vse smeri.

lp
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
(19-09-2023, 11:09)Jazzy Napisal: Vse lepo in prav.
Bi pa dodal samo en pointer glede na to, da se omenja naslon kot benchrest.
Lahko naletiš na tekmo na kateri z takim naslonom ne boš mogel sodelovat, ker ni podloga vreča z peskom.

Prednji naslon / rest:
Na splošno sprednji naslon ali podstavek nima omejitev glede na težo, material in obliko.
Prednji nasloni morajo imeti mehko vrečko, ki je napolnjena z peskom. Sprednji del
puške (kopita) leži na vrečki in ima lahko stik izključno z vrečko in omejevalcem na
začetku naslona. Spodnja stran kopita se mora popolnoma nalegat na gornjo stran z
peskom napolnjene podloge(priloga B) Nasloni so lahko nastavljivi v vse smeri.

lp

Drži, zato tudi tisti "zaenkrat", kjer sem napisal da je uporabljen filc. Po pravici povedano sem sklepal (assumption is the mother of all fuck-ups Rolleyes ), da F Open Class pravila zahtevajo, da je spodaj kontakt vreča (tako kot ima to rešeno Raptor Rodzilla rest, ne vem pa kako je z stranskim kontaktom - je tudi vreča zahtevana?

Če googlam pravila najdem tole in razumem, da je edini kontakt (torej spodaj in bočno) dovoljen le z vrečo:
Citat:20.2.4 - An unattached front rest must use either a sandbag or the shooter’s forward hand as the only contact with the rifle. The area of contact between the front bag and the underside of the rifle fore-end may not exceed 76.2mm wide x 76.2mm long. It may have up to 3 spikes which can be pressed into the ground up to 50mm, unless the use of spikes is prohibited by local conditions.
Odgovori
(19-09-2023, 14:18)milanjungic Napisal: Drži, zato tudi tisti "zaenkrat", kjer sem napisal da je uporabljen filc. Po pravici povedano sem sklepal (assumption is the mother of all fuck-ups Rolleyes ), da F Open Class pravila zahtevajo, da je spodaj kontakt vreča (tako kot ima to rešeno Raptor Rodzilla rest, ne vem pa kako je z stranskim kontaktom - je tudi vreča zahtevana?

Če googlam pravila najdem tole in razumem, da je edini kontakt (torej spodaj in bočno) dovoljen le z vrečo:
Citat:20.2.4 - An unattached front rest must use either a sandbag or the shooter’s forward hand as the only contact with the rifle. The area of contact between the front bag and the underside of the rifle fore-end may not exceed 76.2mm wide x 76.2mm long. It may have up to 3 spikes which can be pressed into the ground up to 50mm, unless the use of spikes is prohibited by local conditions.

f-class ne potrebuje ob strani več vreče s peskom. eni montirajo tudi rolerje.
Odgovori
(19-09-2023, 14:26)Marks Napisal:
(19-09-2023, 14:18)milanjungic Napisal: Drži, zato tudi tisti "zaenkrat", kjer sem napisal da je uporabljen filc. Po pravici povedano sem sklepal (assumption is the mother of all fuck-ups Rolleyes ), da F Open Class pravila zahtevajo, da je spodaj kontakt vreča (tako kot ima to rešeno Raptor Rodzilla rest, ne vem pa kako je z stranskim kontaktom - je tudi vreča zahtevana?

f-class ne potrebuje ob strani več vreče s peskom. eni montirajo tudi rolerje.

Hvala! Čeprav po ameriških forumih berem, da so rolerje (vsaj v ZDA?) prepovedali, zato sedaj največkrat uporabljajo filc ipd.

Torej bi tale moj rest, če na uni dve "gugalnici" dam mali vreči s peskom, šel skozi...
Odgovori
(19-09-2023, 15:28)milanjungic Napisal: Hvala! Čeprav po ameriških forumih berem, da so rolerje (vsaj v ZDA?) prepovedali, zato sedaj največkrat uporabljajo filc ipd.

to pa ne vem kako je v ZDA. v JAR so letos baje že imeli rolerje na svetovnem F-Class.

SEB ima pa kolikor vidim teflonske nastavke ob strani?
Odgovori
Mogoče bo moj v3 z rolerji SEB ima več opcij, ne vem ali so bela ušesa teflonska ali delrin plastike…

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
Odgovori
Igračke  za velike otroke :)
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)