Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skozlan kvazi članek
#1
[url="http://www.siol.net/Slovenija/Rubrikon/Kako_kupiti/2010/09/Stojiljkovic_Orozje.aspx"]http://www.siol.net/Slovenija/Rubrikon/ ... rozje.aspx[/url]


Skor raje ne bi komentiral...površno in zopet s povdarkom na boogeymanu,...
Odgovori
#2
Le nekaj bedarij in cvetk:

Citat: Legalizacija spodbuja črni trg ...
...
Slovencem vse od propada Karantanije ni bilo dovoljeno kupovati orožja, kar se je od osamosvojitve, posebej pa od leta 2000, ko smo se približali evropskim normam, spremenilo in se je trg precej razširil ...
...
Saj veste, priložnost dela tatu; kajti če imate doma ognjeno igračko, je večja možnost, da jo nekoč nespametno uporabite.

Moj bog, to pa je novinarstvo, aha, seveda, kajpak. No, dejstvo pa je, da v Sloveniji novinarjev v pravem pomenu besede ni, imamo le pisune in pisune z biriči.
Odgovori
#3
Sedaj pa naj ta psiholog napiše, da so tudi biatlonci zavrti agresivneži in potencialni morilci [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#4
"alojz1" Napisal:Sedaj pa naj ta psiholog napiše, da so tudi biatlonci zavrti agresivneži in potencialni morilci [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
... pa tudi atletinje in atleti, ki mečejo kopje [img]{SMILIES_PATH}/icon_mad.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#5
Me je kar strah, kaj bodo v prihodnosti "naumili" v vrhovih naše drage (razumite tako ali pa drugače...) države; velikokrat se pri nas začnejo spremembe s kakšnim člankom (kateremu potem usklajeno sledi cela serija) servilnega novinarja, v katerem naslika vse črno, vse pa je seveda argumentirano podprto s strani strokovnjakov (po možnosti tistih iz FDV ali Filozofske fakultete)...
Odgovori
#6
"Orien" Napisal:(po možnosti tistih iz FDV ali Filozofske fakultete)...

Kjer so najtežji predmet vrata in lahko padeš samo po stopnicah, hahahaha. Kakšni patetični luzerji so to. Ni za verjet. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#7
Podatki so dejstva, mnenja in ocene bedarija [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] , ostali komentarji [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#8
Citat:"Pomembno je tudi dokazati, da prosilec izpolnjuje pogoje za hrambo orožja. Treba ga je hraniti v posebej določenem prostoru, ki je tehnično varovan, in v zaklenjeni vitrini ali sefu," pravi Bojan Arh z UE Ljubljana.


Tole velja za kategorijo A in ne na splošno (vsaj jaz ne razberem da govori izključno za A) saj za vse ostalo velja le da mora biti zaklenjeno in strelivo ločeno od orožja....


Na pa sem komentiral doh...ampak v tem članku tudi dejstva niso vsa DEJSTVA ampak narobe povzeto skropucalo...
Odgovori
#9
uh, bogazijainaleluja... kakšna kozlarija od članka, na žalost se podobni biseri slovenskega novinarstva kar podajajo roke na siol.net . Zaključek je tudi briljanten..."Saj veste, priložnost dela tatu; kajti če imate doma ognjeno igračko, je večja možnost, da jo nekoč nespametno uporabite"
Odgovori
#10
Hecen je tudi podatek, da "eksploziv stane 300 EUR". Kot da bi rekel, salama stane 2 EUR. Sicer pa je to siol, ki ga v večini berejo dovolj mladi, da bodo ali spregledali bulšit, ali pa jim bo vseeno... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#11
Smeha polna vreča. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Citat:Saj veste, priložnost dela tatu; kajti če imate doma ognjeno igračko, je večja možnost, da jo nekoč nespametno uporabite.

Avtorica članka rada citira psihologe, ampak v psihologiji se zgornjemu navedku reče projekcija.


Citat:Gre za zavrto agresivnost, ki pa je lastniki orožja ne priznavajo

Hm, ta psiholog pa je od sile, nihče mu agresivnosti ne prizna, vseeno pa on ve, da le-ta obstaja. Očistno bere misli in čuti čustva in težnje drugih. Ja, spet projekcija...


Citat:Tudi v poklicih, kot so vojak, policist, lovec, obstaja možnost uresničevanja svojih agresivnih teženj na legalen način
Uf, obstaja možnost za vse živo, tudi za to, da g. psiholog "psihoanalizira" druge osebe iz ne ravno samaritanskih teženj, if you know what I mean. Špekulacija.


Citat:saj orožje v psihoanalizi pomeni falus

Sigmund Freud. Zgubo Freuda so pod svoje okrilje vzeli satanisti (šele z njihovim $$$ in znanjem je njegova kariera šla v nebo), ki so potem svoje Libido dominandi težnje v svet projicirali preko njega, tako so se falusi narisali na ama vsakem koničastem predmetu in vztrajajo še danes.

Ampak ajde, gremo še mi citirati Freuda, ki je rekel, da je oseba, ki se boji orožja spolno in čustveno zaostala/nezrela.

Problem z današnjimi "reporterji" je, da njihovi "članki" niso več reportaže ampak pretežno njihova osebna mnenja = projekcije njihovih strahov/predsodkov. Tako da iz tega stališča je njen "članek" vzet na znanje, to je pa tudi vse.

Problem s tem pa je, da ga bodo ljudje, ki nimajo dovolj razvitega kritičnega pragu (kar je v časopisih JE resnica) vzeli za svetega ter ga skupaj z lastnimi predsodki absorbirali in propagirali naprej, po možnosti vtepli v podzavest lastnih otrok, kar je velika škoda in navadno pranje možganov.

*sigh*
Odgovori
#12
Haha, se že pol ure zgražam nad člankom, pa sem šel pogledat, če je o tem že kaj na forumu, pa vidim, da je že živahno. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Rebcu sem tudi pisal, po mojem je "... dodaja Rebec, ki je prepričan, da vsaka legalizacija orožja spodbudi črni trg." sfaljeno citirano. Legalizacija še nikoli ni spodbujala črnega trga, črni trg spodbujajo prepovedi. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#13
"The irrational fear of weapons is a sign of retarded emotional and sexual maturity."

[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Citat se sicer zmotno pripisuje Freudu, vendar to niso njegove besede, je pa menda nekdo drug Freuda povzel s temi besedami.
Odgovori
#14
Novinarje iz svojih prejšnjih in zdajšnjih projektov dovolj poznam, da vem kako preko organa so sposobni napisati članek, še posebej tistem področju, o katerem ne vedo nič. Verjetno se še najbolj za glavo drži g.Rebec, ki so ga uporabili in citirali po svoje ter prikazali najmanj kot temno silo zla, največjega dilerja z orožjem v tem koncu sveta in grožnjo mirnemu spancu v podalpski deželi naši!
Članek niza par dejstev, vendar na njihovi podlagi izpelje zaključke popolnoma po svoje, kot tisti primer napačne dedukcije v znansvenih raziskavah:
Korak1: Profesor da na mizo živo žabo, ploskne z rokami in žaba skoči. ,
Korak2: žabi spuli eno nogo in ploskne - žaba skoči.
Korak3: žabi izpuli še drugo nogo in ploskne - žaba ne skoči več.
Logično sklepanje: če žabi populiš noge, postane gluha...
Odgovori
#15
Novinarka, ki me je intervjuvala je članek sestavila na podlagi pogovorov z več različnimi viri. Nekatere navedbe so sicer izpadle kot moje, vendar jih nisem podal jaz. Zlasti ne cen orožja in exploziva na črnem trgu. Sicer pa je vsaka omemba v medijih tudi reklama za moje podjetje, tudi če meni ali nekomu drugemu ni všeč. Sam ne pripisujem večjega pomena omenjenemu članku, verjamem pa da je v Sloveniji še precej ljudi, ki ne verjamejo, da je orožje mogoče kupiti legalno.
Danes dopoldan sem prejel kar nekaj klicev novih potencialnih kupcev in bodočih uporabnikov orožja, ki so idejo o nabavi dobili ob prebiranju omenjenega članka. Kar tako naprej! Po mojem mnenju je, iz večih vidikov, civilni trg z orožjem večji in pomembnejši od vojaško policijskega.
Odgovori
#16
"cyc" Napisal:Citat se sicer zmotno pripisuje Freudu, vendar to niso njegove besede, je pa menda nekdo drug Freuda povzel s temi besedami.
Hehe, bravo, sem napisal tisto kar se najbolj uporablja, da ne kompliciram. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Citat:Danes dopoldan sem prejel kar nekaj klicev novih potencialnih kupcev in bodočih uporabnikov orožja, ki so idejo o nabavi dobili ob prebiranju omenjenega članka.
Haha, tole mi je pa polepšalo dan! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Po moje bi morali prodajalci oglaševati tudi v navadnih časopisjih, da bi dosegli še večji krog potencialnih strank. Že marsikje sem zasledil komentarje v stilu "orožnega lista ne dobiš, pa če se ustreliš", kar je najdlje od resnice kar se da. Ljudem bi moralo biti jasno, da se da do orožne listine priti na sorazmerno preprost način. Odkar sem letos postal strelec in sem marsikaterega firbca peljal na strelišče, da poizkusi kako se strelja, se jih je na ta račun že pet včlanilo po klubih. Indoktrinacija in predsodki so žal globoko ukoreninjeni, še veliko bomo morali delati na temu, da te reči ne bodo več tabu.
Odgovori
#17
Js pa pravim ,da naj država raje spravi iz ceste vinjene voznike,ker se mi zdi da jih ti več pobijejo na naših cestah kot pa je pri nas mrtvih s strelnim orožjem!!!
Mislim članek je pa res tako prikazan,kot da smo vsi potencialni morilci ali bogvekaj?! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Katastrofa!!!! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_sick.gif[/img]
Odgovori
#18
citat: "Pri večini imetnikov orožja so v ozadju nezavedne težnje, saj orožje v psihoanalizi pomeni falus," je prepričan psiholog Peter Umek s fakultete za varnostne vede. citat konec...
ne vem kaj si naj mislim? malo bi bil hecen, če bi imel namesto enega več falusov, ker imam več kosov orožja?? [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
naj ta majster umek to tezo da na preiskus strelski zvezi slovenije in olimpijskemu komiteju slovenije in ostalim zvezam, ki so registrirane in imajo strelce v svoji vrsti...
Odgovori
#19
V psihoanalizi pomeni enako, če imaš velik avto. Torej, kaj zdaj? A smo vsi strelci z velikimi avtomobili dvakrat "udarjeni" al kaj? No, mimogrede, jaz svoj malo večji avto rabim, ker imam več otrok in ženo, ki je velika 176 cm...
Odgovori
#20
Psihologi postanejo osebe, ki upajo, da bodo na ta način rešili svoje lastne težave.
Ne se preveč sekirati zaradi njihovih povezav orožja s faličnimi simboli. Tudi za avtomobile velja da so falični simbol, pa za motorje in jahte tudi. Tudi Eifflov stolp in Washingtonski Monument (obelisk), pa da o raketah in piramidah ne govorimo. Skratka vse kar so moški izdelali ali uporabljali za psihologe predstavlja falični simbol. Težko namreč dojemajo narvo moškega spola, ki se je izoblikovala skozi lov in oborožene konflikte od pradavnine do danes. Jaz menim, da na svetu obstajata samo dve vrsti živih bitij; eni so lovci, drugi so plen. Psihologi definitivno spadajo med slednje.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)