Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAZPIS-VABILO na odprto strelsko tekmovanje-MLAKE pri VIPAVI
#1
SPOŠTOVANI strelci....strelsko društvo SDVV v sodelovanju z SZPS organizirata odprto strelsko tekmovanje za vse ljubitelje preciznega streljanja.Tokrat vabimo vsa društva, ki si želijo strelskega izziva saj je ta tema že kar dolgo odprta, da se končno pomerimo med sabo, in razglasimo najboljše strelce leta, ki so tudi zaslužijo saj tekmujejo celo sezono. Naša zamisel in namen je, da se pomerimo v ekipnem streljanju v petih panožnih disciplinah, vsaka ekipa lahko tekmuje samo v treh disciplinah, ko si jih izbere. Število članov ekipe so lahko trije člani iz istega kluba ali društva.
Tokrat se bomo pomerili za veliki pokal VIPAVSKE doline, ki ga bo prejela najboljša ekipa, vsi ostali člani ekip pa spominske medalje. S tem turnirjem želimo ohraniti, izboljšati zdrav odnos in prijateljstvo, ki je še kako pomemben v današnjm času. To je moje mišljenje pa verjetno še nekaterih članov, saj je na tem forumu vse preveč rivalstva med klubi in res je potrebno, da se zadeve premaknejo v pozitivno smer.
Prosim, če poveste svoje mišljenje in potrditev takega prijateljskega turnirja, ki ga organiziramo Čakamo vaše odgovore, pa lep pozdrav vsem skupaj.
Tekmovanje bomo izvedli dne: sobota 06.11.2010 na strelišču SV Mlake pri Vipavi s pričetkom ob 09.oo uri.

Tekmovalne panožne discipline:

1.Revolver VK
2.Pištola VK
3.MK puška optika 50m
4.VK puška (vojaška verzija)
5.OS puška 100 m

Za hrano, in vse ostalo bosta poskrbela Robi in Miran z njegovo ekipo - jedilnik pečeni pujsek in sladek mošt iz Vipavske doline.
(Nadaljna navodila še sledijo, čakamo na vaša mnenja)

lp Boris
Odgovori
#2
Ce nisi v ekipi odpades?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#3
Odgovor g.Markotu, in ostalim tekmovalcem.Glede našega razpisa, ki smo ga objavili je bilo navedeno, da je to tekmovanje namenjeno samo ekipam.
Naš namen je bil ta, da se končno dobimo vsi skupaj,in se pomerimo v mnogoboju smatramo, da to nekaterim ne ustreza tak način druženja, zato smo se odločili, da to tekmovanje v VIPAVSKI dolini izpeljemo kot INTERNO tekmovanje za naše člane, povabljene tekmovalce, in častne goste.
To bo naš namen tudi v prihodnji strelski sezoni LIGA - EMONA.
Še enkrat bi poudaril, da ste vabljeni to velja posebno zate Marko, in za vse ostale ki želite, da se srečamo na Mlakah. Vse ostale informacije bomo vam sporočili naknadno, do taktat pa lep pozdrav.

boris
Odgovori
#4
Dopolnilo RAZPISA za strelsko tekmovanje z dnem: sobota 06.11.2010, ki ga organiziramo na strelišu SV MLAKE pri VIPAVI.

Tekmovanje bomo izvedli v naslednjih panožnih disciplinah:

POSAMEZNO

1. Revolver VK na razdalji 25m - 20 strelov
2. Pištola VK na razdalji 25m - 20 strelov
3. MK puška - optična merilna naprava na razdalji 50m - 20 strelov
4. Vojaška puška VK - odprta merilna naprava ( dovoljen tudi diopter v org.) na razdalji 100m - 20 strelov (orožje identično vojaškemu RP ali PAP)
5. Ostrostrelna puška (mali sniper) na razdalji 100m - 15 strelov (dovoljena tudi MK puška 22 LR / 22 WMR)

PRAVILA za dolgocevno:
Dovoljen sprednji naslon, kopito orožja uprto v rame dvignjeno od tal. Po končanem streljanju zaklep orožja ostane v zadnjem položaju, pri kršitvi pravilnika se tekmovalec diskvalificira, to velja za vse discipline.

Če bodo dopuščale vremenske razmere bomo izvedli tudi disciplino OS puška na 400m.

Tekmovalci prejmejo do tretjega mesta medalje.Veliki POKAL MLAKE-2010 bo prejel tekmovalec, ki bo dosegel najboljši rezultat - disciplina ni določena.
Podelili bomo tudi lepo praktično nagrado, ki jo podarja PODJETJE...REBEC d.o.o. iz Postojne, ki se mu v imenu naših članov in tekmovalcev prav lepo zahvaljujemo za njegovo sodelovanje tudi po poslovni poti, hvala MITJA v mojem imenu.

Tekmovalec bo prejel glavno nagrado, polavtomatsko pištolo TT M-57 (SFRJ) v kalibru 7,62 mm, ki pa bo moral doseči rezultat - seštevek štirih disciplin
MK puška, revolver, pištola,in vojaška puška.

Prejemnik glavne nagrade bo nagrado dvignil s prehodnim nabavnim dovoljenjem v trgovini REBEC d.o.o.

Za vse prisotne na strelišču je zaželjeno, da se spoštuje pravilnik strelišča, in navodila organizatorja.

Prosimo, da se držite dogovorjene ure, to je 09.30 ob vročemu čaju, in zajtrku.Tekmovanje se prične ob 10.00 uri......VABLJENI......
FINALE bodo v mesecu decembru......


LP,
Boris
Odgovori
#5
TT [img]{SMILIES_PATH}/slam.gif[/img]
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#6
Kot sponzor tekmovanja od organizatorja pričakujemo, da zagotovi eno strelsko linijo za promocijsko streljanje z lovskim in športnim orožjem do kalibra 12,7mm. Vse zainteresirane strelce vabimo, da se tekmovanja in promocijskega streljanja udeležijo v čim večjem številu.
LP
Odgovori
#7
Bravo "mojster" vsaka čast. Tega pa ne smen zamudit. Ne Pozabi 50 zraven prinest usaj videl bi jo rad če že ne sprobal . [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#8
Spoštovani g.Rebec s strani organizatorja vam zagotavljamo ustrezni prostor za vašo opremo in strelsko mesto, za promocijsko streljanje za naše povabljene goste, ki se bodo udeležili tega tekmovanja.
Tudi naša želja je, da se tekmovalci udeležijo tega povabila, saj bodo imeli na izbiro kar nekaj športnega orožja in upamo, da si bodo nekateri strelci odločili kaj jim najbolj ustreza in se odločili za pravi nakup.

Rebec, hvala za tvoj poslovni odnos in odnos do strelcev, kajti to je edina prava pot, ki pelje do uspeha.

lp boris
Odgovori
#9
Očitno upravljalec strelišča ne dovoli uporabe orožja kalibra .50 BMG na vojaškem strelišču, zato promocijsko streljanje odpade. Organizator do danes ni sporočil če lahko streljamo z lovsko puško HS50 v lovišču, tik ob strelišču Mlake, zato odpovedujem udeležbo.
Hvala za razumevanje.
Odgovori
#10
Sponzorstvo tekmovanja in nagrada seveda ostajata in jo bomo podelili po obvestilu organizatorja.
LP
Odgovori
#11
"mojster" Napisal:Očitno upravljalec strelišča ne dovoli uporabe orožja kalibra .50 BMG na vojaškem strelišču
Genija ki je napisal elaborat za to strelišče, bi lahko počasi zamenjali za nekoga z delčkom zdrave pameti... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#12
Kaj se bojijo da boš naredil tunelček skozi Nanos al kaj. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#13
Mitja lp....pač je tako....tokrat se žal ni izšlo... bomo imeli priložnost na drugi lokaciji, da preizkusimo to puško 50 BMG.Vsem prisotnim sem se opravičil v mojemu in tvojemu imenu, hvala za tvoje sodelovanje se vidimo. Nagrado, ki jo podeljuje trgovina REBEC d.o.o je prejel g.Vlado Kržič, ki je dosegel odličen skupni rezultat očitno se vrača v svojo formo, bil je nepremagljiv. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Vsem tekmovalcem bi se rad zahvalil, za tako veliko udeležbo v imenu sponzorja in organizatorja, tekmovanje smo izpeljali po načrtovanem planu.

lep pozdrav.....

SDVV-SZPS Ljubljana
Odgovori
#14
Objava uradnih rezultatov tekmovanja z dne: sobota 06.11.2010. Pripadnikom SV se v imenu organizatorja prav lepo zahvaljujemo za njihovo sodelovanje.


a. Disciplina: Revolver VK - 357 Mag.-38 SP- 38 WC

1. VLADO KRŽIČ - 186
2. STANE PETROVIČ - 185
3. ANTON LESAR - 180
4. IGOR VERDEV - 176
5. MITJA JURIČ - 174
6. INKO HANŽIČ - 170
7. MATIJA DRAŠLER - 169
8. IGOR PETRIČ - 168
9. PETER MEDLE - 167
10. ŽIGA PETRIČ - 160

b. Disciplina: Pištola VK - 9mm - 40 SW - 45 ACP

1. VLADO KRŽIČ - 180
2. ANTON LESAR - 177
3. INKO HANŽIČ - 174
4. MILAN GASPARINI - 169
5. DUŠAN SERAŽIN - 168
6. IVAN MEDVED - 167
7. MITJA JURIČ - 164
8. ŽIGA PETRIČ - 164*
9. PETER MEDLE - 162
10. IGOR PETRIČ - 159

c. Disciplina: MK - optika 50m - 22LR

1. ANTON BORŠTNAR - 191
2. ZLATKO KREFT - 187
3. ANTON LESAR - 180
4. IGOR PETRIČ - 178
5. IGOR VERDEV - 177
6. INKO HANŽIČ - 176
7. MITJA JURIČ - 174
8. PETER ŠILC - 174**
9. VLADO KRŽIČ - 169
10- ANDREJ ŠIJANEC - 163

č. Disciplina: Puška VK: Vojaška puška 223 Rem - 6,5x55 - 308 Win . 7,62x39 - 7,9x57

1. IGOR VERDEV - 196
2. INKO HANŽIČ - 194
3. ŽIGA PETRIČ - 194**
4. ROBERT STRITTHOF - 193
5. DUŠAN SERAŽIN - 192
6. KRISTJAN HAJNŠEK - 190
7. IGOR PETRIČ - 188
8. MILAN GASPARINI - 186
9. VLADO KRŽIČ - 185
10. PETER MEDLE - 182
- MATIJA DRAŠLER - 182*

d. Disciplina : Puška VK - open 223 Rem. -308 Win.- 7,9mm

1. MITJA JURIČ - 196
2. ZLATKO KREFT - 193
3. ANTON BORŠTNAR - 189
4. JOŽE BATIČ - 189*
5. BRANKO BREGLEC - 175
6. JANEZ COLNAR - 170

e. Disciplina: Ostrostrelna puška 100m

1. ANTON BORŠTNAR - 144
2. VLADO KRŽIČ - 143
3. ZLATKO KREFT - 134
4. ROBERT STRITTHOF - 125
5. INKO HANŽIČ - 98
6. BRANKO BREGLEC - 97
7. ROBERT ŽOHAR - 96
8. JANKO GUZELJ - 94
9. JANEZ COLNAR - 94*
10. BRUNO PETROVIČ - 93

Seštevek skupnega rezultata - točke

1. VLADO KRŽIČ - 720 točk
2. INKO HANŽIČ - 714 točk
3. IGOR VERDEV - 707 točk
4. MITJA JURIČ - 703 točk
5. PETRIČ IGOR - 693 točk
6. ANTON BORŠTNAR - 682 točk
7. ZLATKO KREFT - 678 točk
8. ŽIGA PETRIČ - 675 točk
9. PETER MEDLE - 665 točk
10. DUŠAN SERAŽIN - 610 točk

Največje število točk je dosegel član SK Strela, ki je prejel glavno nagrado, ki jo podeljuje trgovina REBEC d.o.o. iz Postojne. Pohvale tudi ostalim tekmovalcem za vaš izjemen uspeh, ki ste ga dosegli na tem tekmovanju. Če je bila kakšna napakica se vam opravičujem v mojemu imenu. HVALA.

Razpis za nasljednje tekmovanje, ki bo v mesecu novembru bomo objavili v najkrajšem času, priprave za finalno tekmovanje, ki bo v mesecu decemru.

lp
Odgovori
#15
Mene pa zanima ,če si nas že prestavil v kat. VK OPEN zakaj ni nobeden prejel nobenega odličja, no vsaj jaz ne za prvo mesto [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]
Pa tud to , kateri strelec je prejel pokal Mlake ,če sta bila najvišja dva rezultata 196 krogov, stem ,da je bil moj boljši (14 mušov) in si sam rekel ,da šteje najboljši in ne glede v kateri disciplini [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Mitja
Odgovori
#16
Mitja, najbrž zato, ker kategorije VK OPEN sploh ni bilo v razpisu! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img] *(orožje identično vojaškemu, RP ali PAP) zato posledično tudi odličja nisi prejel, ker ga za tvojo kategorijo ni bilo in tudi rezultat iz te kategorije seveda ni veljaven. To je moje mnenje, če pa se motim, se opravičujem vsakemu od prizadetih. lp [img]{SMILIES_PATH}/eusa_liar.gif[/img]
Odgovori
#17
Fantje, dejmo reči bobu bob. Prišlo se je streljat v kategorijo VK vojaška puška (ki je mimogrede precej jasna definicija) s puškami ki to niso. Razne lovske variante, Varmint modeli (npr CZ 527 ni bi nikoli vojaška puška) in podobna krepelca pač ne sodijo v konkurenco schmidt-rubinov, mauserjev in podobnih pušk ki so stare tudi po 50 let in večet. Ker je organizatorju v interesu da mu vseeno pustimo teh 30€ po glavi, je na kraju samem dodal še kategorijo Open, kjer na koncu koncev lahko prideš s kakšnim diopterskim IUT. To ti verjetno tudi odgovori na tvoja vprašanja
Odgovori
#18
V prvem delu vabila je pisalo VK vojaška puška, nakar je naknadno spremenil vabilo in piše VK vojaška puška in orožje identično vojaškem .S to puško sem streljal na vseh njegovih tekmah in tudi sedaj ko sem se prijavil je rekel , da ni problema in tudi na strelski liniji je to potrdil ( klasična lovska puška brez naprožila je identična vojaškemu, itak pa so skoraj vse lovske puške prišle iz vojaškega ).
Glede po rezultatih nevem kaj naj rečem ,saj so rezultati VP boljši kot pa v VK OPEN.
Za pokal pa piše najboljši rezultat neglede v kateri disciplini ,ker ta ni določena.
Se bom pa udeleževal tekmovanj drugje, saj spreminjanje pravil sredi sezone in s tekme v tekmo ne vodi nikamor. Tako se pač znebiš konkurence.
Odgovori
#19
Spoštovani pisci.....benko8

Moj odgovor na vaše komentarje....

Pod prvo se sprašujem kot organizator tekmovanja, v razpisu sem točno navedel in definiral v katerih disciplinah se tekmuje.
Zakaj še vedno nekateri ne razumejo ali nočejo razumeti kaj je vojaška puška, in civilna verzija orožja to sta dve različne discipline, ki jih bo treba počasi začeti razlikovati, če hočemo da končno pridemo do zaželjenih ciljev.
Še enkrat bi rad poudaril to velja za tekmovalce sobotnega tekmovanja, če so vedeli, da ne morejo tekmovati(to sem jim objasnil) v tej disciplini naj raje tako orožje v bodoče pustijo doma, in ne bo nobenh nepotrebnih zapletov.
Žal nekateri še vedno vztrajajo na tem moj predlog je naslednji, da si v bodoče nabavijo kakšno poceni vojaško RP in si s tem zapolnijo njihovo strast
po streljanju, no to je pač odločitev vsakega posameznika, ki ve kaj je prav.
Kar naprej se ponavlja vprašanje, kakšne je razlika med vojaškim, in lovskim orožjem. Moj odgovor je velika že v izdelavi samega orožja, če ga samo pogledamo vidimo, da se razlikujeta po obliki zato avtorju pisanja svetujem, da naj prebere še kakšno literaturo pa bo prišel do spoznanja, da je še kar nekaj elementov ki jih nisem navedel. Zato si v bodoče prihranite čas za taka vprašanja, saj to sami dobro poznate kaj je vojaško orožje in civilno.
V tvojemu pisanju si navedel, da si dosegel vrhunski rezultat, mogoče je res nimam tvoje tarče razlika je v tem, da si streljal izven konkurence, in ti ne morem upoštevati tvjega rezultata za priznanje, sem ti ga pa za skupni seštevek točk za glavno nagrado pa se žal tudi tukaj ni izšlo, pa vse eno čestitke.
Dodal si tudi, da sredi sezone spreminjamo pravila tole si pa malo pomešal vse skupaj naša pravila so jasna, in definirana. Moje mišljenje je, da je problem v tekmovalcih, ki iščejo napake drugih svojih žal ne opazijo.
Če se imaš za tako dobrega strelca, zakaj si potem ne nabaviš VP pa se boš lahko dokazal že na nasljednjem tekmovanju, kajti do sedaj si bil vedno prikrajšan kakor je razvidno iz tvojega pisanja držati se je treba navedenega razpisa po bo vse OK.
Da ne bi pozabil glede naših odnosov do tekmovalcev kot si navedel se ne strinjam tako je pač tvoje mišljenje, in odnos do športnega streljanja, je pa nekaj res v tem, da si želimo čim več tekmovalcev ki so usmerjeni z pozitivno energijo v ta šport, ki ga želimo ohraniti še za naslednje generacije.


LP
Odgovori
#20
Tvoj odgovor je vsesplošen in se ne nanaša nič na tisto kar sem te jaz vprašal in kar sem napisal. Če je tekma striktno vojaška puška pri tebi ali pa drugje , se je ne udeležujem ,ker nimam primernega orožja .Po ponovni objavi vabila si napisal vojaška puška ali orožje identično njemu in si mi tudi osebno rekel ,da je moja puška identična in ,da lahko streljam. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] . Problem se je pojavil pri podelitvi ko ste začeli nekaj čarati z rezultati [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Važno je ,da se plača s cekini ,tekma pa je kakršna je. Enim je vseeno enim pa ne.
LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)