Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tečaj za polnjenje streliva
#1
Pozdravljeni!
1.- Zanima me kdaj se bo začel omenjeni tečaj in na katerih koncih SLO se vse izvaja?
2.-Koliko zadeva stane?
3.-Kako dolgo traja?
Za odgovor se zahvaljujem ,ter VESEL BOŽIČ lp.
Odgovori
#2
Pošlji mail z vprašanji na naslov Alma.Bizjak@gov.si . Dobil boš vsa potrebna pojasnila iz prve roke. Izpit se izvaja sicer v Tacnu, tečaji po Sloveniji (preveč časa je minilo, da bi se spomnil vseh podrobnosti)Vesele praznike in lp.
Odgovori
#3
Viking,

prosim, objavi vsebino odgovora na tem forumu, verjetno nas je več, ki se zanimamo za ta tečaj in izpit.

Lepe praznike želim.
Odgovori
#4
Tudi jaz bi se pridružil na izpitu...
Odgovori
#5
Pogoj za udeležbo je orožni list, z dovoljenjem za posest ne bo šlo [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Še tole: Če se bo spet našel un tapameten uradnik, ki vam bo rekel, da z varnostnim orožnim listom ne morete delat tega izpita, se ne kregajte z njim, ampak se vseeno prijavite, ker v zakonu piše samo "orožni list", nič drugega.
[url="http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r03/predpis_ZAKO4983.html"]http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r03/predpis_ZAKO4983.html[/url]

citiram:
----------------------
30. člen

(nakup delov streliva za fizične osebe)

(1) Fizične osebe, ki imajo na podlagi predpisov, ki urejajo posest orožja, veljavni orožni list, lahko kupujejo in imajo v posesti dele streliva (smodnik, netilke in tulce z netilkami) na podlagi orožnega lista in certifikata o strokovni usposobljenosti za polnjenje streliva za lastne potrebe.

(2) Fizične osebe, ki imajo na podlagi predpisov, ki urejajo posest orožja, priglasitveni list za orožje kategorije D, lahko kupujejo in imajo v posesti črni smodnik na podlagi dovoljenja pristojnega organa.
-----------------------
(konec citata)

Toliko v vednost, da ne bo koga brez veze "scat peljal", kot imajo včasih nekateri uradniki radi navado.
Ko sem se pred par leti prijavljal, mi je pametoval, da se ne morem prijavit, ker moraš imeti športni ali lovski orožni list, varnostni pa ni OK. Nakar sem prebral zakon in vseeno poslal prijavnico, nanj pa nisem več naletel, očitno imajo dejansko to drugi čez, na njega sem pa slučajno naletel, ko sem klical na MNZ. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Every dumbhead owns a smart ass.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Brez skrbi, zdaj že imam orožnega... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Je pa informacija zelo dobrodošla za tiste, ki površno berejo zakon (sem bil med njimi pol leta nazaj...) [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img]
Odgovori
#7
Pozdravljeni!
Posredujem vam odgovor ,ki sem ga dobil od ge.Alme na svoj mail in upam da bo komu v pomoč.
lp.



Spoštovani,

glede vašega vprašanja v zvezi z izvedbo tečaja, predvidevam, da se zanimate za tečaj za polnjenje streliva za lastno uporabo, vas obveščamo, da takih tečajev Ministrstvo za notranje zadeve ne izvaja. Zaenkrat ima naše dovoljenje za izvedbo tečaja samo Strelska zveza za športno streljanje Slovenije, s sedežem na naslovu Spodnje Škofije 207, 6281 Škofije. Preizkuse strokovne usposobljenosti pa izvaja strokovna komisija ministrstva. Vendar Pravilnik o strokovni usposobljenosti za delo z eksplozivi ali pirotehničnimi izdelki, v primeru, ko nekdo želi opraviti preizkus strokovne usposobljenosti za polnjenje streliva za lastno uporabo, ne zahteva nobenega dokazila, da se je posameznik udeležil tečaja. V kolikor menite, da imate dovolj znanja, se lahko prijavite na preizkus, vendar le-teh pred mesecem marcem ne bo. V prilogi vam pošiljam tudi obrazec prijavnice, ki jo treba izpolniti in poslati na naslov, ki je naveden na prijavnici.


Lepo pozdravljeni

Alma Bizjak, MNZ
Odgovori
#8
Pozdravljeni!

Je možno pripeti tudi priponko ge. Alme.

Hvala!
Odgovori
#9
Funai,zgoraj je napisana!!
Odgovori
#10
Pardon -mislil sem Gmail ,link mi je pa pozabila pripeti tako da jo moram še enkrat kontaktirati!
lp
Odgovori
#11
[attachment=0]PRILOGA 9.doc[/attachment]

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/721_...538401.doc (35.5 KB)Â
Odgovori
#12
Takšni formularji so itak že zbrani tule: [url="http://www.strelec.si/?page_id=39"]http://www.strelec.si/?page_id=39[/url] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#13
Super tale link [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] sem ravnokar izpolnil in natisnil vlogo za nabavno dovoljenje, tako da mi jutri ne bo treba ročno izpolnjevat vloge na UE.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
Se ze ve datum za ta izpit, ki bi naj bil v marcu?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#15
Izpit? Bo al ne bo zdaj marca?

Ve kdo kaj vec?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#16
Tudi jaz čakam na uradno obvestilo o izpitu...
Odgovori
#17
No koncno. Preverjanje bo v torek 12.4. ob 16. uri
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#18
Kdaj bo ponoven tečaj za polnjenje in kje.
Hvala
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)