Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... nadaljevanje o Strelišču Černotiči
(15-10-2020, 16:56)Marks Napisal:
(15-10-2020, 16:22)Panther Napisal: Je zelo pristranska in vse drugače misleče popljuva ali blokira na družabnih omrežjih.... pač leva scena

kakor vsa rtvslo.

zadnje čase se mi zdi, da je pri marsikaterem prispevku več objektivnosti in drugih pogledov na retardiranem pop tv / a kanal kot pa na nacionalki... kot da se trudijo samo s forsiranjem 'leve' ideologije in ničesar drugega.

Kot vidim, se je ta levo desna klobasarija preselila tudi na ta forum. Očitno smo se slovenci uspeli skregati (ali pa so nas v to prepričali politiki) do te mere, da ti je nerodno povedati, kakšne imaš svetovne nazore. Kar je žalostno in mislim, da politika ne sodi sem gor. Adijo.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(16-10-2020, 18:03)Barbapapa Napisal: Kot vidim, se je ta levo desna klobasarija preselila tudi na ta forum. Očitno smo se slovenci uspeli skregati (ali pa so nas v to prepričali politiki) do te mere, da ti je nerodno povedati, kakšne imaš svetovne nazore. Kar je žalostno in mislim, da politika ne sodi sem gor. Adijo.

Res je

Clap
*** Fight or Flight ***
Odgovori
(16-10-2020, 18:03)Barbapapa Napisal: Kot vidim, se je ta levo desna klobasarija preselila tudi na ta forum. Očitno smo se slovenci uspeli skregati (ali pa so nas v to prepričali politiki) do te mere, da ti je nerodno povedati, kakšne imaš svetovne nazore. Kar je žalostno in mislim, da politika ne sodi sem gor. Adijo.

Meni ni prav nič nerodno, niti javno, povedat, da sem prepričan levičar. In zdaj bom dobil blokado.
Odgovori
(16-10-2020, 18:03)Barbapapa Napisal:
(15-10-2020, 16:22)Panther Napisal: Je zelo pristranska in vse drugače misleče popljuva ali blokira na družabnih omrežjih.... pač leva scena

kakor vsa rtvslo.

zadnje čase se mi zdi, da je pri marsikaterem prispevku več objektivnosti in drugih pogledov na retardiranem pop tv / a kanal kot pa na nacionalki... kot da se trudijo samo s forsiranjem 'leve' ideologije in ničesar drugega.

Kot vidim, se je ta levo desna klobasarija preselila tudi na ta forum. Očitno smo se slovenci uspeli skregati (ali pa so nas v to prepričali politiki) do te mere, da ti je nerodno povedati, kakšne imaš svetovne nazore. Kar je žalostno in mislim, da politika ne sodi sem gor. Adijo.

(16-10-2020, 22:27)topostrelec Napisal:

Meni ni prav nič nerodno, niti javno, povedat, da sem prepričan levičar. In zdaj bom dobil blokado.

(16-10-2020, 22:32)Panther Napisal:
(16-10-2020, 18:03)Barbapapa Napisal:

kakor vsa rtvslo.

(16-10-2020, 22:27)topostrelec Napisal:

Eni že talajo rdeče kartone  Razz
Odgovori
(16-10-2020, 22:27)topostrelec Napisal: Meni ni prav nič nerodno, niti javno, povedat, da sem prepričan levičar. In zdaj bom dobil blokado.

Če si v streljanju "prepričan levičar" nič narobe, v nasprotnem pa nisi na pravem forumu
*** Fight or Flight ***
Odgovori
(16-10-2020, 23:48)Zlatgol Napisal:
(16-10-2020, 22:27)toposralec Napisal: Meni ni prav nič nerodno, niti javno, povedat, da sem prepričan levičar. In zdaj bom dobil blokado.

Če si v streljanju "prepričan levičar" nič narobe, v nasprotnem pa nisi na pravem forumu

Sem na povsem pravem forumu. A je to strelski, ali politični forum? A strelci politično po tvoje ne smejo biti levičarji? Se ti zdi, da je strelstvo rezervirano in dovoljeno le za politične desničarje?
Odgovori
Prispevek RTV Slo je precej nizke kvalitete. Nekaj posnetkov in precej domnev pomešanih z netočnostmi in nedokazanimi navedbami.

Če bi sodil samo po posnetku, bi rekel, da je strelišče neurejeno in precej šalabajzerko vodeno vendar je težko soditi na podlagi precej enostranskega prispevka.

Nisem pa vedel, da lahko italijanski državljani samostojno streljajo na naših streliščih (brez prisotnosti kakršnekoli odgovorne osebe upravljalca strelišča).

@ Iurium Humanorum
Čeprav ubija človek in ne puška pa je možno govoriti o lastnostih in učinku določenega strelnega orožja. Velika kapaciteta okvirja omogoča bolj učinkovito streljanje (hitreje in z manj prekinitvami), strelivo kalibrov 5,56x45 in 5,45x39 pa zaradi visoke hitrosti krogel povzroča uničujoč učinek na živem tkivu do določene razdalje oz. nad določeno hitrostjo krogle ob zadetku. Civilne variante jurišnih pušk se v bodoče ne bodo uporabljale z okvirji večjih kapacitet. Glede kalibrov, kolikor vem, niso predvidene omejitve.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
Zlatgol a nam, ki nismo ne desni ne levi, dovoliš bit na forumu? Moramo kam kako prošnjo poslat? Kuverto ali kaj drugega?
Odgovori
Dost politike. Na streliscu je dovolj dela, ce se vam strelat ne da.
Odgovori
@fritz
Puška ali pištola je glede na svoje tehnične lastnosti nedvomno med učinkovitejšimi množilniki sile in posledičmo gre nedvomno za potencialno nevarna sredstva. To tudi pomeni, da so le ta posebej primerna za potrebe izvajanja boja, torej v vlogi orožja.

Učinkovitost določenega sredstva za potrebe boja nikakor ni enoznačna. Različne taktične situacije namreč določajo ponderje za vrednotenje posameznih lastnosti določenega sredstva.

Različni kalibri nedvomno imajo različne učinke na tarči, je pa ob tem treba izhajati iz dejstva, da predstavlja prag za oceno le teh, sposobnost povzročiti poškodovanje (resno), oziroma smrt osebe. Za oboje nedvomno zadostuje celo malokalibrsko strelivo. Ali neko strelivo povzroči za nekaj procentov hujšo poškodbo od kakega drugega, je docela nesmiselna razprava, saj je vso ostro strelivo docela dovolj učinkovito, da doseže zgoraj navedene taktične cilje, oziroma omenjeni prag. V okviru tega rad izzovem sogovornike z naslednjim primerom. Bi dali v roke psihopata malokalibrsko puško? Domnevam, da ne. Na drugi strani primeren posestnik/uporabnik ne bo ogrožal nikogar ne glede na potencial, ki ga določeno sredstvo ima.

Podobno je s sposobnostjo avtomatskega režima ognja. Nedvomno predstavlja ta sposobnost določeno taktično prednost, ne nazadnje zaradi tega vojske in policije tudi posedujejo orožja, ki omogoča tak režim ognja. Na drugi strani se moramo zavedati, da se avtomatski ogenj uporablja v izjemno specifičnih taktičnih situacijah in tako zelo omejenem obsegu. Realnost pač ni Holywood. Celo več, manj usposobljen uporabnik bo v takšnem režimu ognja celo manj taktično učinkovit, kot v primeru pol-avtomatskega.

Razprave o tem kako je treba prepovedati to ali ono lastnost ognjenih strelnih sredstev, me vedno asociirajo na razpravo o vozilih. Je varnejši tisti, ki omogoča hitrost 250 ali 260 km/h. Teoretično nedvomno prvi, praktično pa sta oba nedvomno sposobna povzročiti smrt tako uporabnika, kot ljudi v okolici. Torej sta obe vozili v celoti primerljivi in je nadaljna razprava popolnoma nesmiselna.

Če nekdo ni primeren za posest potencialno bolj nevarnih sredstev, potem se v njegovi bližini ne bom počutil varno tudi v kolikor mu postavimo v roke kremenjačo, ali zgolj sekiro.

Če še nekako razumem laično javnost, da tematike pač ne pozna, me vedno znova presenetijo izjave posameznikov, ki so del zainteresirane javnosti, saj naj bi ti imeli le nekoliko bolj poglobljeno poznavanje tematike.

Res je, priče smo tendencam, da se zakonodaja na tem področju zaostri in očitno so se nekateri v to že vdali, ali trend celo podpirajo. Sam v predmetni zadevi menim, da bi morali iti v ravno nasprotni smeri, saj so nekatere že sedaj veljavne omejitve docela nesmiselne. Ravno prekomerna pasivnost zainteresirane in strokovne javnosti nas neizbežno vodi po poti držav, kot je Velika Britanija. To seveda ne pomeni, da določena regulacija na tem področju ni smiselna, le strokovno utemeljena mora biti, kar sedaj marsikdaj ni praksa. Zaradi tega na tem področju nujno potrebujemo novo paradigmo
Odgovori
Boh pomagi, zdej se pogovarjamo o tem kakšno terminologijo uporabljamo (sem prebral samo krajši prispevek Iuriuma, ostalo je itak preveč za moje občutljive učke), o barvi las avtorice prispevka in ali je prispevek ok al ne. Dejmo se vprašat kaj hudiča je zadaj. Zakaj je to strelišče tam? Se je kdo pogovoril z lokalci? Sej v teoriji vsi vemo, da to vse štima (ko maš table, pa trakove, pa red na strelišču) - sicer ne več dolgo, ampak na svetu nismo sami. Treba je igrati dolgo igro, ne pa da se reagirati za vsako malenkostjo, ki vam jo pobingljajo pred nosom. Je treba vidt mal dlje kukr pa lulek nese.
Odgovori
Saj ti dajem strokovno utemeljitev. Določeni kalibri so zaradi povzročanja hidrodinamičnega šoka problematični saj povzročajo zelo hude rane četudi ne zadenejo telo tako, da bi povzročili hipno smrt. Ampak o tem snovalci nove evropske orožne zakonodaje niso razmišljali temveč so se osredotočali na jurišne puške in njihovo učinkovitost pri izvajanju nasilja ali napadov ne glede na to, da so bile uporabljene vojaške avtomatske jurišne puške s črnega trga in ne legalne civilne polavtomatske puške bazirane na isti platformi. Ravno tako niso primerjali učinkovitosti takšnega orožja v primerjavi z napadi s tovornimi vozili, kjer so tovorna vozila lahko celo bolj učinkovita in bi potemtakem lastništvo tovornih motornih vozil morali regulirati na podoben način kot lastništvo strelnega orožja ali obratno.

Kar se tiče strelišč pa je seveda jasno, da ima pištolsko strelivo praviloma manjše energije, mase in domet, strelivo za puške pa ravno obratno. Nevedneži potem zlahka sprejmejo repetirno puško in se zgražajo nad PAP AK-47/AR-15, čeprav je lahko repetirka v kalibru, ki daleč presega energije, mase in domet 7,62x39 ali 5,56x45 in zato predstavlja večjo nevarnost za okolico strelišča, če krogla zapusti varno smer bodisi neposredno ali zaradi odboja.

Kar se tiče učinkovitosti avtomatskega način delovanja se popolnoma strinjam. Seveda se to v kontekstu omenjenega strelišča omenja za doseganje večjega efekta in kazanje večjega zgražanja nad hrupom, ki prihaja iz strelišča ('je kot v Siriji'; 'verjetno uporabljajo nezakonito orožje' ipd.) čeprav lahko več strelcev, ki hitro streljajo s polavtomatskim orožjem poustvari zvok, ki je od daleč podoben rafalnemu streljanju enega orožja.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(17-10-2020, 07:45)dani_79 Napisal: Zlatgol a nam, ki nismo ne desni ne levi, dovoliš bit na forumu? Moramo kam kako prošnjo poslat? Kuverto ali kaj drugega?

Dani, ne razumem tvojga vprašanja !
Strelski forum se mi ne zdi primeren za dokazovanje kdo je na levi in kdo na desni strani politične opredeljenosti še posebej pa ne pod temo o strelišču Černotiči.
*** Fight or Flight ***
Odgovori
Osebna nazorska opredeljenost posameznika nedvomno ima določen vpliv na dojemanje sveta okoli nas, nikakor pa to v tej tematiki ne bi smel biti prevladujoč, ali celo pomemben faktor. Žal je vse prepogosto slučaj, da omenjeno postane prevladujoč faktor pri razpravi o čemurkoli, ne pa strokovnost in utemeljenost argumentov.
Odgovori
Že tako nas politika nateguje celo naše življenje. Nam obljublja nebesa, če volimo zanje in pekel, če damo glas nasprotniku. Obračajo nas in manipulirajo, nam vsiljujejo poglede in nas silijo, da jih ponotranjimo... Tale forum je eno redko zatočišče pred temi pritiski in populizmi in osebno bi si želel, da tako tudi ostane. Kar se mene tiče, je tole že dovolj smetenja tukaj in predlagam, da se pogovor vrne na temo, torej debata okoli strelišča. Howgh!
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(17-10-2020, 01:05)fritz Napisal: Nisem pa vedel, da lahko italijanski državljani samostojno streljajo na naših streliščih (brez prisotnosti kakršnekoli odgovorne osebe upravljalca strelišča).

saj ne moreš vedet ali se na črno pripeljejo tja, ko nobenega ni in pač streljajo (kakor se lahko pripeljejo na bilokatero odročno parcelo in streljajo), ali pa imajo dogovor z upravljalcem strelišča.

da bi takšne zadeve rtvslo pojasnila pa jim očitno ni v interesu... bolje pustiti ljudem da si ustvarijo svojo negativno sliko o strelstvu

nobeden se ne krega, samo pojasnjujem zakaj-zato. 
skrajno neumno se mi pa zdi, da bi se pač za določene zadeve obnašali kot da jih je vesolje naplavilo, ko pa vemo zakaj so takšne kot so.
Odgovori
zlati ne zdi se ti primeren ampak da ni pravi kraj za levičarje pa nisi pozabil povedat? jaz bi samo želel vedet če pol mi ne desni ne levi smo lahko tu?
Odgovori
(17-10-2020, 17:47)dani_79 Napisal: zlati ne zdi se ti primeren ampak da ni pravi kraj za levičarje pa nisi pozabil povedat? jaz bi samo želel vedet če pol mi ne desni ne levi smo lahko tu?

Dani,
z vsem spoštovanjem ne vem kako še ti naj zapišem, vseeno mi je ali so levi, desni, zgornji, spodnji..jaz se z politiko ne obremenjujem, menim pa, da ta forum ni pravi kraj za politična obračunavanja.
Dani, ne ljubi se mi več polemizirat..
*** Fight or Flight ***
Odgovori
Strelisce spominja na nekaj takega kot smo v mladih najstniskih letih imeli za streljanje z zracno pusko na pikniku. Plocevinko obesis na palico in streljas. Zanemerjeno in neurejeno in niti najmanj podobno streliscem, ki jih obiskujem. Po mojem osebnem mnenju na strelisce sodijo samo tarce, ki se uporabljajo za sportne discipline in nam kot sportnim strelcem to strelisce kljub vsej polemiki ob prispevku ne more biti v ponos!
Odgovori
@ssime
Najprej bi si kazalo odgovoriti na vprašanje, kaj strelišče sploh je. To naj bi bil prostor, ki je ustrezno zavarovan, da je tam mogoče varno streljati. Ali se to izvaja za potrebe športa, rekreacije, kot prostočasna dejavnost, različna testiranja, ali kaj tretjega, je s stališča legitimnih interesov javnosti docela nepomembno. Osrednji in docela legitimen javni interes je, da s takšne površine ne prihaja do nedopustnih imisij v okolje. Prav tako je pomembno ustrezno zavarovanje takšno površino, da se preprečujo nenadzorovani vstopi na takšno površino. Poleg tega so lahko tudi drugi dejavniki, na primer izgled, oziroma urejenost takšne površine, ipd.

Kot zapisano, ključen dejavnik pri upravljanju s takšno površino je, da se dejavnost tam izvaja varno, tako za neposredne uporabnike, kot predvsem okolico!

Razmišljati o strelišču, kot površini, ki bi smela biti namenjena izključno športnemu streljanju, je po mojem mnenju v celoti zgrešeno in ponovno kar kliče po nepotrebnih, oziroma nedopustnih zapletih.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)