Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompenzator po ugodni ceni?
#1
Kaj je za povprečnega strelca z dolgocevim orožjem ugodna cena za kompenzator, če je to izdelek iz vrha ponudbe po opravljenih testih recimo +55% manjši odsun naprej za različne modele. Na netu najdem cene od 100 $ naprej za neko uporabno zadevo.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
Nazadnje me je top line kompic stal 340€... ne zato ker toliko stane ampak ker ga je drugace nemogoce dobiti iz US

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#3
Ouuu katerega pa si naročil?,in kateri kaliber?
LpT
Odgovori
#4
(08-12-2019, 22:16)J.S.Archer Napisal: Kaj je za povprečnega strelca z dolgocevim orožjem ugodna cena za kompenzator, če je to izdelek iz vrha ponudbe po opravljenih testih recimo +55% manjši odsun naprej za različne modele. Na netu najdem cene od 100 $ naprej za neko uporabno zadevo.

Teh modnih muh ne smeš preveč resno jemat , za večino uporabnikov Jabko kompič z 35% ali oh in sploh APA fat bastard z 41% redukcijo odsuna pri .308 ali še precej manj pa pri manjših kalibrih ne bo opazne razlike v praksi .sploh ne pri streljanju leže

Večji kalibri z več plina in visokim tlakom tam imajo kompiči več efekta .

Drugače pa je treba za takimi kompiči ,ki zelo nazaj pihajo tudi primerno postavljat na streliščih .

Na tekmovalni sceni kjer se tekmuje v parih moreta strelca streljat kolikor se da skupaj ,da se en motita preveč , na strelišču pa ta imajo vsi sosedi polhn kufer ker jim piha v face in meče pesek.

Pri rabi kot je PRS in podobne praktike je najbolj pomebno kako stabilno ostane ustje puška med izvedbo strela ne tolko odsun nazaj .

To je vse kar rabiš
   
Odgovori
#5
Moderator odsuna. :)
Odgovori
#6
(08-12-2019, 23:42)trunkelj Napisal: Ouuu katerega pa si naročil?,in kateri kaliber?
LpT
American Precision Arms - Fat Bastard

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#7
(09-12-2019, 00:33)mr.T Napisal:
(08-12-2019, 22:16)J.S.Archer Napisal: Kaj je za povprečnega strelca z dolgocevim orožjem ugodna cena za kompenzator, če je to izdelek iz vrha ponudbe po opravljenih testih recimo +55% manjši odsun naprej za različne modele. Na netu najdem cene od 100 $ naprej za neko uporabno zadevo.

Teh modnih muh ne smeš preveč resno jemat , za večino uporabnikov Jabko kompič z 35% ali oh in sploh APA fat bastard z 41% redukcijo odsuna pri .308 ali še precej manj pa pri manjših kalibrih ne bo opazne razlike v praksi .sploh ne pri streljanju leže

Večji kalibri z več plina in visokim tlakom tam imajo kompiči več efekta .

Drugače pa je treba za takimi kompiči ,ki zelo nazaj pihajo tudi primerno postavljat na streliščih .

Na tekmovalni sceni kjer se tekmuje v parih moreta strelca streljat kolikor se da skupaj ,da se en motita preveč , na strelišču pa ta imajo vsi sosedi polhn kufer ker jim piha v face in meče pesek.

Pri rabi kot je PRS in podobne praktike je najbolj pomebno kako stabilno ostane ustje puška med izvedbo strela ne tolko odsun nazaj .

To je vse kar rabiš
Za 308 win so izmerili z temle zmanjšanje odsuna za 68%. Torej v celotni zbirki na prvi fotografiji se je tale najbolj odrezal.
Bom rekel, da osebno me malenkost moti odsun trenutno streljam z tovarniškim streljivom.
Ja vem ni 7,9 X xxx oziroma 338.... Moti me in v bliznji prihodnosti bi kupil najbolje ocenjen produkt za razumen denar, ga dal premeriti znancu, ki ga bo potem na svojih strojih ( cnc stru/nica oziroma kar koli ima ) izdelal za del tega denarja. Potem bi jih moral ene par prodat naprej in povrnati prvotni vložek za tako imenovano šminko... Drool

(08-12-2019, 22:25)Kristian Napisal: Nazadnje me je top line kompic stal 340€... ne zato ker toliko stane ampak ker ga je drugace nemogoce dobiti iz US

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Za kateri kaliber si ga vzel? 
Kolikšna je deklarirana redukcija z strani proizvajalca?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#8
Jaz sem zelo zadovoljen s temle: https://terminatorproducts.co.nz/tt-brake/
Odgovori
#9
Ha ha razen Misteraša ste prav smešni po večini...dvokomorni komp ki ga lahko izdela vsak vajenec za neki deset e, če že 
popolnoma zadostuje da lahko z 308 strelja vsak otrok...ampak vi kar kupujte zveneča imena za polno soldov  Rofl
Odgovori
#10
Te deklaracije zmanjšanja odsuna so zelo dvomljive na kup testih različnih preizkuševacev so rezultati precej različni odvisno od načina merjenja in izvajanja testov ter kater podatek podajajo 
Zavore z nazaj obrnjenimi prekati so seveda najučinkovitejše tako da so Alamo 4 star in APA Fat Bastard vedno med najbolj učinkovitimi a so tu še drugi faktorji , naprimer velikost same zavore , isti design v različnih velikostih bo različno učinkovit (večje ko so površine prekatov več je učinka ,(primer Holland Radial small vs large ,APA Little vs Fat Bastard)

[Image: Best-308-Muzzle-Brake.png]


Pred leti so pri nas vsi 'gearwhores' padal na Roeldale in ponaredke le tega. Tud tu se je prodajalo zgodbice o 60% 

[Image: 315_0.JPG]
Odgovori
#11
20 cm kondenzator in moj problem je rešen  Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#12
Mah... to bi bila lahko smesna zgodba, ce ne bi bila sola o tem da je ob nakupih treba imeti dobro mero zdrave pameti.
Kolega je bil na shoot show-u pa ker je bilo znizanje sem rekel zakaj pa ne in ga kupil za 140$. Od tle dalje je sla stvar strmo navzgor... najprej te opalijo za davek (ker ga ni v ceni ane:) potem je sla v Vegas kamor je prisla prepozno, pa nazaj, pa spet na drugo lokacijo, pa spet zgreseno nazadnje pa s posto v SLO. Seveda se s postnino in carino za povrhu. JBG... temu moj fotr pravi "davek na budale" :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#13
(09-12-2019, 14:30)maus Napisal: 20 cm kondenzator in moj problem je rešen  Dumb

Jaz "kondenzatorje" uporabljam v elektrotehniki, ti pa bi kar na puško Dumb
Javi kakšen bo rezultat
Odgovori
#14
(09-12-2019, 14:35)Zlatgol Napisal:
(09-12-2019, 14:30)maus Napisal: 20 cm kondenzator in moj problem je rešen  Dumb

Jaz "kondenzatorje" uporabljam v elektrotehniki, ti pa bi kar na puško Dumb
Javi kakšen bo rezultat

v evforiji sem sem zatipkal  Dumb  ...

navijačim KOMPENZATOR na škorpiona ... cca 20 cm in problem je rešen  S-sniper
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#15
(09-12-2019, 14:38)maus Napisal:
(09-12-2019, 14:35)Zlatgol Napisal:
(09-12-2019, 14:30)maus Napisal: 20 cm kondenzator in moj problem je rešen  Dumb

Jaz "kondenzatorje" uporabljam v elektrotehniki, ti pa bi kar na puško Dumb
Javi kakšen bo rezultat

v evforiji sem sem zatipkal  Dumb  ...

navijačim KOMPENZATOR na škorpiona ... cca 20 cm in problem je rešen  S-sniper

Dumb
Odgovori
#16
(09-12-2019, 14:34)Kristian Napisal: Mah... to bi bila lahko smesna zgodba, ce ne bi bila sola o tem da je ob nakupih treba imeti dobro mero zdrave pameti.
Kolega je bil na shoot show-u pa ker je bilo znizanje sem rekel zakaj pa ne in ga kupil za 140$. Od tle dalje je sla stvar strmo navzgor... najprej te opalijo za davek (ker ga ni v ceni ane:) potem je sla v Vegas kamor je prisla prepozno, pa nazaj, pa spet na drugo lokacijo, pa spet zgreseno nazadnje pa s posto v SLO. Seveda se s postnino in carino za povrhu. JBG... temu moj fotr pravi "davek na budale" :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Največ prepeškanih kilometrov ima sigurno kompic od strica Tubba za en ELR projekt , Andrej F. je imel ene 3dni zaporedoma kardio trening na Shot Show ,da ga je dobil.

[Image: Superior-Shooting-Systems-5-STAR-Muzzle-...60x340.jpg]
Odgovori
#17
http://www.davidtubb.com/David-Tubb-Rifl...uct_id=166

LpT
Odgovori
#18
(10-12-2019, 01:23)trunkelj Napisal: http://www.davidtubb.com/David-Tubb-Rifl...uct_id=166

LpT
Mene je koštal takrat 90$ pa kup Andrejevih kilometrov

Namenjen pa je za krepelo v 33XC
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)