Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnjenje šibrenega streliva
Živjo
Zanima me kdo prodaja surovine za polnenje nabojev za šibrenice (šibre, buckshote, ideal, tiste "vmesne plastike"). Ali se tu tudi lahko uporablja rabljene tulce?

Hvala

LP
Primož
Odgovori
...smodnik kupiš Rex-a, netilke pri Arteku (če so na zalogi), tulce pobereš rabljene, idealke, šibre, čepke,..., pa iz e-guna... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
Kaj se idealk, šiber in čepkov ne dobi v SLO?
Odgovori
"Primož Vid Napisal:Kaj se idealk, šiber in čepkov ne dobi v SLO?
Zaenkrat ne! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Na našo žalost nobeden ne uvaža!
Netilke za šibrene naboje že ima na zalogi Artek,druge komponente razen smodnika pa na žalost ni dobiti v SLO!
Js vse čepe in tulce kupujem preko E-Guna-
Odgovori
Druga varianta je tudi Guns planet v Trstu, tam imaš vse komponente za polnjenje. Za šibre sicer nimajo vedno na zalogi se pa lahko zmeniš in ti dokaj hitro nabavijo kar potrebuješ.
Odgovori
šibre in druge dele za polnjenje smo že dobavljali. Zaradi nizkega povpraševanja jih ne držimo na zalogi lahko pa mi pošljete email, pa vam pošljem ponudbo.
ARTEK d.o.o.
Tel.: 03 734 60 78, GSM: 040 335 435, E: [email protected], Skype: artekdoo
w: artekcenter.com, Facebook, Twitter
Odgovori
Hvala vsem za odgovore.

Bom malo povohljal naokoli in javim kako je šlo.

LP
Primož
Odgovori
Ali kdo polni z Lee LOAD ALL II? Je to zanesljiva preša?

Zanima me tudi, kateri smodnik uporabljate? Ali ve kdo, kje dobiti kakšen loading manual za šrot?
Odgovori
"kolov Napisal:Ali kdo polni z Lee LOAD ALL II? Je to zanesljiva preša?

Zanima me tudi, kateri smodnik uporabljate? Ali ve kdo, kje dobiti kakšen loading manual za šrot?
Ja je zanesljiva preša,le zakaj ne bi bila??? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]
Imel sem tudi od RCBS,ampak najraje polnim s LEE-jem,ker je enostaven.
Najcenejši smodnik za šibre je REX,katerega pa uporabljaš,je pa spet odvisno kaj boš polnil!
Odgovori
Hm... lovske šibrene naboje bi polnil. Katerega priporočaš? Ter koliko grainov na naboj?
Odgovori
"kolov Napisal:Hm... lovske šibrene naboje bi polnil. Katerega priporočaš? Ter koliko grainov na naboj?
Sam ne polnim Trap ali Skeet nabojev ker se ne splača!
Polnim Slug-e in BuckShot-e.Uprabljam Rex-a in zadeva funkcionira super!
Če boš polnil Trap se ti ne splača ker te dražje stane naboj če ga sam narediš,kot pa da ga kupiš..
Če boš pa Sluge in Bucke,se pa splača......
Odgovori
Da malo oživim temo... a se pri nas da še kje dobiti Lee LOAD ALL II
Kako je z surovinami?
Odgovori
Netilke Guns planet, Lee Load all II Artek, smodnik FBLU Koptex, šibre in sluge... (jaz jih sam ulivam).
lp Melly
Odgovori
Nekaj starih lovcev mi je dalo komponente za polnjenje šibrenih nabojev: " češ, ti nekaj polniš, morda ti bo prišlo prav".  S tem so se znebili tega, kar se jim je že desetletja valjalo po predalih. Kup netilk, šibre in nekaj smodnika Zlatibor, ki pa je najbrž že vprašljive kvalitete. 
Dobil sem tudi nekaj starih napolnjenih nabojev v kalibru 16, ki sem jih to sezono popokal na lisicah. Učinek je bil enak, kot s sodobnimi naboji. Nazadnje me je res prijelo, da bi nekaj napolnil v tem kalibru. 
Za ta kaliber so podatki zelo skopi, zato me zanima, če morda kdo to polni?
Predvsem, kateri smodnik in koliko za lovsko uporabo?
Odgovori
Nisem še polnil 12ke ali 16ke, vem pa da imaš v Lovex in Vectan loading manualu zadaj podatke za oba kalibra. Manuale si lahko snameš iz interneta, ali pa na Proarmisovi strani imaš link pod smodnikom, ki ga gledaš od proizvajalca. Videl sem v trgovini, da so imeli tudi šibre.
Upam, da sem kaj pomagal, za začetek.
Odgovori
Me je pritegnila tema. JGM...Za smodnik naj te ne skrbi,če je le na pogled videti dobro je dober.Je kdo,ki polni že izračunal ceno za polnjen in kupljen naboj?Kakšne komponente  rabiš koliko stanejo in kje bi se to dobilo?
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
Pred leti je tudi meni en star jager dal nekaj smodnika Zlatibor, pa ni bilo nič narobe s tem smodnikom. 
Napolnil sem cca 300 nabojev 9x19, podatke sem uporabil .... mislim da od Vihtavuori N320 ali 330. Porabil sem jih za trening.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(21-01-2021, 09:13)travac Napisal: Me je pritegnila tema. JGM...Za smodnik naj te ne skrbi,če je le na pogled videti dobro je dober.Je kdo,ki polni že izračunal ceno za polnjen in kupljen naboj?Kakšne komponente  rabiš koliko stanejo in kje bi se to dobilo?

Trap se po mojem ne splača, če sam ne ulivaš kroglic in dobiš odpadni svinec pod 1€ na kg, pa še takrat ni velike razlike sploh pri nabavi 1000 ali več kosov trapa.
Splača pa se absolutno sluge pa tudi buckshote, če sam ulivaš sluge je praktično pod 20 centov. Lee klešče za 7/8 slug in lahko kakršenkoli svinec...
Za buckshote sem sam naredil klešče in so kar dobre...

Sicer pa, da se res izplača moraš kar precej postreliti.

Čepe plastične za trap (in za lee slug) sem kupil v Trstu mislim, da je bilo nekje 100€ za 5000 kos.
lp Melly
Odgovori
(21-01-2021, 08:51)siljo Napisal: Nisem še polnil 12ke ali 16ke, vem pa da imaš v Lovex in Vectan loading manualu zadaj podatke za oba kalibra. Manuale si lahko snameš iz interneta, ali pa na Proarmisovi strani imaš link pod smodnikom, ki ga gledaš od proizvajalca. Videl sem v trgovini, da so imeli tudi šibre.
Upam, da sem kaj pomagal, za začetek.
Hvala, sem našel.
 Bom poskusil kaj izluščiti iz tega. Lovex ima podatek le za papirnate tulce in klobučevinaste čepe. 
Pomaga tudi podatek (Robert), da je Zlatibor v rangu N330. Torej bi bilo za 30 g šiber potrebno približno 20 gr smodnika.
Nabaviti bom moral še čepe, oz košarice, ki jih nisem dobil zraven. Pa tudi v Sloveniji jih nisem zasledil pri nobenem trgovcu.
Odgovori
Kot je napisal že Melly se trap skoraj ne splača polnit. Če malo pokaš je vseeno al je 0,2€/kos ali 0,5€/kos. Če jih pa postreliš veliko boš pa tudi dobil boljšo ceno pri trgovcih. Če imaš pa zastonj svinec in veliko časa na voljo potem se splača.

Buckshot in slug se splača tudi če kupiš kugle, če jih pa uliješ sam pa sploh. Jaz sem zadnjič kupoval tulce z netilko po 5,5ct/kos, samoo netilka je bila pa 3,5ct/kos. Za dva centa sem se odločil, da jih ne bom pobiral in se z rabljenimi tulci zezal.

V Sloveniji nisem zasledil, da bi kdo prodajal komponente za polnjenje šibrenih nabojev. Imaš pa v italiji cel kup trgovin ali pa grauwolf v nemčiji ...

Smodnika gre pa običajno tam nekje okoli 1,2-1,5g/kos (odvisno od smodnika...). Najbolje je pa pogledati na tablico proizvajalca. Google is your friend.

Zlatiborca proizvaja Milan Blagojević namenska Lučani. Tukaj imaš pa link do podatkov o polnitvah. Link

(22-01-2021, 12:08)Bobo Napisal: Kot je napisal že Melly se trap skoraj ne splača polnit. Če malo pokaš je vseeno al je 0,2€/kos ali 0,5€/kos. Če jih pa postreliš veliko boš pa tudi dobil boljšo ceno pri trgovcih. Če imaš pa zastonj svinec in veliko časa na voljo potem se splača.

Buckshot in slug se splača tudi če kupiš kugle, če jih pa uliješ sam pa sploh. Jaz sem zadnjič kupoval tulce z netilko po 5,5ct/kos, samoo netilka je bila pa 3,5ct/kos. Za dva centa sem se odločil, da jih ne bom pobiral in se z rabljenimi tulci zezal.

V Sloveniji nisem zasledil, da bi kdo prodajal komponente za polnjenje šibrenih nabojev. Imaš pa v italiji cel kup trgovin ali pa grauwolf v nemčiji ...

Smodnika gre pa običajno tam nekje okoli 1,2-1,5g/kos (odvisno od smodnika...). Najbolje je pa pogledati na tablico proizvajalca. Google is your friend.

Zlatiborca proizvaja Milan Blagojević namenska Lučani. Tukaj imaš pa link do podatkov o polnitvah. Link

Link
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)