Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skupščina ASZS
V januarju se bo izvedla skupščina ASZS, kjer se bo - z predstavniki SD, oz. posamezniki, ki bodo želeli sodelovati pri org. tekem, treningov,... pod okriljem ASZS v letu 2011 - debatiralo in kasneje odločalo o željenih, oz. potrebnih spremembah strelskega pravilnika, oz. drugih željenih temah za strelsko leto 2011 (naknadno bo javljen še točni datum in kraj skupščine, ter ostali pogoji za udeležbo).

Do zadnjega tedna pred skupščino ASZS pa lahko tisti, ki imate kakšne pripombe, oz. želje po spremembah kateregakoli vidika glede logistike, izvedbe, organizacije tekem,... - pa se skupščine ASZS ne želite/morete udeležiti - o svojih željah/vidikih/pričakovanjih... pišete na e-mail:

[email protected]

da se debatira tudi o vaših predlogih/željah/pobudah,...

Do tačas pa: Vesele Božične praznike, ter srečno, uspešno in zadovoljno v letu 2011.

MP
Odgovori
Bi lahko, del debate na podane predloge, "premečkali" v tej rubriki?
Po mojem mnenju, bo manj dela na skupščini, ker bo masikaj že prej jasno.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Če bomo začeli tukaj debatirati, bo to takoj deset strani debate, na koncu se bodo vsaj trije forumaši sprli med seboj glede tega kdo ima bolj prav, ter kdo ima boljši predlog, Admin bo zopet dobival sive lase, zmenil se pa tako ne bomo tukaj nič, ker večinski del upravnega odbora ASZS (kateri tudi o spremembah odločajo na skupščini ter se odločitve sprejemajo na podlagi konstruktivnega načina predstavitve zastopanega stališča posameznika, oz. skupine, ki jo le-ta predstavlja, ter demokratičnega načina odločanja o zadevah z glasovanjem) teh spletnih strani ne spremlja redno, še manj redno se pa teh naših debat udeležuje, zato pa se naredi občni zbor, oz. skupščina, da se v živo pogovorimo in tam raje kakšno "pametno" pretuhtamo, čeprav se lahko določene zadeve že prej na različnih socialno-komunikacijskih sferah (tudi na forumu) predebatirajo.

Vsekakor pa je forum tudi, oz. predvsem namenjen debatiranju, vendar bi potem morali sodelovati vsi, ki imajo pravico odločanja o posameznih zadevah pri ASZS. Lahko pa kdorkoli predloge/želje,... poda (z obrazložitvijo lastnega vidika - zakaj misli, da je sprememba potrebna) tudi tukaj na forumu, vendar se o njih tukaj (kot sem že zgoraj navedel) ne bo razpravljalo.
Odgovori
Mislil sem, da bodo na skupščini predstavljene in dane v potrditev, že vse sprejete spremembe, oziroma novosti. Torej, dane v potrditev in ne na glasovanje. Predlagal sem le eno možnost, kjer bi se podalo predloge, na katere bi se lahko takoj dobilo odgovor. Ni nujno, da bi se sprli in tudi če bi se, se ne bi prvič. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] Člani upravnega odbora, bi lahko poslušali "ulico", jo strokovno preučili in sklepe prenesli na skupščino, kot sem že omenil.
Zopet samo moje mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Upam,da se 357 udeležiš skupščine osebno,na kar podaš svoja mnenja in predloge-ideje,glede na tvojo sposobnost ,da se vključiš v ASZS in da tvoje znanje praktično izpelješ in nakar ti želim,da organiziraš tekmo na kateri se udeležimo tekmovanja v letu 2011,sedaj pa korajžno s foruma na strelišče lp. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
"o Napisal:"...sedaj pa korajžno s forma na strelišče lp. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]"
Na strelišču sem aktiven že več kot 30 let, na forumu pa dobra tri leta. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Tekme ne morem organizirati, ker "one man band", ni najboljša izbira ( videno iz prakse ). Društvo, katerega sem član, je že nekaj let včlanjeno pri ASZS. Se pravi, da sem uradno vključen. Ne vidim ravno velikega interesa, da bi mi, kot društvo, organizirali eno izmed tekem. Razlogov ne bi navajal. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Že v prejšnjem postu, sem delno navedel, zakaj bi bila debata ( tudi tukaj ) dobrodošla. Napisal bom še enkrat, v razširjeni obliki.
Debato bi lahko spremljali in se tudi vanjo vključili, člani strokovno tehnične komisije ( že samo ime pove, kaj morajo obvladati [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ). Iz debate bi lahko potegnili dobre predloge, jih na enem od svojih sestankov sprejeli in dali na glasovanje, oziroma sprejem upravnemu odboru. Če bi se tudi tam "prijelo", bi na skupščini, kot sem že napisal, UO dal sklepe v sprejem.
Ker se o vsem tem, na hitro, ne da debatirati na skupščini, je popolnoma nesmiselno, da se je udeležim s tem namenom. Če bom prišel, bom tam zato, da bom kaj spil. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
Do danes, nisem prejel še nobenega predloga za spremembo pravilnika,
razen predloga za povečanje števila strelov iz 15 na 20 strelov.
No pa imate veliko kost za glodanje.
Odgovori
" Napisal:"...povečanje števila strelov iz 15 na 20 strelov..."
Za tiste "strelce", ki ustrelijo 35 strelov za preizkus in 15 za oceno ( rezultat ), se ne bi dosti spremenilo. Limit, petdesetih strelov, ne bi bil presežen.[img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Za tiste, ki pa prihajajo na tekme bolj resno, bi moral organizator nekaj stvari spremeniti, da ne bi trpela kvaliteta izvedbe tekmovanja.
Odgovori
" Napisal:Do danes, nisem prejel še nobenega predloga za spremembo pravilnika,

bilo bi zelo fajn, da se porihta zmeda pri kategoriji VK. Če se razred poimenuje "vojaška puška" potem naj bo to dejansko razred vojaških pušk in ne samo repetirk narejenih pred letom 1960. Konec koncev so razni AK in podobni bistveno bolj razširjene vojaške puške kot pa švedski mavzerji in K31.

Pa srečno 2011 !
Odgovori
Vprašanje za 357 ,kaj je tisto nekaj,kar organizatorjem ni razumljivo hvala !
Odgovori
"o Napisal:"...,kar organizatorjem ni razumljivo hvala !"
Tega nisem jaz napisal.
Če boš vprašanje spremenil, bom z veseljem odgovoril.
Odgovori
Kristian

VK je veliki kaliber in ne vojaška puška.
Odgovori
Imam vprašanje glede streliščnega reda in varnostnih pravil.

Društvo, ki organizira tekmo pod okriljem ASZS na svojem strelišču, je zavezano uporabi lastnega reda na strelišču, to je svojim lastnim specifičnim varnostnim pravilom ali varnostnim pravilom ASZS?
Odgovori
"Pri Napisal:Imam vprašanje glede streliščnega reda in varnostnih pravil.

Društvo, ki organizira tekmo pod okriljem ASZS na svojem strelišču, je zavezano uporabi lastnega reda na strelišču, to je svojim lastnim specifičnim varnostnim pravilom ali varnostnim pravilom ASZS?

Ker so v pravilniku omejitve, oz. obveznosti glede varnosti povzete večinoma iz ZORO, bi to vprašanje moral zastaviti na Inšpektorat MNZ, ker bodo na koncu oni pri inšpekcijskem nadzoru odločali, ali je organizator za vse poskrbel tako, kot si oni razlagajo, da bi moralo biti. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Katero specifično varnostno pravilo iz strelskega pravilnika ASZS te/vas moti, ter če je tako - predlagaj spremembo glede na navodilo v uvodnem postu (sigurno obvezna uporaba zaščitne opreme [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] )! [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]
Odgovori
He he he, zaščitna sredstva so v osnovnem paketu prve pomoči vsakega bolj resnega moškega [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Ker vem, da se organizacija tekem odvija bolj ali manj na streliščih, ki so v operativni rabi SV, so organizatorji vezani na elaborate teh strelišč, oz, od Crnega groba dalje se ve, kako in kaj...kar pa je spet odvisno od hitrosti komunikacij v SV. No, kar imam informacij, je glede uporabe strelišč SV kristalno jasno organu, ki neposredno določa kaj in kako. In temu organu je kristalno jasno, kaj se mora upoštevati [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]

Vprašanje je bilo bolj retorične narave, ker obstaja možnost, da se kakšna tekma organizira tudi izven teh meja, beri strelišč SV. In ker Pravilnik o tehničnih pogojih....bla bla bla določa minimum, me zanima, kako je v relaciji, če določen organizator določi svoja pravila, ki so specifična in določena področja opredelijo bolj natančno, kot pa so določena v Pravilniku o bla bla bal...kaj se v tem primeru upošteva? Ali minimum, ki je določen v Pravilniku o bla bla bla, ali pravilnik, ki je v veljavi v okviru ASZS ali pravilnik, ki je v uporabi v društvu organizatorja?
Odgovori
No mislim, da je tukaj stvar dokaj jasna. Noben pravilnik kluba, zveze ali podobne organizacije ne more biti nad zakoni oz. podzakonskimi akti.
Odgovori
Bobo - tako naj bi bilo. Kako pa je z upoštevanjem zakonodaje v praksi, pa tako ali tako vidimo sami - v večini že ko se podamo na UE [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ...

Primož - vse je stvar dogovora. V pravilniku ASZS so določeni minimumi, ki so zastavljeni zelo na široko in strelcu svobodoljubno (kolikor pač inšpekcijske službe in zakonodaja dopuščajo). Pred organizacijo tekme se predstavnik SD dobi z predstavnikom ASZS in se podrobnosti glede organizacije konkretnega treninga ali tekme dogovorijo, potem se teh dogovorov pač vse vpletene strani držijo, zato pa je napisan pravilnik, da se že vnaprej ve, kaj so določene min. zahteve in tekmo organizirajo tista SD, ki so simpatizerji in člani ASZS (članstvo SD v ASZS je jasno brezplačno [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] )...
Odgovori
"pmari Napisal:Bobo - tako naj bi bilo. Kako pa je z upoštevanjem zakonodaje v praksi, pa tako ali tako vidimo sami - v večini že ko se podamo na UE [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ...

Primož - vse je stvar dogovora. V pravilniku ASZS so določeni minimumi, ki so zastavljeni zelo na široko in strelcu svobodoljubno (kolikor pač inšpekcijske službe in zakonodaja dopuščajo). Pred organizacijo tekme se predstavnik SD dobi z predstavnikom ASZS in se podrobnosti glede organizacije konkretnega treninga ali tekme dogovorijo, potem se teh dogovorov pač vse vpletene strani držijo, zato pa je napisan pravilnik, da se že vnaprej ve, kaj so določene min. zahteve in tekmo organizirajo tista SD, ki so simpatizerji in člani ASZS (članstvo SD v ASZS je jasno brezplačno [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] )...

Zelo zadovoljen z odgovorom.
Odgovori
"6BR" - Imaš ZS!
Odgovori
" Napisal:"6BR" - Imaš ZS!
Prebral predloge, ki si jih predlagal.Obravnavali jih bomo na tehnični komisiji.
Mislim, da jih bomo sprejeli in na skupščini potrdili.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)