Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skupščina ASZS
"romu Napisal:Tole se mi pa dopade. Na kaj takega bi z veseljem prišel probat. Me pa zanima kako postavljaš janeze na 400 m? Imaš Kenijca, da laufa gor in dol? [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] Elektrika se zdi preveč nobl. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]

Ni kaj verjetno glede na to da je težava organizirat pokanje za ostrostrelsko puško preko 200-300m ,400m je že cel luksuz. Drugače pa se seveda super sliši ,je pa res da ker je treba tarče na roko postavljat ne gre zelo hitro. Alternativa so seveda viseči gongi ki jih ni treba postavljat a tam je bolj zahtevno sojenje še posebej če se pojavi kdo z kakim šibkejšim kalibrom
Odgovori
" Napisal:"Skupščina se bliža in prav tako tudi tekme vseh organizatorjev, čeprav zimski čas, ni najbolj primeren za aktivnosti preciznega streljanja v naravi...

A kdo razmišlja, da se uvede disciplina streljanja s polavtomasko puško odprti merki - hitrostno?
Primer: razdalja 100 m, tarča R50 ali R35, položaj leže s prednjim naslonom ali brez ( uporaba jermena ), pet minut preizkusnih strelov in nato za oceno/rezultat dve seriji desetih strelov, vsaka serija dve minuti..."
Predno "kost" popolnoma odplava med "praktikalske vode" [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , moram še enkrat povdariti, da sem imel v mislih disciplino, ki bi se streljala na tekmah preciznega streljanja in takšno sem, z danim primerom, dovolj natančno razčlenil! Vsaj jaz mislim, da je temu tako. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Torej, na tekme preciznega streljanja, naj bodo uvrščene discipline, kjer se strelja v tarče, na katerih se oceni vrednosti zadetkov. Serije ( če se jih lahko določi ) in končni rezultat, pa je napisan v številu doseženih krogov.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Samo toliko, da spomnim tiste, ki so še zainteresirani za udeležbo na Skupščini ASZS, da udeležbe ne pozabijo predhodno potrditi!

"pmari Napisal:UO ASZS vabi vse zainteresirane predstavnike SD in posameznike na Skupščino ASZS, ki bo v soboto, dne 29.01.2011 v prostorih gostilne "Slamar", naslovu: Ljubljanska cesta 101, 1293 Šmarje-Sap.

Tel. št. omenjenega gostinskega lokala: 01 787-5889, pot je označena na naslednji povezavi:

[url="http://www.geopedia.si/#L615_F769_T105_b4_s17"]http://www.geopedia.si/#L615_F769_T105_b4_s17[/url]

Skupščina ASZS se prične ob 10.00 uri, dnevni red skupščine je pa sledeči:

1.) Pozdravni nagovor in poročilo predsednika ASZS;
2.) Poročilo predstavnika strokovno - tehnične komisije ASZS;
3.) Poročilo predstavnika sodniške organizacije ASZS;
4.) Dopolnitev delovnih teles ASZS;
5.) Dopolnitev in sprejem pravilnikov ASZS;
6.) Razno (predlogi, pripombe,...).

Predviden čas trajanja skupščine je do cca 12.00 ure, nato sledi "nedeljsko kosilo" za vse udeležence skupščine.

Pristopnina za udeležbo na skupščini ASZS je 20,00€ za posameznega udeleženca. Omenjeni znesek se plača pri pristopu k skupščini in bo v celoti porabljen za hrano in pijačo udeležencev na omenjeni skupščini!

Zaradi reševanja logističnih vprašanj (priprava prostora, količine prehrane,...) je številčna prijave udeležbe obvezna (rok: 27.01.2011 do 24.00 ure)!

Prijave udeležencev lahko podate tukaj na forumu kot posamezno objavo/post ali na moje ZS na način (samo primer):

Citat:SD Nanos: 2 udeleženca

Vabilo na Skupščino ASZS je razpisal predsednik zveze g. Šibič Gordan.

Strelski pozdrav in vabljeni.
Odgovori
" Napisal:Predno "kost" popolnoma odplava med "praktikalske vode" [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

357 dejstvo je da priljubljenost praktičnih disciplin neprestano raste. Na srečo pa tudi precizne discipline ne umirajo.
Odgovori
"M Napisal:"...Je pa verjetno to dejansko bolj stvar interesa med strelci kot pa problem organizatorja tko, da morda kaka anketa na to temo ne bi škodila."
Ocenjujem ( opažam ), da si edini, od udeležencev debate, ki si razumel moj namig. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Ko hoče nekdo predstaviti, eno od tehničnih dicsiplin strelstva, ga takoj povozijo ( ne bom komentiral ,kdo ). [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
"pmari Napisal:Samo toliko, da spomnim tiste, ki so še zainteresirani za udeležbo na Skupščini ASZS, da udeležbe ne pozabijo predhodno potrditi!

"pmari Napisal:UO ASZS vabi vse zainteresirane predstavnike SD in posameznike na Skupščino ASZS, ki bo v soboto, dne 29.01.2011 v prostorih gostilne "Slamar", naslovu: Ljubljanska cesta 101, 1293 Šmarje-Sap.

Tel. št. omenjenega gostinskega lokala: 01 787-5889, pot je označena na naslednji povezavi:

[url="http://www.geopedia.si/#L615_F769_T105_b4_s17"]http://www.geopedia.si/#L615_F769_T105_b4_s17[/url]

Skupščina ASZS se prične ob 10.00 uri, dnevni red skupščine je pa sledeči:

1.) Pozdravni nagovor in poročilo predsednika ASZS;
2.) Poročilo predstavnika strokovno - tehnične komisije ASZS;
3.) Poročilo predstavnika sodniške organizacije ASZS;
4.) Dopolnitev delovnih teles ASZS;
5.) Dopolnitev in sprejem pravilnikov ASZS;
6.) Razno (predlogi, pripombe,...).

Predviden čas trajanja skupščine je do cca 12.00 ure, nato sledi "nedeljsko kosilo" za vse udeležence skupščine.

Pristopnina za udeležbo na skupščini ASZS je 20,00€ za posameznega udeleženca. Omenjeni znesek se plača pri pristopu k skupščini in bo v celoti porabljen za hrano in pijačo udeležencev na omenjeni skupščini!

Zaradi reševanja logističnih vprašanj (priprava prostora, količine prehrane,...) je številčna prijave udeležbe obvezna (rok: 27.01.2011 do 24.00 ure)!

Prijave udeležencev lahko podate tukaj na forumu kot posamezno objavo/post ali na moje ZS na način (samo primer):

Citat:SD Nanos: 2 udeleženca

Vabilo na Skupščino ASZS je razpisal predsednik zveze g. Šibič Gordan.

Strelski pozdrav in vabljeni.

Obveščamo vas da z primorske nas pride nekaj,mislim da gostitelj nebo imel težav za par zrezkov in krompirja več.
prijavili se bomo naknadno,hvala
Odgovori
SD Alfa-pro : 2 udeleženca
Odgovori
Zapisnik skupščine in novi strelski pravilnik ASZS za leto 2011 bosta kmalu objavljena. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
Po pregledu zapisnika skupščine ASZS, ugotavljam, da eden izmed mojih dveh predlogov, ni bil na na skupščini predstavljen, ker je verjetno bil na tehnični komisiji zavrnjen.
Ne trdim, da bi moral biti sprejet, pričakoval pa sem, da bo vsaj dan v razpravo.! Ker se mi je zdel in se mi še vedno zdi smiselen, sem ga takrat, podal v pisni obliki in ga sedaj, v celoti objavljam z namenom, da bi mi bilo posredovano mnenje "ulice".

"Drugi predlog se nanaša na DP. Dobro bi bilo uvesti norme za nastop na tem tekmovanju, ki naj ne bi bilo povsem na koncu sezone. Norme bi se lahko dosegale samo na ligaških tekmah. Bilo bi manj udeležencev, a tekma bi bila na mnogo višjem nivoju, ki si ga DP tudi zasluži.
Ni nujno, da bi bile norme v letošnji sezoni pretirano visoke, a kakšnih 50% od možnega maksimalnega rezultata, bi lahko bila ( 75 krogov od 150 možnih )."

Namen mojega predloga, je bil, kot sem omenil, višji nivo tekmovanja. Eden od kriterijev, za tak "podvig", je nedvomno nastop boljših tekmovalcev in predvsem tistih, ki so, z resnim pristopom, dosegli takšne rezultate, da si nastop, na DP, tudi zaslužijo.
Ne me narobe razumeti, v smislu, da koga podcejujem, ker to ni res in tudi ni moj namen. Tisti, ki ne more doseči povprečja petih krogov, bi bilo prav, da sam razmisli, zakaj je temu tako. Verjetno bi, predpisana norma, kakršna koli bi bila, "prisilila" marsikoga, da vzame stvar bolj resno v roke. To pa samo po sebi pomeni, da bi se že v osnovnem delu tekmovanja, videli pozitivni rezultati, ki ne bi šli na škodo prav nikomur.

Primer veljavnih norm pri SZS za nastop na DP:
- za pionirje v disciplini MK-puška serijske izdelave ( mislim, da mi tega, kakšna mora biti ta puška, ni potrebno več ponavljati ) 30 strelov leže ( brez naslona ), je 220 krogov, kar je povprečno dobrih 7,3 kroga.
- za člane v disciplini MK-puška proste izbire 60 strelov leže, 565 krogov - povprečje dobrih 9,4 kroga
- za člane v disciplini pištola/revolver 30+30, 490 krogov - povprečje skoraj 8,2 kroga

P.s.: Kaj naj drugega, kot da pričakujem, vsaj kakšno mnenje. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
Odvisno kaj je cilj, če gre za čimveč ljudi na tekmovanju in možnost, da vsi lahko tekmujejo/streljajo potem absolutno ne norm, ker to zapira šport novincem in zbija popularnost.

Je pa ta ideja o treningih/tekma ODLIČNA. Se pravi trening "10€" za vse, ki želijo streljati/družiti/whatever in pa tekma kot tekmovalen dogodek kjer se potrdi pravilnost dela, vaje in napihne malo ego [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]... V tem kontekstu je morda potem smiselno uvesti neko normo kjer bi se pomerili vsi najboljši (norme po disciplinah seveda) in to potem nekako malce napihnili v pomenu in ceremonijah ter morda še poskrbeli za kakšno medijsko pokritost dogodka (in pol se bomo zbudili [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] )...

So plusi in minusi obeh sistemov in medtem, ko je domačnost in fleksibilnost dobrodošla z človeškega vidika pa nekako niža nivo tekmovanja, strogo tekmovanje pa je sicer dobrodošlo v športnem mislu, rezultatskem vendar pa potem hitro ožamo krog zainteresiranih in sposobnih (talent, čas/denar za trening itd...) vzdrževati/priti do forme potrebne za vrhunske rezultate.

Moje mnenje je, da je sistem treningov/tekem odličen in bi ta del pustil nedotaknjen a naredil neko bolj odmevno državno prvenstvo, kjer bi se najboljši v posameznih disciplinah pomerili za "naziv DP".
Odgovori
Pozdravljeni!
MIslim, da je imel 357 v mislih neke vrste selekcijo zgolj in samo na 'državnem prvenstvu', ki predstavlja neke vrste finalno oz. osrednjo tekmo sezone, zato ga v tem predlogu absolutno podpiram [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] !, lp
Odgovori
"f Napisal:"...MIslim, da je imel 357 v mislih neke vrste selekcijo zgolj in samo na 'državnem prvenstvu', ki predstavlja neke vrste finalno oz. osrednjo tekmo sezone..."
Točno tako! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Državno prvenstvo (DP), je ena tekma v letu in samo njej, zmagovalec postane državni prvak.
To je tekma prestižnega značaja in, kot sem že prej napisal, si jo mora vsak udeleženec zaslužiti in ne samo plačati štartnino ( kupiti ). Kriterij je norma, ki je za vse enaka. Ligaških tekem, je povsem dovolj in če ti ne uspe na eni, poskusiš normo narediti na kakšni naslednji. Na število udeležencev, ( minimalna ) norma, ki sem jo predlagal, ne bi bistveno vplivala. Kot sem že napisal, bi se marsikdo, v ta namen, potrudil in obstaja možnost, da bi bilo tekmovalcev več - samo zaradi prestiža. Zaradi možnosti nastopa na DP le z doseženo normo, bi bilo več tekmovalcev tudi v ligi - moje mnenje.
Odgovori
"M Napisal:"... ter morda še poskrbeli za kakšno medijsko pokritost dogodka..."
Zakaj pa ne?
Odgovori
" Napisal:
"f Napisal:"...MIslim, da je imel 357 v mislih neke vrste selekcijo zgolj in samo na 'državnem prvenstvu', ki predstavlja neke vrste finalno oz. osrednjo tekmo sezone..."
Točno tako! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Državno prvenstvo (DP), je ena tekma v letu in samo njej, zmagovalec postane državni prvak.
To je tekma prestižnega značaja in, kot sem že prej napisal, si jo mora vsak udeleženec zaslužiti in ne samo plačati štartnino ( kupiti ). Kriterij je norma, ki je za vse enaka. Ligaških tekem, je povsem dovolj in če ti ne uspe na eni, poskusiš normo narediti na kakšni naslednji. Na število udeležencev, ( minimalna ) norma, ki sem jo predlagal, ne bi bistveno vplivala. Kot sem že napisal, bi se marsikdo, v ta namen, potrudil in obstaja možnost, da bi bilo tekmovalcev več - samo zaradi prestiža. Zaradi možnosti nastopa na DP le z doseženo normo, bi bilo več tekmovalcev tudi v ligi - moje mnenje.

nič manj kot odličen predlog! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]

finalna tekma mora biti prestižnega značaja.
Odgovori
" Napisal:Po pregledu zapisnika skupščine ASZS, ugotavljam, da eden izmed mojih dveh predlogov, ni bil na na skupščini predstavljen, ker je verjetno bil na tehnični komisiji zavrnjen.
Ne trdim, da bi moral biti sprejet, pričakoval pa sem, da bo vsaj dan v razpravo.! Ker se mi je zdel in se mi še vedno zdi smiselen, sem ga takrat, podal v pisni obliki in ga sedaj, v celoti objavljam z namenom, da bi mi bilo posredovano mnenje "ulice".

1x

" Napisal:"Drugi predlog se nanaša na DP. Dobro bi bilo uvesti norme za nastop na tem tekmovanju, ki naj ne bi bilo povsem na koncu sezone. Norme bi se lahko dosegale samo na ligaških tekmah. Bilo bi manj udeležencev, a tekma bi bila na mnogo višjem nivoju, ki si ga DP tudi zasluži.
Ni nujno, da bi bile norme v letošnji sezoni pretirano visoke, a kakšnih 50% od možnega maksimalnega rezultata, bi lahko bila ( 75 krogov od 150 možnih )."

2x

Torej iz tega izhaja, da niso upoštevali nobenega od tvojih predlogov, ne samo enega?

" Napisal:Namen mojega predloga, je bil, kot sem omenil, višji nivo tekmovanja. Eden od kriterijev, za tak "podvig", je nedvomno nastop boljših tekmovalcev in predvsem tistih, ki so, z resnim pristopom, dosegli takšne rezultate, da si nastop, na DP, tudi zaslužijo.
Ne me narobe razumeti, v smislu, da koga podcejujem, ker to ni res in tudi ni moj namen. Tisti, ki ne more doseči povprečja petih krogov, bi bilo prav, da sam razmisli, zakaj je temu tako. Verjetno bi, predpisana norma, kakršna koli bi bila, "prisilila" marsikoga, da vzame stvar bolj resno v roke. To pa samo po sebi pomeni, da bi se že v osnovnem delu tekmovanja, videli pozitivni rezultati, ki ne bi šli na škodo prav nikomur.

Kaj je višji nivotekmovanja? Namesto 50 tekmovalcev 10 tekmovalcev? Termin, ki v prostovoljnem, amaterskem strelskem športu, ki bi naj bil dostopen vsem tekmovalcem, neglede na finančne zmožnosti potreben razlage in definicije.

Berem razlikovanje glede na finančne zmožnosti posameznega strelca? Smrdi mi po nekem elitizmu in eni preživeti organizaciji, ki je sama sebi namen.

" Napisal:Primer veljavnih norm pri SZS za nastop na DP:
- za pionirje v disciplini MK-puška serijske izdelave ( mislim, da mi tega, kakšna mora biti ta puška, ni potrebno več ponavljati ) 30 strelov leže ( brez naslona ), je 220 krogov, kar je povprečno dobrih 7,3 kroga.
- za člane v disciplini MK-puška proste izbire 60 strelov leže, 565 krogov - povprečje dobrih 9,4 kroga
- za člane v disciplini pištola/revolver 30+30, 490 krogov - povprečje skoraj 8,2 kroga

ASZS ni SZS.

" Napisal:P.s.: Kaj naj drugega, kot da pričakujem, vsaj kakšno mnenje. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Za začetek iz moje strani.
Odgovori
@ "Re: Državno prvenstvo LIGA ASZS
Napisal/-a 357 » Če nov 25, 2010 6:45 am
"Primoz" - Ti mi dolguješ še eno opravičilo, potem pa ti bom "dovolil", da me citiraš, kritiziraš, podučuješ, na suho j...š. Nikakor pa ne dovolim, da me primerjaš s človekom, ki je bil obtožen vseh mogočih dejanj, le poštenosti ne!! 357"

Ker nisi tega sprejel in razumel , se prav nič ne čudim, da ne razumeš še marsikaj drugega, kar razumejo(mo) ljudje, ki imajo(mo) v sebi dobro človeško lastnost, ki se ji reče spoštovanje.
Odgovori
357 Tvoj predlog ni bil zavrnjen,dali smo ga na čakanje.Splošno mnenje je bilo, da na tekme hodi še premalo tekmovalcev,
da bi omejevali z normami nastop nekaterim "slabšim" tekmovalcem.Nekomu je čast nastopiti na državnem prvenstvu.
Odgovori
Še enkrat povdarjam, da predloga nisem dal zato, da bi moral biti sprejet. Če je na "čakanju", je popolnoma sprejemljivo. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Vseeno bom še enkrat povedal, da sem imel v mislih le eno tekmo. Znano mi je, da hoče ASZS, nivo tekmovanj izboljšati in moj predlog je bil v tej smeri tudi podan.
Za primerjavo, sem "postregel" z normami, ki veljajo pri SZS. Če ima tam pionir ( otrok do 15 leta starosti ) normo 220 krogov od 300 možnih, z MK serijsko puško (odprti merki, ki ne sme biti predelana v nobenem segmentu, teža proženja najmanj 1.000 gramov, teža orožja največ 3.500 gramov, leže brez naslona ), bi lahko odrasla oseba, z mnogo boljšim orožjem ( predelana MK puška proste izbire ), naredila vsaj 50% možnega rezultata...
Čast, nastopa na DP, bi si moral vsak zaslužiti in ne kupiti.
V primeru, da se normo za to tekmo postavi, bi bilo že na ostalih tekmah več udeležencev, ker bi vedeli, da brez norme, nastopa na DP, ne bo ( adio čast ) - tudi to sem že napisal. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
Ko sem se pogovarjal z predstavniki ASZS smo bili mnenja, da je potrebno v Sloveniji organizirati ligo, ki bo temeljila na kvaliteti(pravilnik, sodniki, tarče itd.) in ne na kvantiteti.
Mislim, da je bil predlog o normi za tekmo državnega prvenstva zelo dober in bi ga morali sprejeti, ker bi s tem dvignili nivo tekmovanja in rezultatov, morda ne takoj, ampak z leti sigurno.
Odgovori
"z Napisal:Ko sem se pogovarjal z predstavniki ASZS smo bili mnenja, da je potrebno v Sloveniji organizirati ligo, ki bo temeljila na kvaliteti(pravilnik, sodniki, tarče itd.) in ne na kvantiteti.
Mislim, da je bil predlog o normi za tekmo državnega prvenstva zelo dober in bi ga morali sprejeti, ker bi s tem dvignili nivo tekmovanja in rezultatov, morda ne takoj, ampak z leti sigurno.
Zoki isto mislim tudi jaz! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)